


Przyjęcie na 1., 2. lub 3. urodziny dziecka
Urodziny dziecka to wyjątkowa okazja, ale przede wszystkim dla rodziców - małe dziecko jeszcze nie wie, co to znaczy świętowanie rocznic. To rodzice chcą wyprawić dziecku przyjęcie jak z bajki. Nie ma w tym nic dziwnego, ale dziecko jak to dziecko, chce się bawić i po prostu być z mamą i tatą (a także z babcią, dziadkiem, bratem...).
Planując wystawne przyjęcie, miej to na uwadze. Daruj sobie pieczenie 4-piętrowego tortu i występy dyplomowanego klauna. Zamiast tego zorganizuj niezobowiązujące urodziny, które nie wymagają skomplikowanej logistyki. Podpowiadamy, jak przygotować urodzinowe przyjęcie, które będzie wesołe, efektowne i faktycznie dla dziecka.

Balony na kinderbal
Są tanie, efektowne i dzieci je uwielbiają. Wszystko jedno, czy wyprawiasz przyjęcie w ogrodzie czy w salonie, kup 2 opakowania balonów i ozdób nimi miejsce, gdzie przyjmiesz gości. Możesz też kupić balony napełnione helem - wtedy będą pięknie wisieć pod sufitem.
Balony wykorzystasz też do zabaw podczas kinderbalu.

Bańki mydlane na kinderbal
Dzieci uwielbiają bańki mydlane, podobnie jak balony. Pokaz baniek wystarczy małemu dziecku za główną atrakcję na przyjęciu urodzinowym, zwłaszcza, jeśli będą to duże bańki. Zestaw do robienia dużych baniek można kupić nawet w zwykłych sklepach spożywczych (raczej tych dużych). Małe opakowania baniek możesz wręczyć gościom, gdy będą wychodzić z przyjęcia.
Zobacz: jak zrobić duże bańki mydalne

Polaroidy z kinderbalu
Polaroidy to super atrakcja, jeśli zapraszasz na kinderbal inne dzieci. Z przyjemnością zabiorą do domu taką pamiątkę z przyjęcia i na pewno będą chciały same zrobić zdjęcia.
Jeżeli nie masz w domu aparatu, pożycz od kogoś ze znajomych. Możesz też kupić używamy na aukcji - ceny razem z filmem od kilkudziesięciu złotych.

Gofry na kinderbalu
Gofry z owocami lub bitą śmietaną to kolejna rzecz, którą dzieci uwielbiają. Przygotuj wcześniej ciasto, np. wg tego przepisu i na przyjęciu smaż gofry na bieżąco. Świeże są najlepsze!
Zobacz też: przepisy na gofry

Przekąski na przyjęcie urodzinowe dziecka
Na kinderbalu nie musisz serwować żelków i paluszków. Przekąski dla dzieci mogą być zdrowe i smaczne. Dobrze sprawdzą się np.:
- świeże owoce - winogrona, kawałki jabłka, borówki amerykańskie, maliny, kawałki arbuza, mandarynki
- świeże warzywa - pomidorki koktajlowe, rzodkiewki, papryka, ogórek w słupkach
- kolby kukurydzy (pokrojone na mniejsze kawałki)
- suszone owoce - jabłka, rodzynki, figi, daktyle, morele
- proste do zrobienie babeczki z budyniem i owocami
- galaretka - bardzo prosta i bardzo efektowna
- małe kanapeczki

Talerzyki z papieru
Kolorowa zastawa - talerzyki, kubki, sztućce - to niewielki wydatek i wielka atrakcja dla dzieci. Dla rodziców ulga, bo nie muszą się martwić, że coś się stłucze. Zamiast białych plastikowych, wybierz ładne kolorowe naczynia z papieru.

Popcorn
Zrobisz go w domu, na patelni. Najsmaczniejszy jest ciepły i świeży, ale dzieci lubią go też na zimno. Pamiętaj, żeby nie solić popcornu, który podajesz dzieciom!

Maszyna do waty cukrowej
Czy wiesz, że można ją wypożyczyć na urodziny? Własnoręcznie robiona wata cukrowa to pewny hit przyjęcia, na którym spodziewasz się innych dzieci.
Czytaj też: jak zorganizować przyjęcie dla dziecka



Dzielić się pasją życia z najukochańszą osobą na świecie, czyli własnym dzieckiem, to wielkie szczęście. Próbując je osiągnąć, łatwo przedobrzyć. Zamiast rozpalić miłość do hobby , zgasić żar w zarodku. Jak tego uniknąć - podpowiadają ojcowie, którym się to udało. Krzysztof Olejnik ma 35 lat. Jest dziennikarzem. Każdą wolną chwilę spędza na wodzie. Kiedyś był zawodnikiem, dziś żeglarstwo to jego wielka pasja. Paweł Olbrych , 42-latek, to przedsiębiorca, prowadzi stadninę. Jest właścicielem klubu polo. Ponad wszystko jednak koniarzem. Konie są jedną z największych miłości jego życia. Maciek Zientarski opowiedział nam o swoim życiu jeszcze przed wypadkiem samochodowym, któremu uległ i który zmienił diametralnie jego życie. W chwili, gdy opowiadał nam o swojej pasji dzielonej z ojcem miał 36 lat. Syn znanego dziennikarza Włodzimierza, przed wypadkiem też był dziennikarzem. Z ojcem prowadził audycje radiowe, realizował programy telewizyjne i robił wiele rzeczy, których wspólnym mianownikiem była motoryzacja. Wspólne pasje syna i taty Pierwszy z bohaterów, Krzysztof, ma ośmioletniego syna Kubę (pół roku temu przyszedł na świat jego drugi syn – Krzysztof junior). Kuba nie widzi świata poza łódkami i jeziorem. Jest jednym z najmłodszych w Polsce żeglarzy regat . Paweł Olbrych 19 lat temu został ojcem Maćka. Jego syn mógłby bez przerwy jeździć konno. Kocha konie i grę w polo. Synowie trzeciego z wymienionych ojców, Maćka – 13-letni Kuba i ośmioletni Gucio podobnie jak tata i dziadek świata nie widzą poza motoryzacją . Umieją jeździć na motorach i samochodami, chcą się w tym doskonalić. Ich życie, poza szkołą, toczy się na ich własne życzenie wokół dwóch lub czterech kółek. Jak trzem ojcom udało się zaszczepić w swoich dzieciach pasję do swojej pasji? Jak sprawili, że synowie, miast buntować się, zakochani są w...