Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wychowanie

Co robić zimą?

Najzimniejsza pora roku nie musi się kojarzyć maluchowi tylko z lepieniem bałwana i jazdą na sankach.

Maluch w wieku 4–5 lat może zacząć przygodę z nartami. Jest już wystarczająco sprawny, utrzymuje równowagę, ma elastyczne ciało (łatwo znosi upadki).

Dla dzieci, które ważą więcej niż 20 kg, produkuje się już też deski do snowboardu. Jeśli brzdąc boi się jazdy na stoku, rozwiązaniem są biegówki. Jeździ się na nich po równym terenie, więc pozwalają dziecku oswajać się z nartami nie tylko podczas wyjazdów w góry.

Łyżwy możesz założyć na nogi już czterolatkowi. Jazda na nich to świetna szkoła panowania nad własnym ciałem. Malec wyrabia mięśnie, doskonali elegancję ruchów. Ważne, by miał własne łyżwy, bo buty muszą dobrze dopasować się do jego stóp. W takich z wypożyczalni łatwiej może skręcić sobie nogę.

 

 

Przedszkolakf

 

 

 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

jakie łyżwy dla dziecka
Adobe Stock
Czas wolny
Jakie łyżwy dla dziecka – poradnik zakupowy dla rodziców
Jakie łyżwy dla dzieci można znaleźć w sklepach? Są trzy typy łyżew, które dobiera się do wieku dziecka. Jako pierwsze lepiej wybrać łyżwy dwupłozowe. Dla starszego dziecka kup łyżwy figurowe wiązane skórzane lub plastikowe albo łyżwy hokejowe.

Jazda na łyżwach ma wiele korzyści, a nauka jazdy może być dla dziecka świetnym treningiem sprawności i dobrą zabawą. Jednak, aby malec chciał się uczyć, trzeba zapewnić mu odpowiednie łyżwy. Podpowiadamy, po jakie pierwsze łyżwy dla dzieci warto sięgnąć, aby jazda sprawiała przyjemność. Jakie łyżwy dla dziecka? Łyżwy dla dzieci można podzielić na dwupłozowe i takie z jednym ostrzem. Te dwupłozowe przytwierdza się paskami do butów. Utrzymanie na nich równowagi jest o wiele łatwiejsze, a stopy nie wykrzywiają się na boki. To jest ich niewątpliwą zaletą. Z tego względu również łyżwy dwupłozowe idealnie nadają się na pierwsze łyżwy dla dziecka. Łyżwy z jednym ostrzem dzieli się na figurowe i hokejowe. Łyżwy figurowe są wykonane ze skóry lub podobnego do niej tworzywa. Wiąże się je sznurowadłami. Na przodzie płóz znajdują się ząbki. Tego typu sprzęt warto dać dziecku, które już wcześniej jeździło na łyżwach. Skóra nie stabilizuje stopy tak skutecznie, jak plastikowa skorupa, więc na początku użytkowania trzeba uprzedzić dziecko, że nogi mogą szybciej się męczyć, a nawet boleć, ale to minie. Można też kupić łyżwy z figurową płozą, ale plastikowe, które mocniej trzymają kostki dziecka. Łyżwy figurowe można ostrzyć z rowkiem po środku lub tak, jak hokejowe – „na płasko”. Łyżwy hokejowe dla dzieci najczęściej mają plastikowy but. Od figurowych różnią się tym, że nie mają ząbków w przedniej części płozy: Większość łyżew dla dzieci przeznaczona jest dla konkretnego rozmiaru stopy. Są jednak na rynku takie, które w pewnym zakresie „rosną” wraz z dzieckiem – ich skorupę się rozsuwa. Łyżwy dla dzieci w wieku 2-3 lata Dla dzieci w tym wieku najlepiej kupić łyżwy z dwiema płozami. Są dużo stabilniejsze i nie męczą tak nóg, jak łyżwy na jednej płozie....

Sporty zimowe dla dzieci
AdobeStock
Czas wolny
Sporty zimowe dla dzieci – łyżwy, narty, snowboard
Nawet całkiem małe dzieci mogą z powodzeniem uprawiać sporty zimowe z korzyścią dla zdrowia i charakteru. Najważniejsze jest odpowiednie podejście oraz odpowiedni sprzęt, który ułatwi dziecku naukę, zamiast ją uprzykrzać. Zatem – jakie sporty zimowe mogą uprawiać dzieci?

Na alpejskich stokach sporo jest grup nawet czteroletnich dzieci szusujących za instruktorem. W Polsce zwykle później zarażamy dzieci pasją do zimowych sportów. Czas to zmienić! Przedszkolaki całkiem dobrze radzą sobie na stoku czy lodowisku. Bardzo szybko się uczą jazdy na nartach czy łyżwach. Trzeba tylko kupić lub wypożyczyć odpowiedni sprzęt i wiedzieć, jak zachęcić (a nie zniechęcić) małego sportowca. Efekt? Zadowolone i dumne z siebie dziecko.  Sporty zimowe dla dzieci – jazda na łyżwach Łyżwy mają tę przewagę nad innymi sportami zimowymi, że... nie potrzeba do nich (przynajmniej w większych miastach) zimy. Na krytym lodowisku dziecko może jeździć nawet przez cały rok. Od jakiego wieku? Pierwsze kroki na łyżwach może postawić już cztero-,pięciolatek. Wcześniej to niewskazane ze względu na zbyt delikatne stawy (wtedy łatwiej o ich przeciążenie lub uraz).   Co będzie potrzebne? Na początek łyżwy lepiej wypożyczyć. Zakup lepiej odłożyć, gdy będzie wiadomo, że jazda na łyżwach nie była kilkudniowym kaprysem. Kupując łyżwy, nie korzystaj z cenowych superokazji, bo tanie łyżwy są gorzej wykonane, szybciej się deformują i mogą stać się przyczyną kontuzji. Do nauki potrzebny też będzie kask i rękawiczki (dotknięcie lodu gołą dłonią jest nieprzyjemne).   Jak wygląda nauka? Najpierw jest... nauka chodzenia po lodzie. Później – trening upadania i hamowania. Na kolejnych lekcjach jest nauka jazdy na łyżwach przodem, na jednej nodze, podskoków, wypadów. Dopiero później jazdy tyłem, po łuku, obrysie koła oraz spiral i obrotów.   Na ile wynająć instruktora? Aby nauczyć się nie tylko jazdy, ale też np. skoków, potrzeba około dziewięciu miesięcy. Można wykupić indywidualne lekcje (od 100 zł za godzinę) lub grupowe (40–50 zł). Sporty zimowe dla dzieci – jazda na nartach...

Nauka jazdy na łyżwach
AdobeStock
Gry i zabawy
Nauka jazdy na łyżwach: kiedy zacząć uczyć dziecko
Nauka jazdy na łyżwach może być dla dziecka atrakcją i źródłem wielkiej satysfakcji. To także świetny trening sprawności fizycznej.

Nauka jazdy na łyżwach ma same zalety: poprawia koordynację ruchową, ćwiczy równowagę, uczy gracji, wzmacnia ciało, rozwija gibkość, a także hartuje organizm. Zanim jednak zapiszesz dziecko na naukę jazdy na łyżwach, sprawdź, czy już możesz szykować łyżwy dla swojej pociechy. W jakim wieku można rozpocząć naukę jazdy na łyżwach? Jeśli twoje dziecko jest ruchliwe, wszędzie go pełno, wybierzcie się na łyżwy. W większych miastach nie musicie czekać, jak spadnie śnieg, bo nie brakuje sezonowych lodowisk. Pierwsze lekcje nauki jazdy na łyżwach może podjąć już cztero-, pięciolatek . Warto wiedzieć, że młodsze dzieci nie powinny uprawiać tego sportu ze względu na zbyt delikatne stawy, które są podatne na przeciążenia i urazy. Takiego malca można jednak postawić na łyżwach z dwiema płozami. Sprawdź: Jak wybrać łyżwy dla dziecka Na początek możecie wypożyczyć sprzęt. Jeśli dziecko zainteresuje się tą dyscypliną, warto kupić łyżwy (koszt to ok. 200 zł.) Warto jednak nie oszczędzać i wybrać porządny sprzęt , ten tańszy może być wykonany z gorszych materiałów i przyczynić się nawet do kontuzji. W sklepach dostępne są łyżwy figurowe (polecane, jako łyżwy do nauki) lub hokejówki o regulowanych rozmiarach, które będą "rosły z dzieckiem". Nie wybieraj łyżew o dwa rozmiary za dużych, żeby "zmieściła się w nich gruba skarpeta!" Długość wkładki w bucie powinna być dłuższa o 0,5 cm od długości stopy. Pamiętaj, że łyżwy przed jazdą powinny być dobrze naostrzone. Mały łyżwiarz powinien być wyposażony także w kask (może być dziecięcy kask narciarski albo dziecięcy kask rowerowy ) i rękawiczki. Nauka jazdy na łyżwach – pierwsze kroki Jazdy może uczyć mama lub tata. Pamiętaj, aby przed wejściem na lód dziecko zrobiło rozgrzewkę. Na początku przedszkolak powinien nauczyć się chodzić po...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak