Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Książki dla 3-latka
AdobeStock
Gry i zabawy

Książki dla 3-latka: zabawne, edukacyjne i wspierające rozwój dziecka

Przedstawiamy książki dla 3-latka wspierające jego rozwój. Wybrane przez nas pozycje pozwalają na oswajanie tematu emocji dziecka (np. „A królik słuchał”), uczą o świecie (np. „Rok w lesie”), są zabawne („Elmer”) oraz edukacyjne („Zęby”). Wszystkie spodobają się trzylatkowi!

Prezentujemy kilka książek dla 3-latka, które polecane są przez wielu rodziców i z doświadczenia wiemy, że naprawdę się sprawdzają. Jeśli macie dzieci w podobnym wieku, na pewno znajdziecie wśród nich coś, co przypadnie im do gustu. Sprawdźcie nasz przegląd! A dlaczego warto? Książki to jedne z lepszych inwestycji, jakie możemy poczynić, by zadbać o prawidłowy rozwój dziecka. Po pierwsze czytając maluszkowi codziennie, budujemy z nim silną więź, po drugie powodujemy, że jego zasób słownictwa szybko się poszerza, a po trzecie uczymy go wielu rzeczy o świecie. Czy może być coś lepszego?

Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Książki dla 3-latka

W naszym zestawieniu najlepszych książek dla dzieci w wieku trzech lat znajdują się następujące tytuły:

„Miłość” Astrid Desbordes

Książki dla 3-latka: „Miłość” Astrid Desbordes
materiały prasowe

To piękna i napisana bardzo prostym, obrazowym językiem opowieść o miłości mamy do dziecka. O tym, że kochamy je w każdej okoliczności i bezwarunkowo, niezależnie od jego zachowania czy wyglądu. „Miłość” to pozycja, która zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwala zrozumieć, że nawet jeśli jest nieposłuszne albo z dala od mamy, to wciąż jest przez nią bardzo kochane. Każdy trzylatek powinien mieć tę książkę w swojej biblioteczce. 

„Rok w lesie” Emilia Dziubak

Książki dla 3-latka: Rok w lesie
materiały prasowe

„Rok w lesie” to książka z kategorii książek obserwacyjnych. Nie ma tu treści do czytania, natomiast z samych obrazków można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat tego, jak wygląda życie zwierząt w lesie w poszczególnych porach roku. Każda rozkładówka zawiera prezentację leśnego życia w innym miesiącu. Wciągająca lektura!

„Elmer” David McKee

Książki dla 3-latka: Elmer
materiały prasowe

Elmer jest słoniem innym niż wszystkie, wyróżnia go to, że jest cały w kolorową kratkę, a nie w kolorze słoniowym. Nie czuje się z tym dobrze i postanawia się zakamuflować. Oprócz nietypowego wyglądu słonia cechuje też niepowtarzalne poczucie humoru, które uwielbiają inne słonie, dlatego kamuflaż dość szybko zostaje odkryty. „Elmer” to zabawna historia, która uczy jednocześnie, że każdy jest inny i ta inność jest wartością, a nie wadą. W sklepach dostępna jest cała seria przygód o słoniu w kratkę. Dzieci uwielbiają te książki!

„Proszę mnie przytulić” Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

Książki dla 3-latka: Proszę mnie przytulić
materiały prasowe

Dwoje misiów, tata i syn, wpada na niecodzienny pomysł – postanawiają odwiedzić różnych mieszkańców lasu i ich... przytulić. Reakcje napotykanych zwierząt bywają zaskakujące, czasem zabawne, ale zawsze na przytulenie reagują pozytywnie, bo przecież jest ono „dobre na wszystko”, jak wyznaje jeden z niedźwiadków. Trudno się z tym nie zgodzić, prawda? Piękna, pełna ciepła i miłości opowieść, w sam raz dla trzylatków. 

„Mapy” Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński

Książki dla 3-latka: Mapy
materiały prasowe

Ta kultowa książka autorstwa Mizielińskich doczekała się już wielu wersji z różnymi mapami i jest popularna nie tylko w Polsce. Zawiera niesamowicie dużo faktów na temat zwyczajów, tradycji, kultury, kuchni, artystów i przyrody różnych krajów na całym świecie. Dziecko potrafi wpatrywać się w nią pasjami, a i dla rodzica przeglądanie poszczególnych map i odkrywanie ciekawostek o świecie jest sporą frajdą. Poza tym to inwestycja na lata – książka spodoba się zarówno trzylatkowi, jak i dziecku w wieku szkolnym. 

„Zęby” Wojciech Grajkowski

Książki dla 3-latka: Zęby
materiały prasowe

Z tej książki trzylatek nauczy się wielu rzeczy o zębach i pozna kilka dentystycznych narzędzi, takich jak lusterko czy zgłębnik. Maluch dowie się, że pierwsze ząbki nazywane są mleczakami i że po kilku latach od pojawienia się, muszą wypaść, by zrobić miejsce zębom stałym. Lektura uczy też, jak prawidłowo szczotkować i nitkować zęby i dlaczego czasami konieczny bywa aparat ortodontyczny. „Zęby” to spora dawka wiedzy podana w bardzo ciekawy i przystępny dla trzylatka sposób. Polecamy!

„A królik słuchał” Cori Doerrfeld

Książki dla 3-latka: A królik słuchał
materiały prasowe

Trzylatki miewają trudności z nazywaniem i przeżywaniem swoich emocji. „A królik słuchał” to doskonała pozycja pomagająca dziecku nauczyć się mierzyć z różnego rodzaju emocjami, takimi jak złość, smutek, wściekłość. Dużym atutem książki jest także jej szata graficzna. Musicie ją zobaczyć!

Zobacz także:

jak nauczyć dziecko czytać?
AdobeStock
Psychologia
Jak nauczyć dziecko czytać? Najlepsza metoda
Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko czytać. Przede wszystkim spraw, by nauka stała się dla dziecka frajdą, a nie katorgą. To najlepsza metoda nauki i to nie tylko czytania.

Nauka czytania nie ma dolnej granicy wiekowej. Z powodzeniem możesz poznawać litery z dzieckiem, które ma 2 lub 3 lata. Zdaniem ekspertów łatwiej oswajać z czytaniem trzylatka niż czterolatka, czterolatka niż pięciolatka, zaś pięciolatka niż sześciolatka. Ale nawet starsze dzieci, które z trudem odczytują wyrazy, mogą szybko zacząć płynnie czytać. Wystarczy znaleźć sposób, aby wzbudzić w nich motywację do nauki. Dowiedz się, jaki uczyć dziecko czytać skutecznie i efektywnie.  Wyjaśniamy: Jak zacząć naukę czytania - ważne zasady Przydatne pomoce naukowe Nauka czytania - od litery do sylaby Czytanie bez literowania Czytanie globalne Co jeszcze jest istotne? Jak zacząć naukę czytania – ważne zasady Zanim rozpoczniesz naukę czytania, weź pod uwagę kilka spraw. Przede wszystkim musisz odrzucić własne ambicje. Dziecko może szybko nauczyć się czytać, ale czasem ten proces trwa dłużej i wymaga dużo cierpliwości. Umiejętność czytania jest ważna dla dzieci w wieku szkolnym. Młodsze dzieci mogą poznawać literki, jeśli chcą, ale nie należy ich   zmuszać do nauki czytania . Pamiętaj również, że: Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę . Nie licz na to, że kilkulatek będzie długo grzecznie siedzieć nad czytanką. Wykaż się pomysłowością – nie potrzebujesz wyszukanych, drogich rekwizytów. Okazje do nauki czytania podsuwa samo życie. Ty też musisz się dobrze bawić. Dziecko doskonale wyczuwa nastrój rodzica; nawet gdy milczysz, zdradza cię mowa ciała i napięcie mięśni. Twoje niezadowolenie, niecierpliwość, irytacja nie umkną uwadze dziecka i wspólna nauka będzie mu się źle kojarzyć. Potrzebny jest dobry przykład. W domu, w którym się czyta, dzieci same garną się do książek. Mama z książką, tata z gazetą – to dla dziecka dobra motywacja. Nic na siłę....

ebooki dla dzieci za darmo
Adobe Stock
Gry i zabawy
Dla dzieci za darmo: książki, ebooki, audiobooki - specjalne oferty na czas kwarantanny
Jak zająć dziecko w domu, żeby czas kwarantanny mijał przyjemnie i mądrze? Z pomocą przybywają audiobooki, ebooki, książki - wsyztsko w internecie i to za darmo dla dzieci! #zostanwdomu

Audiobooki pozwalają dziecku przenieść się w świat wyobraźni, podobnie jak ebooki, książki czy teatr. W ramach przymusowego siedzenia w domu i akcji #zostańwdomu , w internecie znajdziecie dostęp do literatury - za darmo lub za niewielką opłatą. Audiobooki i ebooki dla dzieci (za darmo) Sprawdźcie te darmowe oferty dla dzieci : Empik Premium - przez 2 miesiące możecie korzystać z ponad 11 tysięcy audio- i ebooków, ze słuchowisk i podcastów całkiem za darmo. Potrzebna aplikacja Empik Go. Na Legimi znajdziecie pakiety książek do przeczytania za darmo. Potrzebny czytnik. Audioteka Klub - tu przez 14 dni możecie za darmo słuchać świetnych audiobooków dla dzieci, m.in. „Rozśmieszanki Usypianki” Danuty Wawiłow, „Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci” i wspaniałe „Niesamowite przygody 10 skarpetek” Justyny Bednarek. Układ z Książką - codziennie o 12.00 ktoś poczyta wam książki. Raczej dla starszych, ale sprawdzajcie na bieżąco! Wolne lektury - ksiązki dla dzieci do czytania w internecie. Za darmo. Polona , czyli Cyfrowa Biblioteka Narodowa. Tu znajdziecie wiele książek do przeczytania za darmo. Przecinek i Kropka - na Facebooku znani autorzy literatury dziecięcej czytają fragmenty swoich książek. Storytel - przez miesiąc za darmo możecie słuchać świetnych audiobooków. Wybór książek do słuchania dla dzieci jest ogromny, naprawdę warto.  Promocje na książki, ebooki i audiobooki dla dzieci Księgarnie internetowe przygotowały wiele promocji na książki i audiobooki . Większość oferuje ceny niższe o 45 procent. Ebooków w promocyjnych cenach szukaj na inverso, woblink, publio. Książki dla dzieci po obniżonych cenach kupisz np. na stronie empiku, merlin, bonito i hitsalonik . W tym ostatnim możesz też kupić czasopisma dla dzieci z ich ulubionymi bohaterami. Zamawianie przez...

bajki na netflixie
Adobe Stock
Gry i zabawy
Bajki na Netflixie – Top 10 najbardziej hitowych bajek dla dzieci
Bajki na Netflixie to pewny i sprawdzony sposób na rozrywkę dla dzieci, i to zarówno tych mniejszych, jak i przedszkolaków. Spośród szerokiej oferty serwisu wybrałyśmy 10 animowanych bajek dla dzieci, które są naszym zdaniem najlepsze. Znajdują się wśród nich takie hity jak: Psi Patrol, Świnka Peppa, Alvin i wiewiórki, Trolle. Sprawdź, jakie jeszcze kreskówki z ulubionymi dziecięcymi postaciami polecamy.

Bajki na Netflixie  zachwycą maluszka i nieco starsze dziecko. W popularnym serwisie jeśli to miał być myślnik, to należy napisać "spory — znajdziemy".---#---Wybór bajek na Netflixie jest naprawdę spory - znajdziemy na nim kilkadziesiąt propozycji dla najmłodszych, nie licząc filmów fabularnych dla dzieci.---#---spory-znajdziemy#spory — znajdziemy---#---spory - znajdziemy"> znajdziemy  kilkadziesiąt propozycji dla najmłodszych, nie licząc filmów fabularnych. Jeżeli wasze maluchy mają ochotę na chwilę relaksu i obejrzenie bajki , zachęcamy do wybrania kreskówki z bogatej oferty jeśli to miał być myślnik, to należy napisać "spory — znajdziemy".---#---Wybór bajek na Netflixie jest naprawdę spory - znajdziemy na nim kilkadziesiąt propozycji dla najmłodszych, nie licząc filmów fabularnych dla dzieci.---#---spory-znajdziemy#spory — znajdziemy---#---spory - znajdziemy">popularnej platformy  streamingowej . Wybraliśmy dla was propozycje 10 bajek, które cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci. Na pewno spodobają się także waszym maluchom. Bajki na Netflixie : Psi Patrol Masza i niedźwiedź Alvin i wiewiórki Świnka Peppa Barbie Dreamhouse LEGO Friends Trolle Noddy detektyw w krainie zabawek Strażak Sam My Little Pony 1. Psi Patrol Psi Patrol  to absolutny hit wśród dzieci! Sześć szczeniaków – Chase, Marshall, Rocky, Zuma, Rubble i Sky wraz z 10-letnim Ryderem realizują arcytrudne misje ratunkowe i ratują z opresji każdego, kto poprosi o pomoc. Każdy z piesków specjalizuje się w jakiejś dziedzinie – dalmatyńczyk Marshall jest strażakiem i ratownikiem medycznym, labrador Zuma ratownikiem wodnym, a kundelek Rubble ekologiem, który zawsze mówi do swoich przyjaciół „ Nie wyrzucaj – wykorzystaj!...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj