Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
06_str_4.jpg
Zakupy

Obuwie dla malucha

Niezależnie od tego, czy idzie jak burza czy też powoli stawia kroczki, twój zaczynający chodzić maluch, potrzebuje dobrych butów. Na dworze, ale też w domu.

To podstawa jesiennej garderoby malucha. Dosłownie i w przenośni, w końcu rzecz dotyczy stóp, czyli podstawy ciała. W dobrych i wygodnych bucikach maluch będzie bez problemów doskonalić umiejętność chodzenia, którą jest teraz zafascynowany. Źle by było, gdyby niedobrze dobrane obuwie przeszkodziło mu w odkrywaniu świata. Niedopasowane mogłoby też zdeformować (nawet na całe życie) dopiero kształtującą się stópkę.

Obuwie po domu

Malec nie powinien biegać boso. Nie tylko ze względu na zimno, ale także dlatego, że twarde podłoże może źle wpłynąć na rozwój jego stópek.

  • Skarpetki – w domu tylko przez pierwsze 2–3 miesiące samodzielnego poruszania się dziecko może mieć na nóżkach jedynie ciepłe skarpetki z antypoślizgowym spodem. Później jednak także i w domu maluch powinien chodzić w kapciuszkach lub bucikach. I to koniecznie ze sztywnym zapiętkiem! Boso może biegać jedynie po miękkim podłożu, np. bardzo puszystym dywanie (a latem na dworze – po trawie lub piasku).
  • Kapcie materiałowe – do chodzenia po domu (a potem także w przedszkolu) kup stabilne tekstylne kapcie ze sztywnym zapiętkiem (to część buta obejmująca z tyłu piętę) i elastyczną podeszwą, zginającą się na linii palców (tam, gdzie podczas chodzenia zgina się stopa). Kapcie dla rocznego malucha powinny sięgać powyżej kostki, by dobrze trzymały nóżkę. Wybierz te z naturalnego materiału: grubego płótna, sztruksu, a nie plastikowe, by nóżka malca się nie pociła. Ponieważ dziecko i tak samo nie będzie ich wiązać, mogą być sznurowane (najlepiej dopasowują się do nóżki), ale sprawdzą się też zapinane na rzepy. Ważne, by zapięcie było regulowane (każde dziecko ma przecież inną nóżkę). Kapcie możesz też zastąpić skórzanymi sandałkami.
  • Klapki – to rozwiązanie nie dla malca dopiero wprawiającego się w chodzeniu. Takie obuwie jest niebezpieczne. I bardziej w chodzeniu przeszkadza niż pomaga. Pierwsze klapki może nosić dopiero przedszkolak, a nawet starsze dziecko.

Polecamy: 20 najfajniejszych par - buciki dla niemowląt

Obuwie na dwór

Buciki jesienne będą potrzebne, gdy tylko maluch zaczyna sam chodzić (zwykle około pierwszych urodzin, choć niektóre dzieci wcześniej lub później). W sklepach są wyższe buciki za kostkę i krótkie (półbuty). Wybierz właściwe.

  • Trzewiki za kostkę – roczny maluch do biegania po dworze musi mieć trzewiki z cholewką, sięgającą powyżej kostki, szerokim noskiem i elastyczną, antypoślizgową podeszwą. Ważny jest też sztywny zapiętek, który zapobiega nieprawidłowemu ustawieniu stopy. W takich bucikach pięta dziecka jest dobrze stabilizowana (utrzymywana w prawidłowym położeniu), dzięki czemu cała stópka ma odpowiednie ułożenie i kształt, a maluchowi jest łatwiej chodzić i biegać.
  • Półbuty, czyli trzewiki przed kostkę, to rozwiązanie dla dzieci po trzecim roku życia. Wybieraj buciki, których wierzch wykonany jest ze skóry. To gwarantuje, że będą przewiewne i dopasują się do anatomicznego kształtu stópki. Wewnątrz bucika powinna być miękka wkładka, która nie tylko zapewni wygodę chodzenia, ale także będzie wchłaniać wilgoć, która powstaje, gdy nóżka malca się poci. Są nawet wkładki, które na trwałe nie odkształcają się pod naciskiem nóżki, zapewniając stopom większą stabilność. Cholewka niektórych bucików wyłożona jest nad kostką miękką wkładką z pianki, która zapobiega otarciom i zapewnia lepsze trzymanie nóżki w stawie.

    Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Befado, buty dla dzieci, dziecko
materiały prasowe
Zakupy
Jak wybrać dobre buty dla dziecka
Na rynku pojawia się coraz więcej wzorów, fasonów obuwia przeznaczonego do przedszkola i szkoły. Łatwo zagubić się w tym gąszczu i dokonać niewłaściwego wyboru.

// Poniżej przegląd najpopularniejszych typów obuwia wybieranego przez uczniów: Półbuty/trzewiki Klasyczne buty chłopięce, wsuwane na gumki lub zapinane na rzepki. Charakteryzują się łatwą wzuwalnością i dobrym dopasowaniem do stopy. Tradycyjny fason pasuje do każdego typu ubranka. Balerinki Typowo dziewczęcy fason chętnie wybierany przez małe damy. Pasuje zarówno do spodni jak i spódniczki. Popularne ze względu na wygodę i efekt wizualny – stopa wydaje się w nich drobniejsza niż w obuwiu innego typu. Należy jednak zwrócić uwagę aby baleriny dla dziewczynki miały podeszwę niezbyt cienką, zapewniającą stopie odpowiednią stabilizację. Trampki Pasują do sportowego, swobodnego stylu tak lubianego przez wymagających uczniów. Są bardzo wygodne a różne typy zapięć zapewniają wygodę wkładania. Modny fason powinien iść w parze z wysokiej jakości materiałami aby zapewnić stopie przewiewność i oddychanie. Buty modne i wygodne Na przedszkolną salę i szkolny korytarz wybierajmy obuwie wykonane z miękkich, naturalnych materiałów typu bawełna, welur, sztruks, aksamit. Ładnie się prezentują i zapewnią stopie odpowiednią temperaturę. Niezmiennie modna jest krata proponowana także we wzorach obuwia chłopięcego. Tradycyjnie żywe, soczyste kolory dla dziewczynek i bardziej stonowane dla chłopców. Przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo Szkolne buty powinny być nie tylko ładne i modne ale przede wszystkim odpowiednio skonstruowane – w końcu dzieci spędzają w nich wiele godzin dziennie: odpowiednia szerokość, zwłaszcza przy palcach tak, aby nosek nie uciskał palców; właściwe trzymanie na stopie, aby wierzch buta nie uciskał stopy; elastyczna, wyprofilowana, antypoślizgowa podeszwa, dobrze gdyby posiadała walory oddychania; cholewka wykonana z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów; lekkość – zbyt...

buty na wiosnę dla dzieci
Adobe Stock
Zakupy
Buty na wiosnę dla dzieci: dla rocznego dziecka i dla dwulatka (na spacer i po domu)
Dobre buty na wiosnę dla dzieci są wygodne i nie wykoślawiają stopy. Najlepiej kupić solidne buty sportowe albo trzewiki, a na cieplejsze dni lekkie trampki. Takie buty na wiosnę sprawdzą się i dla dwulatka, i dla rocznego dziecka. Uwaga, rozważnie dobieraj markę i rozmiar − to ważne w przypadku butów na wiosenne spacery i po domu.

Buty na wiosnę dla dziecka muszą być wygodne i tak uszyte, by nie wykoślawiły nóżki. Wybierając buty na wiosnę dla dwulatka, zwróć uwagę na ich solidność, łatwość zakładania i jakość materiałów. A dla rocznego dziecka kup wiosenne buty na rzepy. Nie oszczędzaj na butach dla dziecka i zmieniaj je co 4-6 miesięcy! Źle dobrane buty mogą spowodować płaskostopie, wady kolan, bioder, a nawet kręgosłupa. Koniecznie zapewnij dziecku nowe, dobre buty na wiosnę do przedszkola, na deszcz i po domu! Spis treści: Jakie buty na wiosnę wybrać na spacery? Buty dla dzieci na wiosnę: na cieplejsze dni Jakie buty dla dzieci kupić na deszcz? Jak wybrać buty na wiosnę do przedszkola? Jakie buty sportowe kupić na wiosnę dla dziecka? Buty dla dzieci na wiosnę: po domu Eleganckie buty na wiosnę dla dzieci Jak buty na wiosnę wybrać na spacery? Na wiosenny spacer najlepsze dla dwulatka i starszego dziecka będą półbuty lub trzewiki, oczywiście już nieocieplane. Powinny być z naturalnej skóry: w takich bucikach dziecko na pewno się nie spoci. Muszą być odrobinę większe niż stopa , ale maksymalnie o centymetr. Nie powinny być większe, gdyż obuwie dla dzieci jest odpowiednio wyprofilowane, ma podparcie pod tzw. łuk podłużny stopy (by zapobiec płaskostopiu). Buty na wiosnę na spacery powinny mieć: sztywny zapiętek , dzięki któremu pięta nie będzie się przekrzywiać na boki szerokie i wygodne noski, by paluszki nie miały za ciasno elastyczną podeszwę, by ułatwić ruch stopy w czasie chodzenia     Ważne: dziecku, które ma płaskostopie lub inną wadę stóp, lekarz może zalecić obuwie profilaktyczne . Zwykle jest ono nieco wyższe, za kostkę, by usztywnić staw skokowy. Niektóre modele mają też tzw. obcas Thomasa zapobiegający płaskostopiu. Buty na wiosnę dla dzieci: na cieplejsze dni...

buty dla dzieci, nauka chodzenia
Zakupy
Kupujemy buty dla dziecka
Buty dla dzieci są różne, a dzieci nie są specjalnie chętne, by przymierzać parę za parą. Jak zatem kupić dziecku dobre buty? Oto nasza praktyczna ściągawka.

Pewnie nieraz widziałaś w sklepie zdenerwowanych, spoconych, rodziców i uciekające lub wyrywające się z krzykiem dzieci, które za nic w świecie nie chcą przymierzyć bucika. Tak wcale nie musi być, jeśli tylko dobrze przygotujecie się do tej niełatwej i niezbędnej operacji. Inaczej bowiem będzie wyglądać wyprawa do sklepu po trzewiki, kiedy dziecko zaczyna chodzić, a inaczej dla idącego do przedszkola dwu-, czy trzylatka. Miękkie kapciuszki – dla niemowlak a Dziecko, które nie chodzi, nie potrzebuje, a nawet nie powinno nosić prawdziwych bucików. Jego stópka i paluszki nie mogą być krępowane. Dla niego najlepsze będą miękkie, obszerne kapciuszki (bez twardej podeszwy) z materiału (sztruksu, weluru, polaru), który ochroni małe stópki przed chłodem. Choć w sklepach są też słodkie adidaski, nie ulegaj pokusie – zdążysz je kupić, gdy dziecko będzie już dobrze biegać. Praktyczne rady: Zmierz centymetrem stópkę dziecka – miękkie „buciki” dostępne są w rozmiarach podawanych zwykle w centymetrach. Rzadziej oznaczone są wiekiem dziecka – to zawodne, bo mali rówieśnicy mogą mieć różne stópki. Nie musisz zabierać dziecka do sklepu. Kapciuszki kup mu sama i przymierz w domu. Spytaj o warunki zwrotu lub wymiany.   Wysokie trzewiki – buty dla dziecka, które umie chodzić Gdy tylko maluch zaczyna sam chodzić, do biegania po dworze musi mieć porządne trzewiki z wysoką cholewką. I to aż do trzeciego roku życia. W takich butkach pięta małego dziecka jest dobrze stabilizowana, a stopa ma prawidłowe ułożenie i kształt (więc w przyszłości nie grożą dziecku płaskie stopy ). Maluchowi łatwiej jest też chodzić czy biegać.   W domu tylko przez pierwsze 2–3 miesiące samodzielnego chodzenia dziecko może nosić jedynie skarpetki z antypoślizgowym spodem. Potem powinno mieć już...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak