Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Jak przechowywać gumowe zabawki do kąpieli?
AdobeStock
Pielęgnacja

Pleśń w gumowych zabawkach to standard? Jak je przechowywać, żeby jej uniknąć?

Czy da się jednocześnie nie zabierać dziecku frajdy z zabawy w kąpieli i dbać o jego zdrowie i bezpieczeństwo? Oczywiście, że tak, trzeba tylko znaleźć właściwy sposób (my wam go podpowiemy)!

Wieczorna kąpiel bez pływających zabawek byłaby strasznie nudna. Dzieci chcą wykorzystywać każdy moment do zabawy, więc my, rodzice, chętnie im tę zabawę umożliwiamy. Ponad wszystko jednak powinniśmy pilnować, by była bezpieczna. Zapleśniałe gumowe zabawki mogą stanowić dla dziecka zagrożenie. Jak je zatem przechowywać, żeby uniknąć gromadzenia się w nich pleśni?

Organizer na zabawki kąpielowe nie może być zwykłym pudełkiem

Twoje dziecko z pewnością ma sporo akcesoriów do kąpieli. Jak i gdzie je trzymasz, gdy nie są w użyciu? Jeśli wkładasz je do zwykłego pudełka lub kosza, wiedz, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. W ten sposób zabawki nie są w stanie całkowicie wyschnąć, a wilgoć sprzyja pojawianiu się pleśni w ich wnętrzach.

 

Na szczęście jest inne, bardzo pomysłowe rozwiązanie na przechowywanie zabawek kąpielowych. To organizer z dziurkami, który przymocowuje się do ściany. Dzięki temu, że znajduje się w pozycji pionowej, woda, która pozostaje na zabawkach po kąpieli dziecka, spływa i dziurkami wydostaje się na zewnątrz.
 

Zobacz także
kąpiel noworodka

Quiz o kąpieli niemowlaka – tu musisz mieć 10/10!

najmodniejsze stroje kąpielowe dla dziewczynek 2018

Falbanki i wycięcia - stroje kąpielowe dla dziewczynek. Te są naprawdę super! [GALERIA]

czy tata może kąpać córkę?

Dlaczego tata nie może kąpać córki?

Jak często kąpać dziecko? To zależy od jego wieku! [WIDEO]


Taki organizer najlepiej jest przyczepić do ściany nad wanną. Po pierwsze dlatego, żeby wyciekająca z niego woda nie zalewała podłogi, a po drugie żeby dziecko w trakcie kąpieli miało do niego łatwy dostęp.

Dlaczego taki organizer na zabawki kąpielowe nie jest zbędnym gadżetem?

Zastanawiasz się, czy ci to w ogóle potrzebne? Przecież nie chowasz zabawek do pudełka, a zostawiasz je zwyczajnie na wannie lub prysznicu. Czy jest w tym coś złego? Otóż jest. Przez to, że zabawki do kąpieli stale znajdują się w pobliżu wody, za każdym razem, gdy któryś z domowników bierze prysznic czy kąpiel, siłą rzeczy moczy zabawki. Tym samym ciągle są one wilgotne, a jak już pisałam, wilgoć sprzyja pleśni. Poza tym nie wiem jak ty, ale ja nie cierpię porozwalanych zabawek po całej łazience. Lubię mieć wszystko poukładane na swoich miejscach. Dodatkowo te organizery są naprawdę fajne i wiele z nich wygląda bardzo designersko. Możesz wybrać kolor pasujący do łazienki lub kształt zwierzaka, który najbardziej lubi twoje dziecko. Ładnie? A jak praktycznie (i bezpiecznie!).

Zobacz też:

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci? Podpowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Pielęgnacja
ABC kąpieli - poradnik dla młodych rodziców
Kąpiel - pielęgnuje skórę, jest wspaniałą okazją do zabawy, odpręża i wycisza przed snem. Przeczytaj, jak zorganizować kąpiel, by była dla smyka bezpieczna i stała się ulubionym rodzinnym rytuałem.

A - jak atrakcyjne pluskanie Większość dzieci uwielbia codzienną kąpiel. Najmłodszym dzieciom może ona przypominać wspaniałe tygodnie ciąży , gdy otoczone wodami płodowymi bezpiecznie przebywały w macicy, dla starszych zaś jest świetną okazją do zabawy i eksperymentów z wodą. Wieczorne pluskanie uprzyjemnią atrakcyjne akcesoria: myjka lub gąbka w kształcie zwierzątka czy zabawki kąpielowe, które wiesza się w siatce nad wanną.   B - jak bezpieczeństwo Śliska powierzchnia wanny jest bardzo niebezpieczna i wywołuje w niektórych maluchach paniczny lęk. Na jej spód połóż dużą matę antypoślizgową i nie pozwalaj dziecku na stawanie w czasie kąpieli. Uważaj też, by smyk nie oparzył się o baterię ani nie uderzył o nią głową. Nigdy nie dolewaj gorącej wody, gdy dziecko siedzi w wannie!   C - jak czas dla maleństwa Kąpiel niemowlaka jest doskonałą okazją do okazywania mu czułości . Nie traktuj jej jak obowiązku, z którym trzeba się jak najszybciej uporać. Nie spiesz się, przemawiaj czule do dziecka i opowiadaj o tym, co robisz: że namydlasz rączki, spłukujesz główkę itd. To ważne szczególnie wtedy, gdy w ciągu dnia nie możesz poświęcić dziecku zbyt wiele czasu.   D - jak duża wanna Najlepiej przeprowadzić do niej dziecko, gdy już pewnie siedzi bez podpórki, a więc około siódmego miesiąca życia. Wcześniej nie byłoby to dobre ani dla ciebie, ani dla smyka – musiałabyś się mocno nachylać, by podtrzymywać na ramieniu całe ciałko dziecka, a maluszek mógłby się wystraszyć dużej wanny i zniechęcić na jakiś czas do kąpieli . By łagodnie oswoić malca z nową sytuacją, możesz go kąpać w jego starej małej wanience włożonej do dużej. Po kilku dniach takiego treningu rodzinna wanna nie będzie już dla niego obca.   F - jak fioletowe kryształki Jest to nadmanganian potasu, który ma silne działanie...

abc, kąpieli, kąpiel, pielęgnacja
Pielęgnacja
Jak kąpać noworodka i niemowlę? Sprawdż nasze ABC kąpieli!
Żeby kąpiel była dla niemowlaka bezpieczna i radosna, musisz wiedzieć, jak ją odpowiednio przygotować i przeprowadzić. Do dzieła!

Kąpiel niemowlaka pielęgnuje skórę, jest wspaniałą okazją do zabawy, odpręża i wycisza przed snem. Przeczytaj, jak zorganizować kąpiel, by była dla dziecka bezpieczna i stała się ulubionym rodzinnym rytuałem. Kąpiel niemowlaka - alfabet A - jak atrakcyjne pluskanie Większość szkrabów wprost uwielbia codzienną kąpiel. Najmłodszym dzieciom może ona przypominać wspaniałe czasy, gdy otoczone wodami płodowymi bezpiecznie przebywały w macicy, dla starszych zaś jest świetną okazją do zabawy i eksperymentów z wodą. Wieczorne pluskanie uprzyjemnią atrakcyjne akcesoria: myjka lub gąbka w kształcie zwierzątka czy zabawki kąpielowe , które wiesza się w siatce nad wanną. B - jak bezpieczeństwo Śliska powierzchnia wanny jest bardzo niebezpieczna i wywołuje w niektórych maluchach paniczny lęk . Na jej spód koniecznie połóż dużą matę antypoślizgową i nie pozwalaj dziecku na stawanie w czasie kąpieli. Uważaj też, by smyk nie oparzył się o baterię ani nie uderzył o nią głową. Nigdy nie dolewaj gorącej wody, gdy dziecko siedzi w wannie! C - jak czas dla maleństwa Kąpiel jest doskonałą okazją do okazywania maluszkowi czułości. Nie traktuj jej jak obowiązku, z którym trzeba się jak najszybciej uporać. Nie spiesz się, przemawiaj czule do smyka i opowiadaj o tym, co robisz: że namydlasz rączki, spłukujesz główkę itd. To ważne szczególnie wtedy, gdy w ciągu dnia nie możesz poświęcić dziecku zbyt wiele czasu. D - jak duża wanna Najlepiej przeprowadzić do niej szkraba, gdy już pewnie siedzi bez podpórki, a więc około siódmego miesiąca życia. Wcześniej nie byłoby to dobre ani dla ciebie, ani dla smyka – musiałabyś się mocno nachylać, by podtrzymywać na ramieniu całe ciałko dziecka, a maluszek mógłby się wystraszyć dużej wanny i zniechęcić na jakiś czas do kąpieli. By łagodnie oswoić malca z nową...

AdobeStock_71778229kapiel.jpg
AdobeStock
Pielęgnacja
Zabawki do kąpieli dla niemowlaka
W sklepach jest wiele atrakcyjnych zabawek, które sprawią, że twój maluch pokocha kąpiele.

Kąpiel powinna odprężać i sprawiać przyjemność maluszkowi, by przygotować na błogi sen, jednak nie każde dziecko lubi się moczyć. Aby pobyt w wannie był przyjemnością, rodzice powinni zadbać o to, by kąpiel była fajną zabawą. Jak wybrać najlepsze zabawki do kąpieli? Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę wiek dziecka. Choć zabawkę do kąpieli można podarować nawet noworodkowi, to umówmy się, nie będzie on się nimi bawił. Zabawa zaczyna się najczęściej po 6 miesiącu życia dziecka. Wtedy malec jest bardziej mobilny lubi zabawy na brzuszku, coraz pewniej także siedzi. Na rynku nie brakuje kolorowych pięknych zabawek, ale przed zakupem koniecznie zwróć uwagę czy wybrana przez ciebie zabawka posiada niezbędne atesty. Wszakże bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Zabawki, nie tylko te do kąpieli, ale w ogóle wszystkie powinny być zatem wykonane z nietoksycznych materiałów, łatwych w pielęgnacji. Coraz więcej zabawek da się myć w zmywarce, co jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem. Gumowe zabawki Pierwsze co przychodzi do głowy to gumowe zabawki, sprawdzą się świetnie dla maluszka, który już pewnie siedzi w wannie lub lubi zabawę na brzuszku w płytkiej wodzie. Takie zabawki są lekkie, miękkie, bezpieczne dla dzieci, kolorowe. Sprawdzą się w przypadku dzieci w każdym wieku. Pamiętaj jednak, że po każdej zabawie należy je porządnie osuszyć. Puzzle naklejki do wody Dla nieco starszego smyka duża frajda będą naklejki i puzzle piankowe, które można przyczepiać do wilgotnej wanny lub płytek w łazience. Trzeba jednak uważać, by małe dziecko nie próbowało ich gryźć. Piramida kubeczkowa Oczywiście wystarczy zwykły plastikowy kubek, ale na rynku mamy różne fajne kubeczkowe rozwiązania. Można budować piramidy i przelewać wodę. Zabawka taka także sprawdzi się do zabawy w pisaku. Książeczki i kredki do kąpieli Choć...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz