Zdrowy rozwój małego dziecka zależy od stopnia opanowania przez niego sprawności ruchowej. Motoryka duża, czyli ruchy całego ciała, może być stymulowana poprzez różne ćwiczenia fizyczne w domu, ale największy wpływ mają gry na świeżym powietrzu, na placach zabaw i w parkach. Rozwój motoryki małej, czyli czynności związanych z ruchem rąk, zależy od wykorzystywania w zabawie różnorodnych przedmiotów np. małych piłeczek lub klocków. Jedno z ćwiczeń polega na chwytaniu przez dziecko klocków i próbach łączenia poszczególnych elementów w większe konstrukcje. Razem możecie zbudować wysoką wieżę lub długiego węża. Ćwiczenie warto powtarzać z dzieckiem wielokrotnie, by doskonaliło swe umiejętności.

Reklama

Dzieci uwielbiają wprowadzać w życie swoje pomysły, a wszechstronna zabawa rozwija w nich kreatywność, samodzielność i poczucie wartości. Dlatego ważny jest dobór odpowiednich zabawek, które nie tylko dodadzą radości, ale będą też stymulować ich rozwój. Z klockami LEGO® DUPLO® rodzice mogą mieć pewność, że już ich 1,5-roczne pociechy w fascynujący sposób będą poznawały otaczający je świat.
Po powrocie ze spaceru Anna i jej synek (22 miesiące) bawią się przez chwilę.
Piotruś rysuje na papierze kolorowymi kredkami.

Następnie Piotruś przynosi swego ulubionego misia z serii LEGO DUPLO, a mama rozmawia z nim o tym, gdzie miś ma oczy, uszy, łapy i jakie wydaje dźwięki. Podczas zabawy Piotruś rozpoznaje głosy zwierząt, rozróżnia kolory i części ciała. Ma przy tym mnóstwo frajdy, a mama poczucie efektywnie spędzonego czasu z dzieckiem.
Potem razem z mamą buduje domek dla misia, używając różnych klocków.

Zobacz także

Mama wpada na pomysł, aby przymocować go do łódki i stworzyć misiowy domek na łodzi. Piotruś będzie mógł bawić się nową zabawką podczas kąpieli.

Jest bardzo podekscytowany tym pomysłem! Może wyruszyć na morską wyprawę swoją nową łódką z ukochanym misiem na pokładzie.

Porada rodzicielska

Lubię obserwować, jak Piotruś poznaje świat. Dlatego obydwoje wykorzystujemy każdą chwilę na zabawę. Piotruś ma z kąpieli więcej radości, gdy w wannie bawi się zabawkami. Najbardziej lubi kolorowe klocki, ponieważ może budować nawet w wodzie! Nie wszystkie zabawki do tego się nadają.

Podczas sesji zdjęciowej został wykorzystany zestaw LEGO DUPLO „Łódka dla maluszka” (nr katalogowy 10567).

www.duploswiat.pl

Reklama

www.duploswiat.pl/pomysly-na-zabave/podwodna-wystawa

Reklama
Reklama
Reklama