Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
mama śpiewa z dzieckiem - konkurs Marko
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jaka jest wasza ulubiona piosenka i dlaczego? Odpowiedz i wygraj króliczka Alilo [KONKURS]

Słuchanie muzyki, śpiewanie czy wspólne tańce – to nie tylko świetna zabawa, ale również idealne sposoby wspierania rozwoju maluszka. Macie swoją ulubioną piosenkę, przy której zawsze poprawia się wasz nastrój? Napisz nam o tym i weź udział w konkursie – szczegóły poniżej!

Warto zadbać o codzienne, muzyczne rytuały, które będą wyciszały i uspokajały dziecko lub wręcz przeciwnie – pobudzą i zachęcą je do działania. Proste, rytmiczne i melodyjne piosenki sprawią malcowi dużą przyjemność, dlatego zawsze warto mieć pod ręką playlisty na różne okazje. Aby było o nie łatwiej, w naszym konkursie można wygrać wspaniałe wsparcie – magicznego króliczka z rodziny Alilo Bright Ears.

Dlaczego muzyka jest ważna w życiu dziecka?

Istnieje wiele dowodów na to, że muzyka odgrywa ważną rolę w rozwoju malucha. Śpiewanie, słuchanie muzyki czy zajęcia umuzykalniające nie tylko poprawiają nastrój, ale także redukują stres, wspomagają pamięć, inteligencję emocjonalną, proces rozumienia i szybkiego uczenia. Co więcej, aktywne zajęcia muzyczne stymulują obie półkule, rozwijając umiejętności poznawcze i słuchowe, a dodatkowo angażują malucha ruchowo.
Szalenie ważne jest także to, że wspólne słuchanie muzyki, śpiewanie, kołysanie i taniec budują piękną, bliską relację rodzic-dziecko. Też lubicie spędzać w ten sposób czas? Mamy dla ciebie istotną pomoc!

Alilo Króliczek Big Bunny Marko
Marko

Nowy królik Alilo wspiera dziecko w rozwoju

Do rodziny magicznych króliczków Alilo Bright Ears dołączył nowy członek – króliczek Big Bunny. Dlaczego gwarantuje wspaniałą, muzyczną zabawę? Ponieważ może służyć jako głośnik do komputera, odtwarzacz MP3, dyktafon i… lampka! Dzięki temu potrafi nie tylko śpiewać znane i lubiane piosenki w dwóch językach (polskim i angielskim) oraz opowiadać bajki, ale również pozwala nagrywać głos. A jeśli jakiś utwór przypadnie wam szczególnie do gustu, potrafi je również zapamiętywać.

Alilo Króliczek Big Bunny Marko2
Marko

Alilo Króliczek Big Bunny dostępny jest w dwóch kolorach: różowym i niebieskim. Ponadto świetną zabawę zagwarantują miękkie, świecące uszka i świecąca główka. Dodatkowo te miękkie uszka dziecko może bezpiecznie szczypać i podgryzać. Delikatne światło o zmiennych kolorach daje nie tylko wielką frajdę, ale także dodaje otuchy podczas zasypiania. Przy tym nowy Alilo jest bardzo prosty w obsłudze i bardzo trwały – wykonano go z tworzywa ABS, które jest 30 razy mocniejsze niż zwykły plastik!

Weź udział w konkursie!

Wystarczy, że odpowiesz na nasze pytanie, a przy odrobinie szczęścia możesz wygrać wspaniałe nagrody. W konkursie można wygrać 1 z 6 króliczków Alilo Big Bunny (3 niebieskie i 3 różowe).

Materiał powstał z udziałem marki Marko i Alilo

co pyli w kwietniu
Fotolia/Babyonline.pl
Zdrowie
Co pyli w kwietniu 2022? Uczulające pyłki i lista roślin pylących [WIDEO]
Co pyli w kwietniu i wywołuje kaszel oraz inne objawy alergii? W kwietniu najczęstsze alergeny to m.in. pyłki brzozy i topoli, które unoszą się w powietrzu. Niektóre rośliny pylą najsilniej w kwietniu, inne będą pylić jeszcze dłużej. Alergia wziewna może bardzo utrudniać wychodzenie na spacery i korzystanie z ładnej pogody, dlatego sprawdź, co pyli w kwietniu i odpowiednio się przygotuj do wyjścia z domu.

Co pyli w kwietniu – to pytanie zadaje sobie wielu alergików, którym dokuczają zaczerwienione i swędzące oczy, ataki suchego kaszlu, a czasem duszności. Do tego często dochodzi przewlekły wodnisty katar. Rodzice z niepokojem obserwują dzieci. Gdy lekarz wyklucza infekcję, wszystko wskazuje na alergię wziewną, której przyczyną są unoszące się w powietrzu alergeny. W kwietniu pyli wiele roślin, a największe stężenia osiągają w tym miesiącu pyłki brzozy i wierzby, choć wysokie stężenie może być jeszcze pyłku topoli, intensywniej zaczyna teraz pylić też dąb. Spis treści: Co pyli w kwietniu? Objawy alergii na pyłki w kwietniu Jak radzić sobie z pyleniem w kwietniu? Co pyli w kwietniu? Kwiecień to intensywny okres pylenia wielu roślin. Natomiast sezon na pylenie grzybów zaczyna się wczesną wiosną i trwa niemal do początku zimy. Na szczęście w kwietniu mamy do czynienia z niskim stężeniem tych alergenów. Brzoza To jeden z bardzo silnych alergenów, który powoduje mocne objawy uczulenia (zapalenie spojówek i katar sienny ). Żółty pyłek brzozy najczęściej zaczyna unosić się w powietrzu już w marcu, ale to w kwietniu pylenie jest najintensywniejsze i dokucza aż do pierwszych dni maja. Z kalendarza pylenia wynika, że brzoza najdłużej pyli w Polsce centralnej i północnej (przez pierwszy tydzień maja). Pyłek brzozy bardzo łatwo dostaje się do mieszkań, więc trudno się przed nim chronić. Z tego względu objawy alergii na brzozę mogą utrzymywać się po zakończeniu pylenia tego drzewa (konieczne jest gruntowne sprzątanie). Najwięcej pyłku brzozy unosi się w powietrzu po południu, dlatego spacery najlepiej planować rano. Warto starannie wybierać też miejsce spaceru, bo mocno pylą drzewa rosnące w pobliżu ulic. Topola Zwisające bazie topoli zaczynają pylić już w marcu (to pyłek z bazi, a nie biały puch, który unosi się z tego...

opieka nad zdrowym dzieckiem
Adobe Stock
Prawo i finanse
Opieka na dziecko 2023: ile dni wolnych rodzic może wziąć na dziecko? 
Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko przysługuje rodzicowi, który z powodu sytuacji losowej (np. choroby niani lub drugiego rodzica) musi zająć się zdrowym dzieckiem. Aby otrzymać zasiłek, należy spełniać określone kryteria i złożyć wymagane dokumenty. Tłumaczymy, jakie zmiany weszły w życie w opiece nad dzieckiem i ile dni wolnych można wziąć łącznie na dziecko.

Opieka na dziecko to wygodne rozwiązanie. Jeśli musisz zostać w domu i opiekować się zdrowym dzieckiem, nie musisz brać urlopu – zgodnie z prawem przysługuje ci zasiłek. Jeśli tylko spełniasz wymagane kryteria, masz prawo do maksymalnie 60 dni opieki nad dzieckiem, za które otrzymasz zasiłek opiekuńczy.  Pracownikowi na etacie wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje również zwolnienie od pracy na 2 dni z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. 2 dni na opiekę nad dzieckiem reguluje  art. 188 Kodeksu pracy . Za sprawą dyrektywy unijnej „work-life balance” od sierpnia 2022 roku miało tych dni być więcej. I będzie – aż 5 dni! Sprawdź, jakie zmiany zaszły w przepisach i jak będą one wyglądały w 2023 roku.  Spis treści:  Opieka na dziecko – ile dni łącznie przysługuje w 2023 roku? Zasady przyznawania opieki na zdrowe dziecko Kiedy przysługuje opieka na zdrowe dziecko? Kto może otrzymać dni na opiekę na zdrowe dziecko? Ile wynosi zasiłek na opiekę nad zdrowym dzieckiem? Co zrobić, aby otrzymać opiekę na zdrowe dziecko: jakie dokumenty są potrzebne? Kto wypłaca zasiłek opiekuńczy za opiekę nad zdrowym dzieckiem? Opieka na dziecko – ile dni łącznie przysługuje w 2023 roku? Na podstawie  art. 32-35  „Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa” liczba dni przysługujących na dziecko zależy od jego wieku: Opieka na dziecko – ile dni wolnych w roku: 60 dni opieki nad zdrowym dzieckiem do 8. roku życia – przysługuje 80 proc. wynagrodzenia; 60 dni opieki nad dzieckiem chorym w wieku 8-14 lat – przysługuje 80 proc. wynagrodzenia; 14 dni opieki nad chorym dzieckiem powyżej 14. roku życia...

suchy kaszel u dziecka w nocy
AdobeStock
Zdrowie
Suchy kaszel u dziecka w nocy – o czym świadczy?
Suchy kaszel u dziecka w nocy może być objawem dolegliwości zdrowotnych lub znakiem, że w pokoju, w którym maluch śpi, jest zbyt sucho. Powtarzające się ataki suchego kaszlu pojawiające się nocą u dziecka warto skonsultować z lekarzem. Zdarza się, że tylko odpowiednie leczenie pomoże zlikwidować tę dolegliwość.

Suchy kaszel u dziecka w nocy pojawia się częściej niż mokry. Bywa, że męczy dziecko tygodniami, a rodzice nie znajdują skutecznego lekarstwa. Próbują inhalacji, antybiotykoterapii, leków antyalergicznych. I nic nie pomaga. Jeżeli suchy kaszel nie ustępuje po serii inhalacji z soli fizjologicznej, idź z dzieckiem do lekarza. Nie podawaj leków na własną rękę, zwłaszcza dzieciom poniżej 1. roku życia.  Spis treści: Jak odróżnić suchy kaszel u dziecka w nocy od mokrego? Przyczyny ataku suchego kaszlu u dziecka w nocy Kaszel w nocy u dziecka – co robić Jak odróżnić suchy kaszel u dziecka w nocy od mokrego? Suchy kaszel nazywany jest również nieproduktywnym, gdyż podczas kaszlu nie dochodzi do odkrztuszania . Taki kaszel brzmi głucho, słychać tylko wydychane z dużą prędkością powietrze, nic się nie „odrywa”, do ust nie trafia żadna wydzielina poza śliną. Bardzo często z atakiem suchego kaszlu w nocy dziecko odczuwa suchość w gardle oraz uczucie łaskotania lub drapania w drogach oddechowych . Przy ataku takiego kaszlu dziecko ma nieodparty odruch kasłania, nie jest w stanie go opanować. Przyczyny ataku suchego kaszlu u dziecka w nocy Istnieją cztery najczęstsze przyczyny suchego kaszlu u dziecka w nocy. Lekarz w pierwszej kolejności będzie brał pod uwagę właśnie te przyczyny, a dopiero po ich wykluczeniu zacznie rozważać inne możliwości. Oto powody, dla których najczęściej dzieci mają ataki suchego kaszlu w nocy: 1. Refluks żołądkowo-przełykowy To jedna z powszechniejszych przyczyn nocnego kaszlu u dziecka. Cofająca się z żołądka treść żołądkowa podrażnia gardło. Ta dolegliwość często dotyczy małych dzieci i diagnozuje się ją za pomocą USG. Najprostszym sposobem zapobiegania atakom kaszlu w tej sytuacji jest ułożenie podłożenie pod nóżki łóżeczka od strony głowy dziecka podwyższenia (ok.5...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak