Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
pluszaki
Fotolia
Gry i zabawy

Najkoszmarniejsze prezenty dla dzieci - z punktu widzenia rodziców

Nasze dzieci dostają góry prezentów – od babć, cioć, wujków, znajomych i od nas samych. Jedne podarunki są trafione, inne ... no cóż, nieco mniej. Zdarzają się wśród nich i takie, które można serdecznie znienawidzić.

O to, jakich prezentów nie lubicie najbardziej, zapytaliśmy na  facebookowej stronie „Mamo to ja”. Mini-sondę przeprowadziliśmy także wśród zaprzyjaźnionych mam. Wypytaliśmy nawet jednego dziadka. Z naszych ustaleń wynika, że najbardziej nielubiane przez was prezenty to:
 

 1. Tandetne zabawki 

To właśnie o nich wspominacie najczęściej: „Straszliwe azjatyckie zabawki, np. lalki: plastikowe i szpetne” (Ania). „Źle zrobione, złożone z małych elementów, które odpadają i natychmiast się gubią” (Ewa), „Barachło, które rozpada się w rękach” (Ala).
 Kasia najbardziej nie lubi kiepskiej biżuterii. - Paskudny, pękający, nieelastyczny plastik, odpadające „klejnoty”, drapiące i szczypiące końcówki np. kolczyków... I Tola płacząca, że tu odpadło... i  tu...  i tu... A potem  „Mamoooo napraw!” - pisze.
Z kolei Janek, jedyny w tym gronie dziadek,  „ciepło” wspomina gumową kulę z oczami i wypustkami na całej powierzchni  - Była bardzo fajna i mięciutka, ale okropnie śmierdziała. Utylizowaliśmy ją  w obawie, że wnuczka się nam zatruje... - opowiada.
 Nasze dzieci dostają sporo takich zabawek, bo można je kupić za grosze. Może jednak warto dać im w prezencie coś innego?  - Ja naprawdę nie oczekuję, by obdarowywano moje dziecko  rzeczami, które kosztują mnóstwo pieniędzy - mówi Ala. -  Chodzi mi tylko o to, żeby nie kupować mu czegoś, co ewidentnie jest żle zrobione.  Zamiast skomplikowanego (i byle jak wykonanego) pojazdu czy wieloelementowej kolejki za kilka złotych można przecież przynieść  wiatraczek, kolorową piłeczkę, kredki. Będzie i lepiej, i taniej. 

Uwaga!
Tandetne zabawki bywają nie tylko denerwujące, ale i niebezpieczne: wykonane z toksycznych materiałów , wadliwie skonstruowane, źle wykończone.
Kontrolerzy z Inspekcji Handlowej, którzy na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyglądają się ofercie sklepów,  mają na koncie takie znaleziska jak naszpikowane ftalanami żółciutkie kaczuszki do kąpieli czy piłka wodna na gumce, która może się owinąć wokół szyi dziecka. 

Polecamy:   Zabawki za 0 złotych  
 

2. Nadmiar maskotek i pluszaków

Pluszak czy maskotka to świetny prezent. Można się  nimi bawić na tysiąc sposobów: w zależności od potrzeb i fantazji mogą być piratami, córeczkami, złymi wilkami itd. Jeśli będzie trzeba, z godnością  zagrają  w bożonarodzeniowej szopce. Problem zaczyna się wtedy, gdy dziecko ma takich zabawek zbyt dużo. A najczęściej właśnie tak jest. 
 - Moje dzieciaki  mają ich miliard - mówi  Aneta.  - Te wszystkie miśki i krówki łapią kurz i ciągle spadają z półek, bo dawno przestały się na nich mieścić - narzeka Edyta.  Basia także miała z nimi problem. - Raz w roku zbierałam je wielki wór i ... I  nie wiedziałam, komu je zawieźć.  Szpitale ich nie chcą, domy dziecka też... 
-  Moja córeczka traktuje je po macoszemu, bo ma ich za dużo - skarży się Karolina. -  Nie dziwię jej się.  Nie da się równie mocno kochać siedmiu (czternastu, dwudziestu trzech itd) misiów. 
 

3. Zabawki - giganty

Czy może być coś gorszego niż tysięczny pluszak? Tak: pluszak - gigant, większy (bywa, że i trzy razy) od dziecka.
 Gdy Basia urodziła Kubę, jego tato przyniósł do domu półtorametrowego misia, którego dostał od kolegów z pracy. - Miś nie bardzo nadawał się do zabawy: był za duży i  miał dziwną, włochatą czuprynę. Długo służył jako coś, o co można się oprzeć leżąc na dywanie. Teraz mieszka na strychu - opowiada. 
 - Moja córeczka ma maleńki pokoik - mówi Renata. - Pluszowa foka, którą kiedyś dostała,  zajmuje jedną trzecią jego powierzchni. Ale co robić, skoro Lenka ją kocha?

Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film

zabawka
Zakupy
Zabawki przyszłości
W XXI wieku elektroniczne gadżety otaczają nas ze wszystkich stron, stanowiąc nieodłączny element codziennego życia.

Nic więc dziwnego, że także dzieci nie wyobrażają sobie świata bez interaktywnych gadżetów i zabawek. Interaktywne zabawki to urządzenia nie tylko współpracujące z dzieckiem i służące rozrywce, lecz także praktyczne pomoce edukacyjne. Nic więc dziwnego, że zabawki na baterie stają się coraz popularniejsze. Przyjemne z pożytecznym Idealna zabawka nowoczesnego malucha powinna być interaktywna tj. powinna poruszać się, wydawać dźwięki, reagować na dotyk. Takie inteligentne funkcje posiadają głównie zabawki zasilane bateriami. Interaktywne zabawki na baterie dla dzieci przede wszystkim mają za zadanie rozwijać zmysły, pobudzać i stymulować dziecko do rozwoju. Im więcej różnorodnych bodźców, tym bogatsze są zdobywane doświadczenia. Dodatkowo, zabawki na baterie rozwijają nowe, nieosiągalne wcześniej możliwości w zabawie. Pozwalają napełnić zabawkę dźwiękiem, wprawić ją w ruch, wyposażyć w inteligentne funkcje niczym robota, a to z kolei jest doskonałą okazją do rozwijania różnego rodzaju zdolności malucha, pobudzania jego kreatywności oraz chęci poznawania świata. Nauka poprzez taką zabawę jest o wiele ciekawsza i zapewnia dzieciom wiele radości. Ubezpieczenie od płaczu Warto zwrócić uwagę, że większość zabawek interaktywnych zużywa dużo energii. Oznacza to, że w przypadku zabawek zasilanych na baterie źródło zasilania szybko się wyczerpuje i musimy często je wymieniać. Dlatego warto wybierając baterie do zabawek tego typu wybrać baterie rekomendowane do urządzeń energochłonnych czy typu hi-tech. Na przykład, nowością na rynku są baterie  Energizer Maximum z technologią PowerBoost, które działają aż do 70% dłużej*, dzięki czemu rzadziej będziesz wymieniał/a baterie, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze i będziesz chronić środowisko. Natomiast, jeśli lubisz trzymać baterie na zapas, tak na wszelki wypadek, wypróbuj...

niemowlę gryzie gryzka
Fotolia
Rozwój
Jak kupić dobrą zabawkę dla niemowlaka?
Kupowanie zabawki dla niemowlaka tylko z pozoru jest proste. Jak uniknąć pułapek? Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Dziesiątki grzechotek,  najróżniejsze maty do ćwiczeń, coraz ciekawsze karuzele, pluszaki, sortery... Zabawek dla niemowląt jest tyle, że od nadmiaru możliwości może zakręcić się w głowie. Czym kierować się podczas zakupów, by zabawka sprawiła dziecku frajdę, nie zrobiła mu krzywdy i nie znudziła się po minucie lub dwóch? Co robić, żeby nie przepłacać? Przeczytaj także: Po co dzieciom zabawki? Sprawdź, czy zabawka dla niemowlaka jest bezpieczna Niestety, nie wszystkie takie są, choć częściej dotyczy to zabawek dla starszych dzieci. Zdarzają się zabawki-buble, a nawet zabawki-pułapki: źle wykonane, niechlujnie wykończone, wadliwie skonstruowane, rozpadające się w rękach. Bezpieczna zabawka jest: Trwała. Maluch będzie testował ją na różne sposoby: rzucał, gryzł, siadał na niej i robił mnóstwo rzeczy, które nam, dorosłym, nie przyszłyby do głowy. Podczas tych „testów” nic nie ma prawa się urwać, ułamać, odpruć ani odczepić. Ma elementy odpowiedniej wielkości . Zabawki dla niemowląt i dzieci poniżej 3 roku życia nie mogą się składać z drobnych elementów, które bobas biorący wszystko do buzi mógłby połknąć. Stabilna i lekka. Nie powinna się przewracać. A nawet jeśli to zrobi, nie może być na tyle ciężka, by zrobić dziecku krzywdę. Starannie wykończona. Nie może mieć ostrych krawędzi, zadziorków, źle odlanych kawałków, słabych szwów, zwisających nitek, źle ukształtowanych fragmentów. Każda z tych niedoróbek mogłaby być niebezpieczna dla niemowlęcia. Wykonana z bezpiecznych materiałów . Tworzywo, farba itd. nie mogą zawierać toksycznych składników. Nie wydziela przykrego zapachu . Od zabawek, które mają chemiczny zapach lepiej trzymać dziecko z daleka. Postaw na jakość, nie wielkość Lepiej kupić mniejszą zabawkę dobrej jakości (np. świetną grzechotkę lub...

chłopiec, prezent, święta
Święta i uroczystości
Mój pomysł na prezent
Jaki prezent wybrać dla dziecka, by sprawić mu radość i by zabawka nie powędrowała szybko w kąt? Wiedzą o tym młode mamy.

Gdy mój synek miał dwa lata i dostał swój pierwszy czterokołowy rower, pokochał go od pierwszego wejrzenia. Najpierw stał przy nim jak zaczarowany, nie mogąc wydobyć z siebie ani słowa. Potem zaczął biegać wokół niego jak szalony. A na noc, po domowych jazdach próbnych, zatargał pojazd  do łóżka i czule otulił go kołdrą. Święty Mikołaj pękał z dumy, bo miło patrzeć na taką radość. Niestety, nie wszystkie prezenty , jakie dostał mój synek,  były strzałami w dziesiątkę: mnóstwo zabawek (także tych – wydawałoby się – wyczekiwanych i wymarzonych) znudziło się synkowi już po tygodniu albo i wcześniej. Dopiero po jakimś czasie udało mi się zrozumieć, o co chodzi: Bartek  nie znosił wszystkiego, co wydaje odgłosy albo samo się porusza. Dlaczego? „Bo ja, mamo, nie lubię, jak auto jedzie za mnie. Wolę sam nim jechać i sam robić »brum«” – wyjaśnił. Wiem też, że bardzo, ale to bardzo nie lubi głośnych dźwięków, więc na starcie mogę wykluczyć wszystko, co hałasuje (chyba że te instrumenty i hałas można wyprodukować samodzielnie – to inna para kaloszy). Każde dziecko jest oczywiście inne, więc nie jest to żadna reguła, ale w przypadku mojego syna sprawdza się do dziś. A jak to wygląda u innych maluchów? Przeczytaj także: O jakich prezentach marzą dzieci? Prezent dla Wiktora: To, co mówi, śpiewa i szczeka Wiktor niedawno zaczął siadać. Poza butami, które z jakiegoś tajemniczego powodu intrygują go najbardziej (ale niestety nie nadają się na prezent), jego entuzjazm budzi interaktywna zabawka z buzią, oczami i dużym przyciskiem , który wygląda jak nosek. Gdy się ten nos naciśnie, w okienku pojawia się obrazek z krówką, owieczką, pieskiem albo myszką. Na tym nie koniec, bo zabawka też mówi: wypowiada nazwę zwierzaka, śpiewa krótką piosenkę na jego temat i wydaje stosowny...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak