
Sklepowe półki uginają się od pieluszek dla dzieci. Warto jednak pamiętać, by decyzja o wyborze konkretnego opakowania, była przemyślana. Szybki zakup może przynieść więcej szkody niż pożytku, w tym m.in. podrażnienia, alergie skórne czy dyskomfort i brak snu. Dlatego jeśli chcesz, by decyzja była strzałem w dziesiątkę, przygotuj się do niej – pamiętaj, by pieluszki miały poniższe cechy!
7 cech idealnych pieluszek
1. Wyjątkowa chłonność
Długi i spokojny sen czy też wspaniałą zabawę umożliwia tylko sucha pieluszka. Warto zatem wybrać takie, które odznaczają się wysoką chłonnością, najlepiej do 12 godzin, a także takie, które wchłaniają wilgoć bardzo szybko! Spore ułatwienie zapewnia rodzicom wskaźnik wilgotności, który pokazuje, kiedy należy przewinąć bobasa.
2. Przewiewne
Istotne jest również to, by pieluszka równomiernie rozprowadzała wilgoć, tak by utrzymywała się ona z dala od skóry malucha. Aby było jeszcze bardziej komfortowo, warto by była wyposażona w elastyczne falbanki, które zapewnią ochronę przed przeciekaniem.
3. Miękkie i delikatne
Wybrane pieluszki powinny otulać skórę malucha, dzięki czemu nie tylko zapewnią mu komfort, ale również będą wspierały jego rozwój – podczas snu i w trakcie zabawy!
4. Łatwe do zdejmowania i zakładania
Zarówno maluszki, jak i starsze dzieci, które korzystają z pieluszek, zwykle nie lubią czynności, jaką jest przewijanie. Aby zmiana pieluszki przebiegała sprawnie, warto wybrać takie, które mają łatwe w użytkowaniu rzepy. Z kolei wybierając pantsy dla starszaka, warto zwrócić uwagę, by nie wymagały zapinania.
5. Elastyczne
Życie każdego maluszka, niezależnie od wieku, zwykle obfituje w wiele aktywności i… ruchu. Aby dziecko mogło bawić się i tym samym rozwijać, należy wybrać pieluszki, które nie będą go w żaden sposób krępowały. Postaw na takie, które zapewnią należytą swobodę ruchu i tym samym umożliwią beztroską zabawę.
6. Naturalne dla mikrobiomu
Skóra dziecka potrzebuje ochrony, dlatego wybrane pieluszki powinny być najwyższej jakości. Trzeba zwrócić uwagę, by w składzie pieluszek nie znalazły się żadne, szkodliwe dodatki. W praktyce oznacza to, by nie zawierały: alergenów, perfum, chloru i lateksu, dzięki czemu unikniecie podrażnień i alergii skórnych.
7. Certyfikowane
Bezpiecznym wyborem dla delikatnej skóry malucha będą pieluszki z certyfikatami. Oznacza to, że produkt został poddany badaniom w niezależnych laboratoriach, gdzie potwierdzono jego jakość.
Pieluszki Lupilu – otulają miłością!
Zastanawiasz się, jakie pieluszki wybrać? Najlepiej takie, które posiadają wszystkie, powyższe cechy. Takim produktem są pieluszki Lupilu. Najlepszą pieluszką na start dla noworodków i niemowląt będą pieluszki Lupilu PREMIUM, które doskonale wywiązują się z najważniejszych zadań:
- dostarczają komfort
- zapewniają spokojny sen
- dbają o bezpieczeństwo
- wspierają rozwój dziecka
Można zdecydować się również na pomocników do zadań specjalnych – pieluszki Lupilu soft&dry. To właśnie one zachowują suchość aż do 12 godzin, zapewniając należyty komfort. Dlaczego jeszcze warto wybrać Lupilu soft&dry?
- nie podrażniają delikatnej skóry dziecka
- dopasowują się do ruchów maluszka
- zapewniają komfort i bezpieczeństwo
Dla starszego dziecka, które potrafi już chodzić i tym samym również… biegać, skakać i figlować, świetnym wyborem będą Lupilu Pantsy PREMIUM. Dlaczego się sprawdzą?
- łatwe do zakładania i zdejmowania
- superchłonne do 12 godzin
- idealne do nauki korzystania z toalety/nocnika
Materiał powstał z udziałem marki Lupilu

Wyprawka dla noworodka na lato ma wiele plusów. Jeśli twoje dziecko urodzi się w czerwcu, lipcu bądź sierpniu, nie będziesz zmagać się z zakładaniem mu kilku warstw ubranek i przed każdym spacerem walczyć z grubym kombinezonem, ciepłą czapką i puchatym kocem. Ubranka na lato dla noworodka to przede wszystkim krótkie body, pajacyk i śpioszki, a do przykrycia pieluszka lub lekki kocyk. W nieco chłodniejsze dni ubierzesz noworodka dodatkowo w cieplejszy sweterek lub bluzę. Koniecznie sprawdź pełną listę ubranek i rzeczy do szpitala dla noworodka urodzonego latem. Wyprawka dla noworodka na lato Jeśli zastanawiasz się, jakie ubranka przydadzą się noworodkowi latem, odpowiedź jest prosta: lekkie i przewiewne. Na lato nie musisz kupować dziecku ciepłych czapek, kombinezonu i dużej liczby cieplejszych body i pajacyków. Pamiętaj też, żeby ubranka dla noworodka na lato były z jak najlepszej jakościowo bawełny, by delikatne ciało dziecka dobrze znosiło wysokie temperatury. Letnia wyprawka dla noworodka: lista zakupów Body (krótki i długi rękaw) – 4 szt. Rampersy – 2 szt. Pajacyki – 4 szt. Śpioszki i półśpioszki – 6 szt. Sweterki/bluzy (bez kaptura) – 2 szt. Skarpetki (cienkie) – 6 szt. Rękawiczki (niedrapki) – 2 szt. Czapeczki (cienkie) – 3 szt. Rożek lub otulacz – 1 szt. Kocyk ażurowy – 1 szt. Flanelowe pieluszki – 2 szt. Co jeszcze przyda się noworodkowi latem? Wózek Preparat odstraszający owady i kleszcze Krem nawilżający do buzi Spa - Akademia Młodych Rodziców Jakie ubranka dla noworodka na lato? Ubranka to podstawa letniej wyprawki dla noworodka. Podobny zestaw ubranek trzeba kupić dla dziecka urodzonego w czerwcu, lipcu i sierpniu. Noworodek będzie...

Kaszlącemu i zakatarzonemu niemowlakowi bardzo pomagają inhalacje i nawilżanie noska. Dzięki temu śluz staje się rzadszy, łatwiej go wykrztusić, a wydzielina nie zasycha w nosku. Do inhalacji niemowlaka można używać roztworu soli fizjologicznej (w przypadku kataru) oraz specjalnych leków do nebulizacji (w konkretnych schorzeniach, takich jak np. zapalenie oskrzeli czy astma). Ile powinna trwać inhalacja niemowlaka? Nie dłużej niż 10 minut! Inhalacje można wykonywać już u noworodka. Takie inhalacje dla noworodka pomogą zwalczyć objawy przeziębienia, np. katar lub kaszel. nie stosuj ich jednak na własną rękę, musi zalecić je lekarz. Spis treści : Inhalacja niemowlaka krok po kroku Jak robić inhalacje niemowlakowi? Inhalacja dla niemowlaka - kiedy? Z czego inhalacje na katar lub kaszel dla niemowlaka? Jaki inhalator wybrać dla niemowlaka? Smoczek do inhalacji czy maseczka? Inne metody nawilżania noska Nawilżanie powietrza podczas kataru Inhalacja niemowlaka krok po kroku Czym inhalować dziecko przy kaszlu, katarze lub astmie? Inhalację dla niemowlaka najskuteczniej wykonasz za pomocą tzw. nebulizatora . Jest to elektryczny inhalator , który zmienia płynny lek lub sól fizjologiczną (wodny roztwór chlorku sodu) w delikatną mgiełkę (aerozol). Jak robić inhalacje niemowlakowi? Jeśli zastanawiasz się co użyć do inhalacji dla niemowlaka - możesz je wykonać np. z soli fizjologicznej. Do pojemniczka wlej sól fizjologiczną (nigdy wodę!) albo lek, a następnie: umieść dziecko wygodnie, najlepiej w pozycji półsiedzącej, możesz natłuścić mu twarz, by nie podrażnić delikatnej skóry, uruchom nebulizator, włóż dziecku maseczkę, inhalacja nie powinna trwać dłużej niż 10 minut, możesz inhalować dziecko 2-3 razy dziennie. Lek do nebulizacji powinien być w...

Nacięcie krocza po raz pierwszy zostało wykonane w Irlandii w 1742 roku. Ten chirurgiczny zabieg wykonuje się na kroczu tuż przed urodzeniem główki dziecka, aby powiększyć średnicę kanału rodnego. Mimo, że tkanki w okolicach pochwy są bardzo rozciągliwe, zdarza się, że nie wytrzymują porodu. Dlatego w niektórych przypadkach zapobiegawczo stosuję się episiotomię. Sam zabieg wzbudza wiele kontrowersji. Jedni uważają, że chroni on zarówno kobietę, jak i maleństwo przed komplikacjami, drudzy, że jest zbędnym okaleczaniem kobiety. Kiedy wykonuje się nacięcie krocza? Nacięcie krocza wykonywane jest najczęściej ze względu na: zaawansowany wiek matki rodzącej pierwsze dziecko słabnącą akcję serca malca nieprawidłowe ułożenie płodu (np. położenie pośladkowe) poród przedwczesny niewystarczająco elastyczną tkankę pochwy i krocza duża główkę dziecka (ciężar płodu powyżej 4,5 kg) ryzyko niedotlenienia maleństwa blizny i zmiany po innych zabiegach Nacięcie krocza wykonywane jest na szczycie skurczu, gdy główka napiera na nie i rozciąga. Tkanka jest wówczas niewrażliwa i kobieta nie odczuwa bólu. Jeśli ból się pojawi oznacza to, że zostało wykonane nieprawidłowo lub w złym momencie. Krocze zszywane jest zawsze w znieczuleniu miejscowym. Kiedy nacięcie krocza jest ryzykowne? Nowoczesne położnictwo odchodzi od rutynowego nacinania krocza, bo z wielu badań wynika, że przynosi ono więcej złego niż dobrego. Powinno się je więc przeprowadzać tylko w uzasadnionych przypadkach. Dlaczego nie nacinać? Nacięcie nie tylko nie chroni przed poważniejszymi urazami, ale może im sprzyjać. Podczas normalnego, prawidłowego porodu (bez nacięcia), krocze może ulec pęknięciu, ale zazwyczaj są to obrażenia I stopnia (pęknięcia pochwy i skóry krocza bez naruszenia mięśni dna miednicy). Nacięcie odpowiada natomiast pęknięciu II...