Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Bidon
Fotolia
Zakupy

Test redakcyjny bidonów dla dzieci

Bidon idealnie sprawdzi się zarówno w czasie dłuższej podróży, jak i na spacerze. A do tego sprawi, że nawet zwykła woda będzie smakować wyjątkowo.

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Żywienie
Co dać dziecku do picia?
Sok, nektar czy napój - co podać dziecku do picia? Oczywiście, że sok. Dla najmłodszych wybieraj soki produkowane specjalnie dla niemowląt i dzieci po pierwszym roku życia. A kupując picie dla całej rodziny, uważnie czytaj etykiety albo… sama wyciśnij sok ze świeżych owoców i warzyw.

Sok wyciskany Na przykład z pomarańczy, jabłek, marchewki. Jest najbardziej wartościowy , bo go nie przechowujesz, i zawiera tyle samo witamin i minerałów, co świeże owoce. Nie dosładzaj go. Sok 100% Przygotowywany jest tylko z owoców lub warzyw. Zawiera sok wyciśnięty z owoców lub otrzymany z zagęszczonego soku owocowego (poprzez dodanie takiej ilości wody, jaka wcześniej została odparowana). Sok przecierowy Z niektórych owoców i warzyw produkuje się soki przecierowe, np. pomidorowy czy marchewkowy. Warto wybierać soki mętne, nieklarowane - zachowują one więcej wartości odżywczych, bo nie odfiltrowuje się z nich naturalnego osadu z owoców. Nektar Jest lepszy od napoju, choć gorszy od soku. Zawiera od 25% nawet do 99% składników pochodzących z owoców (w przypadku różnych owoców różnie). Sok owocowy jest w nektarze rozcieńczony wodą z dodatkiem cukru i czasem kwasu cytrynowego. Tak jak sok nie zawiera sztucznych barwników, aromatów czy konserwantów.   Napój Jest najmniej wartościowy . Musi zawierać co najmniej 20 % soku owocowego lub warzywnego, który jest rozcieńczony większą niż w przypadku soku ilością wody. Zawiera cukier , a także inne dodatki, np. kwas cytrynowy, barwniki, aromaty i substancje konserwujące.  

jak nauczyć dziecko pić przez słomkę?
Fotolia
Żywienie
Nauka picia przez słomkę: praktyczne wskazówki
Na początek wybierz odpowiednią słomkę - nie powinna być zbyt cienka. Możesz w prosty i przyjemny sposób nauczyć dziecko pić przez słomkę, jeśli zademonstrujesz mu tę sztukę jedną z tych sprawdzonych metod.

Niektóre czynności, które dla nas wydają się oczywiste, dla naszych dzieci mogą okazać się nie lada wyzwaniem! Jedną z nich jest picie przez słomkę . Wystarczy wciągnąć płyn, prawda? Tylko jak wytłumaczyć to dziecku? Oto sprawdzone wskazówki, jak nauczyć dziecko picia przez słomkę. Nauka picia przez słomkę Lekcję picia przez słomkę zacznij od wody – będzie czyściej. Jeśli jednak twoje dziecko będzie się nią krztusić, spróbuj z gęstszym płynem: sokiem przecierowym, smoothie, mlekiem. Ile rodziców, tyle opinii – sama musisz spróbować, co lepiej sprawdzi się w przypadku twojego dziecka. Sposób 1 – nabierz do słomki odrobinę płynu, zatykając jej końcówkę palcem. Włóż słomkę do ust dziecka i puść palec. Powtarzaj. W ten sposób dziecko zrozumie, że ze słomki wypływa coś do picia. Potem włóż słomkę do buzi dziecka, ale nie puszczaj palca – dziecko będzie musiało wessać płyn. Rada: możesz przeciąć słomkę na pół , żeby była krótsza, to będzie wygodniejsze. Sposób 2 – kartonik z sokiem (wybierz sok 100%, a nie napój!): delikatnie (!) ściśnij kartonik, żeby płyn wpłynął do buzi dziecka. Powtarzaj, dopóki dziecko nie załapie, jak robić to samodzielnie. Uwaga na zachłyśnięcia! Kubki niekapki dla niemowlaka - sprawdź opinie rodziców Jaka słomka do nauki picia? Na początek najlepsza będzie dość szeroka słomka silikonowa , taka jak w specjalnych bidonach i kubkach dla dzieciaków, np. Philips Avent SCF796  lub bidon pstryczek Nuby. Nie powinna być jednak zbyt szeroka, bo wtedy łatwo o zachłyśnięcie zwłaszcza przez zwyczajne słomki, bo bidony dla najmłodszych dzieci są zaopatrzone w specjalne zaworki, które chronią przed wyciekiem zbyt dużej ilości płynu. Od kiedy dziecko może pić przez słomkę? Twoje dziecko do drugich urodzin opanuje niespodziewanie trudną sztukę picia...

Foteliki samochodowe siedliskiem bakterii
Fotolia
Zdrowie
Brudny fotelik samochodowy zagraża zdrowiu twojego dziecka
Foteliki samochodowe są siedliskiem bakterii, które są niebezpieczne dla zdrowia dziecka. A w jakim stanie jest fotelik twojego malucha?

Jak często sprzątacie wnętrze auta albo pierzecie tapicerkę fotelików samochodowych? Problem brudnych fotelików samochodowych i gromadzących się tam bakterii jest ogromny. Praktycznie codziennie nasze dzieci podjadają i piją napoje w samochodzie, a jak często my odkurzamy i czyścimy wnętrze auta i foteliki samochodowe naszych dzieci? Okruszki po chrupkach, chipsach, kanapkach, rozlane napoje, to wszystko zalega w aucie, a my jesteśmy wiecznie zabiegani, by regularnie sprzątać. Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham przebadali czystość 20 samochodów brytyjskich rodzin, szczególnie przyglądając się dziecięcym fotelikom samochodowych . Z badań wynika, że w większości pojazdów znaleziono około 100 rodzajów bakterii i grzybów (bakterii E coli, Salmonelli), które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu najmłodszych. Najwięcej bakterii znaleziono na dywanikach samochodowych i kierownicy samochodu, fotelikach samochodowych . Ponad 50% samochodów była zasypana śmieciami (opakowania po jedzeniu i piciu, zużyte chusteczki higieniczne, opakowania od CD). Foteliki samochodowe dla niemowląt - sprawdź ranking! Jak czyścić foteliki samochodowe? Na fotelikach samochodowych najczęściej znajdziemy plamy po napojach, jedzeniu , tonę okruszków oraz ślady butów dziecka. Czyszczenie fotelików samochodów powinno odbywać się zgodnie z instrukcją dołączoną do fotelika w momencie jego zakupu. Foteliki samochodowe są tak skonstruowane, że bardzo łatwo zdjąć tapicerkę, wytrzepać ją, czy oddać do pralni. Zanim to zrobimy należy sprawdzić, jaki rodzaj prania i temperaturę zaleca producent. Sprawdziliśmy w jednej z poznańskich pralni przykładowy koszt wyczyszczenia fotelika samochodowego. Usługa kosztuje około 50-60 złotych i obejmuje odkurzanie całego fotelika, czyszczenie wszystkich elementów tekstylnych łącznie z pasami bezpieczeństwa oraz odplamianie plam i przebarwień. Jedzenie w...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak