Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Materiały prasowe
Gry i zabawy

Jak pokazać dziecku otaczający je świat? Zbudujcie go razem z klocków!

Zabawa jest naturalnym etapem w rozwoju dziecka. Już od pierwszych dni życia, chwytając różne przedmioty, odkrywa ono otaczający je świat. Każda zabawka jest dla malucha czymś nowym, co chce poznać i czym chce się bawić. Ćwiczy przy tym koordynację ruchową i koncentrację. Dlatego dobrze dobrane zabawki pozytywnie wpływają na intelektualny i fizyczny rozwój dzieci.

Zdrowy rozwój małego dziecka zależy od stopnia opanowania przez niego sprawności ruchowej. Motoryka duża, czyli ruchy całego ciała, może być stymulowana poprzez różne ćwiczenia fizyczne w domu, ale największy wpływ mają gry na świeżym powietrzu, na placach zabaw i w parkach. Rozwój motoryki małej, czyli czynności związanych z ruchem rąk, zależy od wykorzystywania w zabawie różnorodnych przedmiotów np. małych piłeczek lub klocków. Jedno z ćwiczeń polega na chwytaniu przez dziecko klocków i próbach łączenia poszczególnych elementów w większe konstrukcje. Razem możecie zbudować wysoką wieżę lub długiego węża. Ćwiczenie warto powtarzać z dzieckiem wielokrotnie, by doskonaliło swe umiejętności.

Dzieci uwielbiają wprowadzać w życie swoje pomysły, a wszechstronna zabawa rozwija w nich kreatywność, samodzielność i poczucie wartości. Dlatego ważny jest dobór odpowiednich zabawek, które nie tylko dodadzą radości, ale będą też stymulować ich rozwój. Z klockami LEGO® DUPLO® rodzice mogą mieć pewność, że już ich 1,5-roczne pociechy w fascynujący sposób będą poznawały otaczający je świat.
Po powrocie ze spaceru Anna i jej synek (22 miesiące) bawią się przez chwilę.
Piotruś rysuje na papierze kolorowymi kredkami.
 

 


Następnie Piotruś przynosi swego ulubionego misia z serii LEGO DUPLO, a mama rozmawia z nim o tym, gdzie miś ma oczy, uszy, łapy i jakie wydaje dźwięki. Podczas zabawy Piotruś rozpoznaje głosy zwierząt, rozróżnia kolory i części ciała. Ma przy tym mnóstwo frajdy, a mama poczucie efektywnie spędzonego czasu z  dzieckiem.
Potem razem z mamą buduje domek dla misia, używając różnych klocków.

 

 

 


Mama wpada na pomysł, aby przymocować go do łódki  i stworzyć misiowy domek na łodzi. Piotruś będzie mógł bawić się nową zabawką podczas kąpieli.

 

 

 

 


Jest bardzo podekscytowany tym pomysłem! Może wyruszyć na morską wyprawę swoją nową łódką z ukochanym misiem na pokładzie.

 

 

 

 

 

 



Porada rodzicielska


Lubię obserwować, jak Piotruś poznaje świat. Dlatego obydwoje wykorzystujemy każdą chwilę na zabawę. Piotruś ma z kąpieli więcej radości, gdy w wannie bawi się zabawkami. Najbardziej lubi kolorowe klocki, ponieważ może budować nawet w wodzie! Nie wszystkie zabawki do tego się nadają.

Podczas sesji zdjęciowej został wykorzystany zestaw LEGO DUPLO „Łódka dla maluszka” (nr katalogowy 10567).

 

 

 

 

Lego Duplo
materiały prasowe
Zakupy
100% mam poleca klocki LEGO® DUPLO®, które bawią i uczą!
186 mam i ich dzieci przetestowało klocki LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród”. Co o nich sądzą? Dlaczego poleciliby je innym rodzicom? Sprawdź!

Ładna, kolorowa i sprawiająca mnóstwo radości – to wymarzona zabawka każdego dziecka. A jaka powinna być idealna zabawka z perspektywy rodzica? Na pewno bezpieczna, twórcza i  rozwijająca wyobraźnię, doskonale, gdy ma również funkcję edukacyjną. A czy istnieją zabawki, które zadowolą zarówno dzieci, jak i rodziców? Tak! Wie już o tym 186 rodziców i dzieci w wieku od 1,5 do 3 roku życia, którzy przetestowali klocki LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród” w ramach testu konsumenckiego LEGO DUPLO i portalu Babyonline.pl. Nauka przez zabawę Nie od dziś wiadomo, że maluchy najskuteczniej uczą się przez zabawę . Doskonale pamiętają o tym twórcy klocków LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród”, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się, jak rosną kwiaty i drzewa, co potrzebne jest roślinom, by były piękne i okazałe, a co może spowodować, że zwiędną. Dzięki kolorowym, specjalnie dekorowanym elementom LEGO DUPLO dzieci mogą stworzyć swój własny ogród , wyhodować pomidory, ziemniaki i słoneczniki, nakarmić królika marchewką, a także dowiedzieć się, po co latają pszczoły i dlaczego raz świeci słońce a raz pada deszcz. Klocki LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród” stwarzają rodzicom okazję do rozmowy z dzieckiem o otaczającym je świecie, a poprzez zabawę łatwiej im opowiedzieć o rządzących nim regułach w ciekawy i zrozumiały dla malucha sposób. Dlatego wszyscy testerzy bardzo wysoko ocenili aspekt edukacyjny zabawki. Ponadto prawie co drugi rodzic przyznał, że możliwość opowiadania rozmaitych i interesujących historii oraz tworzenia narracji podczas zabawy jest jedną z największych zalet klocków LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród”. Nie mniej ważne dla dużych i małych testerów było to, że dzięki klockom dziecko może doskonalić sprawność manualną i koordynację ruchową, rozwijać wyobraźnię dziecka i tworzyć z...

Lego Duplo
materiały prasowe
Gry i zabawy
3 proste zabawy wspierające rozwój dziecka. Polecamy!
Zabawa jest naturalną częścią rozwoju każdego dziecka, a odpowiednie zabawki mogą wspomóc bezpieczny rozwój. Polecamy sprawdzone sposoby na wspieranie rozwoju dziecka przez zabawę.

Zdrowy rozwój dziecka , które uczy się chodzić, obejmuje opanowanie zarówno dużej, jak i małej motoryki. Motorykę dużą (gdy całe ciało jest w ruchu) najczęściej stymuluje się podczas zabaw na dworze np. poprzez bieganie, podskakiwanie, jazdę na rowerze czy wspinanie się. Motorykę dużą można też wzmacniać ćwiczeniami w domu. Z kolei rozwój umiejętności motoryki małej , takich jak mimika twarzy czy ruchy dłoni, zazwyczaj zależy od wielokrotnie powtarzanych czynności z użyciem małych przedmiotów - klocków, kredek czy piłek.   Jak rozwijać sprawność dziecka? Zabawy m.in. gra w piłkę na dworze czy budowa kryjówki dla pluszaka są dla dzieci naturalnym sposobem na rozwój sprawności fizycznej i wypróbowania nowych pomysłów. Poprzez zabawę dzieci rozwijają swój świat, odtwarzają główne wydarzenia dnia, a komunikując się z rodzicami i towarzyszami zabaw poszerzają swoje słownictwo.    - Dla małego dziecka zabawka jest głównym napędem rozwoju, dzięki niej testuje ono rzeczywistość, próbuje swoich możliwości w różnych zadaniach, wciela się w rolę, które budują jego tożsamość. Dlatego bardzo ważną wartością zabawki jest jej minimalizm, który daje nieograniczone pole do wyobraźni, rozwija fantazję, pobudza, inspiruje. Klocki , na przykład LEGO DUPLO, są świetnym narzędziem do budowania dowolnych światów i  odzwierciedlania scenek z życia. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że dziecko wraca ze wspólnego weekendu z rodzicami, gdzie zobaczyło nowe miejsce,  przyrodę, zwierzęta, zjawiska natury. Jego wiedza na ten temat jest jeszcze nie usystematyzowana, zabawa staje się więc przestrzenią do odtworzenia tego, co zobaczyło, a więc uczenia się i zapamiętywania. Zabawa w okresie dzieciństwa jest więc ściśle związana z tym, co dzieje się w życiu dziecka, zarówno tym zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Uważny dorosły,...

Lego Duplo, klocki
materiały prasowe Lego
Gry i zabawy
Pobawmy się w liczenie!
Poznaj ze swoim dzieckiem świat cyferek i przekonajcie się, jak wspaniałą zabawą może być nauka liczenia.

Rozwój zdolności matematycznych dziecka jest związany z poziomem rozwoju jego zdolności motorycznych, czyli umiejętności poruszania się i manipulowania przedmiotami, a także postrzegania kształtów, rozmiarów, wagi i ilości. Wszystko to jest ważne dla przyszłych zdolności matematycznych. Nie zwlekaj – już teraz zacznij z dzieckiem naukę liczenia!   Niemowlaki nie rozróżniają cyferek ani związku pomiędzy nimi. Potrafią to już natomiast dzieci w wieku żłobkowym, zaś przedszkolaki przejawiają żywe zainteresowanie matematyką i z chęcią podejmują różnorodne gry i zabawy z użyciem cyferek. Czy wiesz, jak najlepiej ćwiczyć naukę liczenia ze swoim dzieckiem?   Dorota i jej córka, Zosia (3 lata) zaczynają od prostej arytmetyki. Do codziennych aktywności włączają ćwiczenia takie, jak liczenie liści na drzewie czy słupków w ogrodzeniu. Angażują się w to obydwie i mają przy tym mnóstwo radości.   Dziewczynka lubi bawić się na dworze z dziećmi. Podczas zabawy w chowanego uczy się liczyć do dziesięciu. Potem razem z mamą liczy, ile na podwórku jest roślin, samochodów, zjeżdżalni czy ławek, a także koleżanek i kolegów.   Zestaw do budowania LEGO ® DUPLO ® składa się z pociągu i klocków z cyferkami, dzięki którym dziecko nie tylko uczy się liczenia, ale także rozpoznawania cyferek. Dorota z Zosią zaczyna „lekcję matematyki” od prostej gry. Trzyma w ręku klocek z cyferką trzy i prosi ją, by pokazała na swoich paluszkach, ile to jest. Potem pokazuje córce kolejne cyferki.     Mama łatwo może korygować błędy Zosi i jest szczęśliwa, że mała świetnie się bawi, nie zdając sobie sprawy z tego, że jednocześnie się uczy. Te proste ćwiczenia ułatwiają im przejście do trudniejszych zadań, czyli do zbudowania wieży z cyferek od 1 do 10. Po kilku dniach praktyki Zosia jest już gotowa, by...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak