Smyk
mat. prasowe
Zakupy

Dzień Dziecka to dzień każdego SMYKA!

Dzień Dziecka to czas, kiedy szczególnie celebrujemy dziecięcą radość i nieograniczoną kreatywność, kiedy w wyjątkowy sposób chcemy okazać dzieciom, że są ważne i kochane. Różne są sposoby świętowania tego niezwykłego dnia, ale jedno nie ulega wątpliwości – TO DZIEŃ KAŻDEGO SMYKA!

To wyjątkowe święto przypomina nam o potrzebach najmłodszych, a szczególnie o jednej z ważniejszych – o zabawie, zwłaszcza tej wspólnej z innymi dziećmi. To ich kluczowa aktywność rozwojowa – dzięki niej mogą być kim tylko zapragną, mogą      w bezpieczny sposób poznawać świat i nabywać nowych umiejętności oraz wykorzystywać je w praktyce. Nauka przez zabawę jest najefektywniejsza!

Rodzice mogą wspierać zabawę i rozwój dzieci przez dobór mądrych, dobrze zaprojektowanych i ciekawych zabawek. W SMYKU można wybierać spośród tysięcy produktów – dla dzieci w każdym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach.

Dźwięki, melodie i edukacyjne nagrania

Nawet zupełnym maluszkom warto podarować zabawki, które będą im dostarczać bezpiecznych bodźców oraz stymulować zmysły. Dobór kolorów, kształtów i faktur książeczek, zawieszek, grzechotek czy gryzaków zmienia się wraz z wiekiem i również z nim dochodzą nowe funkcje. Pojawiają się dźwięki, melodie, odgłosy zwierząt i edukacyjne nagrania, a elementy do manipulacji wspierają rozwój motoryczny. Marka SMIKI, dostępna wyłącznie w SMYKU daje duży wybór zabawek dla maluszków – od grzechotek i książeczek, przez praktyczne pchacze, aż do mówiącego po polsku Pieska edukacyjnego, sterowanego pilotem. W SMYKU rodzice znajdą też sprawdzone zabawki światowych marek – przyjacielski Robot 4 w 1 Fisher-Price oferuje 3 poziomy zabawy dla coraz starszego maluszka, a Magiczna Perkusja Hape wprowadzi dziecko w świat dźwięków i instrumentów. Zabawki motoryczne, na przykład Rowerek biegowy Cutie Kinderkraft, mogą być używane zarówno w domu, jak i na dworze i nawet najmłodsze dzieci, gdy już zaczną chodzić, mogą także poczuć radość, jaką daje jazda na rowerze.

Starsze dzieci – nowe inspiracje

W miarę dorastania dziecka repertuar zabawek, które je zaciekawią, staje się niemal nieograniczony. Warto podążać za zainteresowaniami i spełniać dziecięce marzenia o prezentach, ale warto także szukać nowych inspiracji i proponować nieznane wcześniej aktywności – i nie kierować się przy tym konwenansami, tylko znajomością swoich dzieci. Buggy marki SMIKI to zdalnie sterowany samochód wyścigowy, który uwielbiają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Mikrofon SMIKI z głośnikiem, funkcją karaoke i bluetooth będzie świetnym pretekstem do zorganizowania domowej zabawy w karaoke czy międzynarodowy festiwal piosenki dziecięcej, podczas których każdy mały artysta znajdzie dla siebie satysfakcjonująca rolę. Nie ma znaczenia, czy zabawka w tradycyjnym postrzeganiu kierowana jest do chłopców czy do dziewczynek, jeśli chcą bawić się nią razem brat i siostra czy koleżanki i koledzy. Coraz mniej istnieje realnych ograniczeń co do ról zawodowych i społecznych, dlatego zabawy tematyczne dzieci nabierają większego znaczenia, pozwalając im wcielać się w dowolne role i do woli sprawdzać i testować, co sprawia im przyjemność i satysfakcję.

Czy lepiej być naukowcem i badać naturę pod mikroskopem używając Super Mikroskopu Clementoni? Czy pilotką drona Revell Extreme? A może konstruktorką lub architektem, którzy z klocków potrafią wyczarować nowe niezwykłe światy? Klocki LEGO to wyjątkowy przykład zabawki, która może być dla każdego, bo różnorodnością zestawów zadowoli najróżniejsze upodobania. LEGO City pozwala wcielać się w realne role np. policjantów czy strażaków i odwzorowywać różne sytuacje społeczne, podobną rolę spełnia LEGO Friends, skupiając się jednak bardziej na realizowaniu własnych pomysłów na życie, jak np. prowadzenie własnego baru z kanapkami. Seria LEGO Speed Champions trafi w gusty miłośników wyścigów samochodowych, a LEGO Minecraft jest uwielbiane przez młodszych i starszych pasjonatów tego pikselowego świata.

Zabawki pomagają dzieciom wchodzić w świat, eksplorować swoje możliwości i budować poczucie sprawczości. Wspólna zabawa inspiruje, zbliża i uczy, jak działa społeczność, jak odnaleźć się w grupie czy jak dogadać się z tymi, którzy myślą odmiennie od nas. Dzieci inspirują się wzajemnie, pomagają sobie i otaczają opieka, jeśli w ich gronie jest ktoś wymagający szczególnej uwagi. Różnice w dziecięcym świecie przyjmowane są z naturalnością i otwartością, a wspólne działanie umożliwia dzieciom, która mają większe trudności, przeżywanie tego, co rówieśnicy. Zabawa z innymi dziećmi pomaga w budowaniu relacji, zaufania i przyjaźni – łączy, bo radość nikogo nie wyklucza!

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA