dzieci nocnik Fisher Price
Adobe Stock
Pielęgnacja

Nocnik Fisher Price – 5 ciekawych propozycji od 60 zł

Jesteś zainteresowana kupnem markowego nocnika? Przedstawiamy 5 propozycji od marki Fisher Price: od zwykłych, tradycyjnych i relatywnie niedrogich nocników po te najbardziej wypasione i kosztowne. Z łatwością wybierzesz ten, który przyda się twojemu dziecku najbardziej!

Nocniki Fisher Price nie należą do najtańszych, ale cieszą się sporą popularnością. To z pewnością zasługa ich jakości i samej marki, która zajmuje się produkcją różnych rzeczy dla dzieci, głównie zabawek, a jej produkty doceniają rodzice i maluchy na całym świecie.
Przejrzeliśmy aktualną ofertę nocników Fisher Price. Tutaj prezentujemy pełną gamę ich rodzajów i opisujemy ich zalety oraz wady. Obejrzyj, przeczytaj, pomyśl i dokonaj trafnego wyboru. Z tym przeglądem to naprawdę proste!

Zobacz także: Jak wybrać nocnik + 5 modeli nocników (m.in.: turystyczny, interaktywny, pisuar)

Sprawdź, czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo
Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl


Na co wracać uwagę, kupując nocnik?

 1. Nocnik tradycyjny, cena: 60 zł
 2. Ze szczeniaczkiem, cena: 130 zł
 3. Nocnik kaczuszka, cena: 130 zł
 4. Królewski nocnik, cena: 140 zł
 5. Grający ze spłuczką, cena: 200 zł

 

Na co wracać uwagę, kupując nocnik?

Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią podjęcie najlepszej decyzji.

 • Pozycja dziecka na nocniku. Powinno móc na nim usiąść z mocno zgiętymi nóżkami oraz tak, aby móc pochylić się do przodu – jest to pozycja ułatwiająca wypróżnianie.
 • Kształt lub nakładka dla chłopców. Chodzi o to, by chłopiec siusiający do przodu, a nie w dół jak dziewczynka, nie obsiusiał sobie nóg i podłogi. Uniesiona przednia część nocnika (ta znajdująca się między nogami) albo specjalna nakładka zapobiegną "katastrofie".
 • Wyjmowany pojemnik ułatwia opróżnianie nocnika i utrzymanie go w czystości – nie trzeba myć całego nocnika, a jedynie pojemnik.
 • Grające nocniki zachęcają dziecko do korzystania z nich – melodyjka jest dowodem na to, że maluchowi się udało!
 • Zbyt bogate w funkcje i atrakcje nocniki mogą zacząć kojarzyć się dziecku nie z wypróżnianiem, ale z zabawą. Może lepiej, żeby nocnik służył tylko do załatwiania potrzeb fizjologicznych? Z drugiej strony, dziecko cierpiące na zaparcia łatwiej będzie przetrzymać na bardziej atrakcyjnym nocniku...

  Zobacz także: Nocnik turystyczny – nasze typy już od 5 zł!

1. Nocnik tradycyjny, cena: 60 zł

Nocnik Fisher Price – zielona żabka – to klasyczny nocnik bez "fajerwerków": nie gra, nie ma wysokiego oparcia, jest lekki i poręczny. Ma wygodny wyjmowany pojemnik. Umożliwia dziecku przyjęcie korzystnej do wypróżniania pozycji. Jest podwyższony z przodu więc idealny i dla dziewczynki i dla chłopca.
Zalety:

 • niewielkie rozmiary
 • wyjmowany pojemnik
 • dla dziecka od 6. miesiąca życia
nocnik tradycyjny fisher price
Allegro

 

2. Nocnik ze szczeniaczkiem, cena: 130 zł

Nocnik, który "rośnie" z dzieckiem – z czasem można zacząć korzystać tylko z nakładki na tradycyjną toaletę. Po wykryciu wilgoci w pojemniku wygrywa melodyjki (7 różnych). Przycisk imitujący spuszczanie wody aktywuje dźwięk prawdziwej spłuczki. Podwyższony z przodu, więc nadaje się dla obu płci.
Zalety:

 • niewielkie rozmiary
 • osłonka przeciw rozpryskiwaniu
 • wyjmowany pojemnik
 • wygrywa melodyjki
nocnik ze szczeniakiem fisher price
Allegro

 

3. Nocnik kaczuszka, cena: 130 zł

Jest nieco podobny do tradycyjnej toalety, ale uatrakcyjniony kaczymi nóżkami i wizerunkiem sympatycznej kaczuszki. Oparcie pełni też funkcję zamykanej klapy, na której może stanąć dziecko, wykorzystując nocnik jako stopień ułatwiający dostanie się do umywalki. Melodyjka nagradza malca za prawidłowe skorzystanie z niego. Dla dziewczynki i chłopca.
Zalety:

 • udźwig do 45 kg
 • wyjmowany pojemnik
 • dla dziecka od 12. miesiąca życia
nocnik kaczuszka fisher price
Allegro

 

4. Królewski nocnik, cena: 140 zł

Ten nocnik Fisher Price to urządzenie 3 w 1: nocnik, nakładka na sedes oraz podnóżek (utrzyma do 90 kg!). Oparcie z koroną pełni funkcję zamykanej klapy. Ma antypoślizgową podstawę, uchwyty dla dziecka oraz wyjmowany pojemnik. Za każdy sukces nagradza malca jedną z czterech melodyjek.
Zalety:

 • jako podnóżek ma udźwig do 90 kg
 • wyjmowany pojemnik
 • dla dziecka od 6. miesiąca życia
 • wygrywa melodyjki
nocnik królewski fisher price
Allegro

 

5. Grający ze spłuczką, cena: 200 zł

Ma zamykaną klapę, wygodne siedzisko z rączkami, wysokie oparcie, rączkę na papier toaletowy oraz spłuczkę. Dziecko jest nagradzane za korzystanie z nocniczka melodyjkami i zabawnymi tekstami. Gdy malec podrośnie, można używać górnej części nocniczka jako nakładki na sedes.
Zalety:

 • wyjmowany pojemnik
 • uchwyt na papier toaletowy
 • dla dziecka od 12. miesiąca życia
 • wygrywa melodyjki
 • oddzielna nakładka dla chłopców
nocnik grający Fisher price
Allegro

 

Nagość przy dziecku – norma czy przekroczenie granic?

Nocnik 4w1
Pielęgnacja
Nocnik dla dziecka: pierwszy nocnik powinien być interaktywny czy zwykły? [RANKING]
Nocnik dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny i bezpieczny, szczególnie jeśli to pierwszy nocnik malucha. Choć niektórzy producenci oferują nocniki z dodatkowym wyposażeniem, grające, interaktywne czy w kształcie sedesów i pisuarów, warto wcześniej sprawdzić, czy nocnik spełnia wymogi bezpieczeństwa. Wybrałyśmy praktyczne nocniki dla chłopca i dziewczynki w dobrych cenach.

Nocnik dla dziecka wcale nie musi być interaktywny, grać i świecić, by dobrze spełniać swoją rolę, czyli służyć do załatwiania potrzeb fizjologicznych i nauki czystości. Ale im lepsza jakość, trwałość i wygoda pierwszego nocnika, tym także wyższa cena. Więcej trzeba też zapłacić za dodatkowe elementy, jak nakładka na sedes w komplecie albo nocnik dostosowujący się do wzrostu dziecka. Można zainwestować w specjalny nocnik dla chłopca albo nocnik z wyjmowanym wkładem. Nie wszystkie są jednak drogie. Dobre nocniki dla dzieci kupisz już za niewygórowaną cenę 20-30 zł. Spis treści: Jaki nocnik dla dziecka kupić? Nocnik-pisuar dla chłopca, cena: 14 zł Nocnik tradycyjny z wyjmowanym wkładem, cena: 26 zł Nocnik interaktywny grający, cena: 150 zł Nocnik turystyczny, cena: 40 zł Nocnik wielofunkcyjny, cena: 170 zł Jaki nocnik dla dziecka kupić? Pierwszy nocnik dla dziecka to ogromna zmiana w waszym domu i poważna nauka dla malucha. Nie wszystkie dzieci są gotowe do nauki nocnikowania już po 2. urodzinach, ale warto próbować (bez naciskania i zawstydzania!) odpieluchować dziecko , gdy zdaniem rodziców jest na to gotowe. Jaki nocnik wam w tym pomoże: prosty, z wyjmowanym wkładem, czy interaktywny, grający (są nawet modele z kierownicą!)? Oto kilka praktycznych porad od doświadczonych mam. Jak wybrać pierwszy nocnik? Im prostszy kształt nocnika, tym lepiej . Bez zakamarków, zagięć i trudno dostępnych miejsc. To ważne, jeśli chodzi o utrzymanie nocnika w czystości. Wygoda to podstawa! Podczas nauki nocnikowania bardzo przydatny jest  nocnik turystyczny , który przydaje się w podróżach. Tak, to dodatkowy koszt, ale naprawdę zapewnia spokój i wygodę, zarówno rodzicom, jak i dziecku Często najlepiej sprawdzają się nocniki w kształcie siedziska (wygodna pozycja też ma znaczenie dla zdrowia...

nocnik grający
Adobe Stock
Pielęgnacja
Nocnik grający może wyglądać jak prawdziwa toaleta! Jaki przyspieszy trening czystości? [RANKING]
Nocnik grający to zwykły nocnik, tyle że z pozytywką, która umila dziecku czas, a czasem rozśmiesza. Niektóre dźwięki przypominają nawet odgłosy prawdziwej toalety i pomagają dziecku odzwyczaić się od pieluchy. Grający nocnik interaktywny nie musi być drogi, by spełniał swoją rolę.

Nocniki grające cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców, bo często zachęcają do korzystania wesołą muzyką i dzięki temu bardzo ułatwiają trening czystości. Nocnik z pozytywką nie musi być drogi, a jeśli w komplecie z nocnikiem kupisz jeszcze dodatkowe akcesoria, jak nakładka na sedes czy podnóżek, to taki zakup wystarczy dziecku na kilka lat. Wybieramy nocnik grający: Jaki nocnik grający kupić? Zwykły nocnik grający Grający nocnik krzesełko Nocnik grający wielofunkcyjny Różne modele nocników grających: Tradycyjny nocnik grający Maltex, 19 zł Nocnik grający Tega z pozytywką, 25 zł Polski nocnik grający Lulu, 30 zł Grający nocnik-krzesełko, 30 zł Nocnik interaktywny, 75 zł Nocnik grający Baby Monsters Rhino, 130 zł Nocnik grający Fisher Price, 160 zł Jaki nocnik grający kupić? Na rynku dostępne są różne modele grających nocników, które mają być atrakcyjne dla dziecka i zachęcać je do nauki czystości. Nocniki grające można podzielić na trzy grupy: Zwykły nocnik grający Kształtem przypomina zwykłe nocniki i różni się od niego wyłącznie tym, że ma pozytywkę. Jest lekki i nie pełni żadnych dodatkowych funkcji. To najtańsza wersja grającego nocnika. Nocnik krzesełko Wyposażony w zamykaną klapkę skutecznie powstrzymuje rozprzestrzenianie się zapachów. Gdy jest pusty i zamknięty, może spełniać funkcję zwykłego krzesełka. Powstaje jedynie pytanie: czy chcesz, aby dziecko kojarzyło nocnik nie tylko z załatwianiem potrzeb fizjologicznych? Choć z drugiej strony nocnik-krzesełko to w pewnych sytuacjach rozwiązanie praktyczne. Nocnik wielofunkcyjny Warto jeszcze rozróżnić dwie kategorie wśród nocników wielofunkcyjnych: nocnik sprzedawany w zestawie oraz autentycznie wielofunkcyjny. W zestawach najczęściej znajduje się sam nocnik –...

nocnik turystyczny
Adobe Stock
Pielęgnacja
Nocnik turystyczny – 4 typy i 4 sensowne propozycje już od 5 zł!
Nocnik turystyczny przydaje się w dłuższych i krótszych podróżach oraz podczas pobytu na wakacjach. Jest lekki, poręczny i pozwala wysadzić dziecko od razu po tym, jak zgłosi ono potrzebę. Dlatego jest bardzo pomocny także przy odpieluchowaniu.

Nocnik turystyczny przyda się podczas podróży czy zabawy z dala od domu, czyli wszędzie tam, gdzie nie zawsze jest możliwość zaprowadzenia dziecka do toalety. A nawet gdy w pobliżu jest WC, to i tak duża muszla nie jest odpowiednia ani komfortowa dla malca. Dlatego podczas odpieluchowania warto zastanowić się nad kupnem przenośnego turystycznego nocnika. Podpowiadamy, jaki wybrać. Nocnik turystyczny: Typy Jaki wybrać: jednorazowy nocnik-pisuar dla obu płci dwufunkcyjny nocnik-walizeczka Typy nocników turystycznych W sklepach można znaleźć cztery rodzaje nocników turystycznych. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Dlatego przed zakupem warto je poznać i wybrać taki nocnik , który najlepiej wpisze się w potrzeby rodziny. Nocnik turystyczny jednorazowy Bardzo praktyczny, bo nie trzeba go myć . Jest leciutki i zajmuje bardzo mało miejsca – wersji przed rozłożeniem zmieści się nawet w niewielkiej damskiej torebce. Łatwo się go rozkłada, a po użyciu można go wyrzucić. Zawiera bardzo chłonny wkład i szczelne zamknięcie, więc przy wynoszeniu do utylizacji, nie ma obawy, że cokolwiek się z niego wydostanie. Nocnik-pisuar turystyczny Wbrew pozorom nie jest przeznaczony tylko dla chłopców ! Wszystko zależy od kształtu lejka – trzeba po prostu wybrać damski lub męski. Jest niewielki, lekki, niedrogi (równowartość 4 nocników jednorazowych) i dyskretny, gdyż przypomina bidon. Jego jedyną wadą jest to, że nadaje się jedynie do oddawania moczu. Nocnik turystyczny dwufunkcyjny Pełni dwie funkcje : samodzielnego nocnika oraz nakładki na prawdziwą toaletę. Jeśli ma być użyty jako nocnik, potrzebne będą woreczki foliowe, ale niektóre nocniki turystyczne tego typu nie wymagają specjalnych woreczków. Cena takiego nocnika jest zwykle wyższa, ale można go kupić już za 29 zł. Solidniejsze nocniki tego typu będą droższe....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj