szczoteczki elektryczne dla dzieci
Adobe Stock
Pielęgnacja

Szczoteczki elektryczne dla dzieci: lepsze wibrujące czy soniczne? (7 najlepszych modeli już od 18 zł!)

Szczoteczka elektryczna dla dzieci myje zęby szybko i skutecznie. Najlepsze są szczoteczki z obrotową końcówką oraz elektryczne szczoteczki soniczne. Wszystkie mają atrakcyjny dla dziecka wygląd i zachęcają do regularnego mycia zębów. Polecamy najlepsze modele szczoteczek.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci dzielą się na wibrujące, z obrotową główką lub soniczne. Są o wiele skuteczniejsze niż manualne, a ich atrakcyjny wygląd zachęca dziecko do regularnego szczotkowania. Przy wyborze elektrycznej szczoteczki dla dziecka kieruj się nie tylko ceną i wyglądem, ale też oznaczeniem wiekowym i sposobem ładowania (w sklepach dostępne są szczoteczki dla dzieci na baterie lub ładowane przez gniazdko).

Spis treści:

  1. Szczoteczka Firefly, 18 zł
  2. Oral-B Kraina Lodu, 30 zł
  3. Bajkowa Oral-B, 40 zł
  4. Oral-B Genius X 20000N, 799 zł
  5. Soniczna Vitammy Smile, 48 zł
  6. Soniczna Meriden Kiddy, 49 zł
  7. LOL Surprise, 68 zł

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Rodzaje szczoteczek elektrycznych dla dzieci

Szczoteczki elektryczne dla dzieci mogą być zasilane bateriami, najczęściej typu AAA, lub ładowane z gniazdka. Zasada ich działania bywa różna. W sklepach znajdziesz trzy typy tego typu urządzeń:

  • szczoteczki elektryczne wibrujące
  • szczoteczki elektryczne z obrotową końcówką
  • szczoteczki soniczne

Wibrujące szczoteczki elektryczne dla dzieci

Ich główka nie obraca się, a jedynie drga z wysoką częstotliwością. Dzięki temu czyszczą zęby dziecka lepiej niż zwykłe szczoteczki manualne, ale trzeba powiedzieć jasno: nie jest to najskuteczniejsza technologia. Ich zaletą jest to, że są lekkie i tanie. Nie wymienia się w nich końcówek, więc po pewnym czasie trzeba urządzenie wyrzucić i kupić nowe.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci z obrotową końcówką

Często mają wymienne końcówki. Umieszczone w nich włosie tworzy kształt koła. Po włączeniu końcówka wykonuje trzy ruchy: obrotowe, pulsacyjne i oscylacyjne. To sprawia, że zęby są czyszczone dużo intensywniej niż wtedy, gdy dziecko korzysta z manualnej szczoteczki. Lepsze modele mają wymienne końcówki, co oznacza, że co pewien czas trzeba kupić nowe i wyrzucić stare.

Soniczne szczoteczki dla dzieci

Mają wymienne końcówki, a włosie tworzy bardziej podłużny kształt. Końcówka wykonuje ruchy wymiatająco-pulsacyjne. Dodatkowo szczoteczka tak wytwarza falę dźwiękową, która działa nawet do 4 mm poza włosiem. Tworzy ona w paście i ślinie mikrobąbelki, które bombardują powierzchnię zębów, usuwając płytkę nazębną i bakterie.

Jaką szczoteczkę elektryczną dla dzieci wybrać?

Najmniej skuteczna szczoteczka elektryczna to ta wibrująca. Efektywność działania dobrych urządzeń z obrotową końcówką i sonicznych jest porównywalna. Dlatego przy wyborze szczoteczki elektrycznej dla dziecka należy wziąć pod uwagę: wiek dziecka i zasobność portfela. Nie mniej ważne są też upodobania dziecka. Fajnym gadżetem jest nakładka na końcówkę lub futerał, które ułatwiają zabranie urządzenia ze sobą do przedszkola czy na wyjazd.

Szczoteczka elektryczna a wiek dziecka

Przed zakupem szczoteczki zawsze sprawdź, dla jakiego wieku przeznaczone jest urządzenie. Chodzi o to, by rozmiar rączki i wielkość główki były dopasowane do rozmiarów dłoni i zębów dziecka. Z takich urządzeń mogą korzystać (z pomocą) dzieci nawet roczne. Wiele szczoteczek elektrycznych przeznaczonych jest jednak dla dzieci, które ukończyły 3 lata.

Szczoteczka elektryczna a upodobania dziecka

Szczoteczki elektryczne dla dzieci mają wygląd, który ma je zachęcać do sięgania po urządzenie. Są więc kolorowe, mają kształt zwierzątek lub nadruki z postaciami z bajek czy wizerunki popularnych zabawek. I tak: wielbicielce „Krainy lodu” można kupić szczoteczkę z postacią Elsy, a miłośniczce LOL Surprise – urządzenie z obrazkami tych laleczek.

Ile kosztuje szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Najtańsze są szczoteczki wibrujące. Nie są najskuteczniejsze, ale i tak lepsze niż zwykłe. Szczoteczki soniczne i z obrotową końcówką renomowanych firm można kupić już za ok. 50 zł. Nie jest to więc majątek. Taką kwotę naprawdę warto zainwestować w sprzęt, który ułatwi dziecku dokładne czyszczenie zębów.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci - ranking

1. Szczoteczka Firefly, 18 zł

Dla dzieci od 6.-7. roku życia. Jej główka nie obraca się, a wibruje, ułatwiając dokładniejsze czyszczenie zębów. Kształt spodniej części rączki pozwala ją postawić. Włosie jest mięciutkie i łagodnie masuje dziąsła dziecka. W zestawie znajduje się także bateria. Urządzenie jest lekkie i poręczne, ale nie ma wymiennej końcówki.
 

szczoteczka elektryczna dla dzieci firefly
allegro

2. Szczoteczka Oral-B Kraina Lodu, 30 zł

Szczoteczka z obrotową okrągłą główką i z aplikacją Magic Timer, w której umyte ząbki są nagradzane, a kalendarz pozwala śledzić regularność mycia i ułatwia wytworzenie nawyku mycia zębów. W czasie szczotkowania na urządzeniu pojawia się coraz wyraźniejszy obrazek. W zestawie szczoteczka i bateria. Dla dzieci od 3. roku życia.
 

szczoteczka elektryczna dla dzieci kraina lodu
allegro

3. Szczoteczka bajkowa Oral-B, 40 zł

Specjalna końcówka z nadrukami postaci z bajek, z dłuższym i gęstszym specjalnie rozwarstwionym włóknem. Zapewnia dokładniejsze czyszczenie zębów. Urządzenie wykonuje 9600 ruchów na minutę i ma sygnalizator czasu mycia. Do szczoteczki pasują wszystkie końcówki Oral-B. W komplecie 4 końcówki. Dla dzieci od 3. roku życia.
 

szczoteczka elektryczna dla dzieci oral-B
allegro
 

4. Szczoteczka Oral-B Genius X 20000N, 799 zł

Wrażenie robi szczoteczka Oral-B Genius X 20000N ze sztuczną inteligencją. Mogą jej używać dzieci od 3. roku życia (i oczywiście dorośli!). Zapamiętuje styl szczotkowania i dba o to, by zęby były idealnie czyste. Do tego ma piękne etui podróżne i fajne tryby do wyboru (np. do delikatnego szczotkowania, do czyszczenia języka). Okrągła główka porusza się ruchem oscylacyjno-rotacyjnym i pulsacyjnym. To zapewnia dokładne umycie zębów, bo włosie otacza ząb ze wszystkich stron – wystarczy przyłożyć szczoteczkę do każdego zęba na 3 sekundy. Jest dostępna w nietypowych kolorach, nie tylko w białym: możesz wybrać czarną lub złotą (golden rose)!
Oral-B Genius X 20000N
materiały prasowe

5. Szczoteczka soniczna Vitammy Smile, 48 zł

Sprytna, bo z pasującym do rączki ochraniaczem, dzięki czemu można ją bezpiecznie zabrać na wyjazd. Wykonana z nieporowatego plastiku, dzięki czemu nie zbiera się na niej brud (i bakterie!). W komplecie urządzenie, dwie główki czyszczące, bateria, nasadka i metalowe etui, na którym jest ten sam wzór co na szczoteczce – sympatyczny krokodyl. Dla dzieci od 3. roku życia.
 

vitammy_smile.jpg
allegro

6. Szczoteczka soniczna Meriden Kiddy, 49 zł

Szczoteczka ma podświetlaną końcówkę, specjalne miękkie włosie i wbudowany zegar. Przeznaczona dla dzieci w wieku 1-4 lata. Przyjazny antypoślizgowy uchwyt ma kształt pingwinka. Urządzenie wykonuje 16 tysięcy ruchów na minutę. W zestawie: uchwyt, dwie końcówki i bateria.
 

szczoteczka elektryczna dla dzieci meriden kiddy
allegro

7. Szczoteczka LOL Surprise, 68 zł

Nadaje się dla dzieci od 3. roku życia. W komplecie szczoteczka, zapasowa końcówka i baterie. Włosie nie jest zbyt twarde, a uchwyt dopasowany do małych rączek. Ze względu na kolor raczej dla dziewczynek, chyba że masz w domu syna, który bawi się laleczkami LOL Surprise – nic nie stoi na przeszkodzie, by mu taką sprawić.
 

szczoteczka elektryczna dla dzieci LOL surprise
allegro


Zobacz także:

Szczoteczka do zębów Philips Sonicare For Kids
materiały prasowe
Zakupy
Jak zachęcić dziecko do mycia zębów?
Chcesz zachęcić dziecko do szczotkowania ząbków? Sięgnij po nową szczoteczkę Philips Sonicare For Kids z funkcją Bluetooth™, która współpracuje z interaktywną aplikacją, pomagającą najmłodszym lepiej i dłużej szczotkować zęby.

Wielu rodziców dobrze wie, że mycie zębów u dzieci nie przebiega łatwo. Maluchy nie lubią tej czynności, unikają jej, a często nawet wyrywają się przy próbie mycia zębów. Z kolei według programu Monitorowania Zdrowia Jamy Ustnej, zgodnie z deklaracjami matek, tylko co 10 dziecko w wieku 6 lat szczotkuje zęby rzadziej niż raz dziennie. Jeśli deklaracje rodziców są prawdziwe, to czy dzieci mają zęby skutecznie? Niestety poziom próchnicy u dzieci 6-letnich jest wysoki - średnio 5 zębów zaatakowanych chorobą i tylko niecała 1/5 bez próchnicy. Należy jednak pamiętać, że dbanie o zęby mleczne jest bardzo istotne. - Dzieci ze zdrowymi zębami mlecznymi mają zdrowsze uzębienie stałe, co z kolei skutkuje mniejszymi problemami w dorosłym życiu. Ponadto osoby, które już we wczesnym dzieciństwie miały wpojone korzystne nawyki higieniczne, w dorosłym życiu częściej będą zachowywać te nawyki.  Przyzwyczajenie dzieci do utrzymywania czystości zębów, będzie owocowało w przyszłości – przypomina stomatolog z Warszawy, dr Michał Ganowicz. Nowe technologie, by ząbki były czyste Wydaje się, że łatwo powiedzieć, a trudniej przyzwyczaić. Niekoniecznie - odkąd do dyspozycji dzieci i rodziców jest szczoteczka soniczna Philips Sonicare For Kids . Szczoteczka soniczna dla dzieci opiera się na unikatowej technologii sonicznej Philips Sonicare i wykonuje 500 ruchów szczotkujących na sekundę zapewniających dynamiczną akcję czyszczącą. Oznacza to także, że szczoteczka soniczna jest efektywniejsza w usuwaniu płytki nazębnej od szczoteczki ręcznej. - Przy nie w pełni wykształconych zdolnościach manualnych dzieci, ruchy włosia skutecznie wspomogą usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni zębów. Przy pierwszym myciu, może pojawić się delikatne łaskotanie, które dzieci często traktują ze śmiechem – opowiada dr Michał Ganowicz. Szczoteczka Sonicare For Kids posiada...

zęby mleczne
Fotolia
Zdrowie
Wszystko o mleczakach: kiedy pojawiają się zęby mleczne i co jest normą
Zęby mleczne tworzą się już w brzuchu mamy, zanim w ogóle pomyślisz o ząbkowaniu! Sprawdź, w jakiej kolejności wyrzynają się mleczaki i jakie są objawy ząbkowania oraz co może być powodem do niepokoju.

Zęby mleczne, czyli tzw. mleczaki to pierwsze zęby dziecka. Pierwsze z nich - dolne jedynki - wyżynają się ok. 6 miesiąca życia, a ostatnie - piątki - w 3 roku życia dziecka. Człowiek ma 20 zębów mlecznych (zaczynają formować się już w 6 tygodniu życia płodowego). W uzębieniu mlecznym nie ma zębów przedtrzonowych. Mleczaki wypadają najczęściej między 6-13 rokiem życia, robiąc miejsce zębom stałym. Kolejność wyrzynania się zębów mlecznych   Kalendarz wyrzynania się zębów mlecznych wygląda następująco: Dolne jedynki - pojawiają się około 6. miesiąca życia , ale równie dobrze może to nastąpić w okolicy 1. urodzin (mogą to być także – chociaż rzadziej – dwójki lub górne jedynki). Górne jedynki. Górne oraz dolne dwójki. Kły - w 2. roku życia (najpierw – jak w przypadku siekaczy – dół, potem góra). Zęby trzonowe , czyli czwórki. Piątki (ostatnie zęby mleczne)   pojawią się około 3. urodzin. Wtedy też zanika lub zmniejsza się szczelina między przednimi zębami. O zęby mleczne trzeba dbać tak samo jak o zęby stałe! Pamiętaj o ich myciu i nie podawaj dziecku nocą mleka (poza własnym) oraz napojów innych niż woda. Małe dziecko u dentysty nauczy się, że zęby trzeba kontrolować i że gabinet stomatologiczny nie jest straszny, dlatego koniecznie odwiedźcie dentystę, żeby pokazać mu mleczaki! To ważne: Nie tylko kolejność pojawiania się zębów mlecznych może być nietypowa. Mogą one również rosnąć po kilka naraz. Warto pamiętać, że późne ząbkowanie bywa cechą rodzinną. U dziewczynek pierwsze mleczaki pojawiają się zazwyczaj wcześniej niż u chłopców. Objawy ząbkowania Od momentu, kiedy u płodu zaczynają się formować zęby mleczne, stopniowo pokrywa je twarde, bogate w wapń szkliwo . Ta warstwa będzie przyrastać jeszcze przez kilka...

pasta do zębów bez fluoru
Adobe Stock
Pielęgnacja
Pasta do zębów bez fluoru – czy warto ją stosować
Pasta do zębów bez fluoru zyskuje coraz większą popularność. Warto więc się zastanowić, czy taka pasta właściwie chroni zęby przed próchnicą.

Na sklepowych półkach widać coraz większy wybór past do zębów bez fluoru, a ich naturalny skład może zawrócić w głowie. Jednak czy taka pasta robi to, co do niej należy: chroni zęby? Sprawa nie jest wcale oczywista. Pasta do zębów bez fluoru: Co zawiera Skuteczność Stosować czy nie? Co zawiera pasta do zębów bez fluoru Dobra pasta do zębów bez fluoru powinna zawierać naturalne składniki. Należą do nich: bezpieczne środki ścierające (np. krzemionka), naturalne substancje antybakteryjne, antygrzybicze i przeciwwirusowe, naturalne środki odświeżające oddech (np. mięta, szałwia). Najlepsze pasty do zębów bez fluoru nie zawierają także sztucznych barwników , konserwantów, SLS, dwutlenku tytanu. W ich składzie znaleźć za to można: wyciągi roślinne z granatu, goździków, alg, zioła, cynamon, olej kokosowy. Skuteczność pasty do zębów bez fluoru Niektórzy twierdzą, że dobre pasty bez fluoru są skuteczne – czyszczą zęby z osadów, zapobiegają próchnicy i odświeżają oddech. Są też absolutnie bezpieczne dla zdrowia , co właśnie leży u ich rosnącej popularności. Większość specjalistów jednak stoi na stanowisku, że fluor jest niezbędny do prawidłowej higieny jamy ustnej i zapobiegania próchnicy. Tradycyjne pasty z fluorem są bezpieczne dla zdrowia, ale nie powinno się ich połykać i dobrze płukać wodą jamę ustną po ich użyciu. Zobacz: Jak wygrać z próchnica u dziecka Nadmiar fluoru w organizmie nie jest korzystny, a wręcz może być szkodliwy. Zjawisko to nosi nazwę fluorozy, czyli zatrucia fluorem , które skutkuje kredowymi plamami na zębach, które prowadzą do uszkodzenia szkliwa oraz zmianami w ścięgnach i kościach, a także uszkodzeniem nerwów. Jednak aby do takiego zatrucia doszło, trzeba by jeść pastę do zębów z fluorem łyżkami. Zatem korzyści wynikające ze stosowania fluoru...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj