materiały prasowe
Zakupy

Jak wybierać „mądre” zabawki dla dziecka

Dzieci w wieku 2-5 lat to urodzeni odkrywcy, którzy w naturalny sposób dążą do odkrywania otaczającego ich świata. Warto wykorzystywać ten czas, by zachęcić je do poznawania różnych miejsc, osób i zachowani. Dzięki temu będą rozwijać kreatywność, wyobraźnię i umiejętność budowania relacji społecznych, która procentuje przez całe życie. Jak sprawić, aby nauka dla przedszkolaka była zabawą?

Dzieci chętnie naśladują dorosłych – i ich wielki świat przenoszą do świata swojej wyobraźni. Odgrywanie ról przez dzieci to element ich małej codzienności i wynik obserwacji otaczającego świata – w domu, w drodze do przedszkola czy dziadków. Widzisz jak Twoja pociecha chodzi po pokoju z ręką przy uchu, i prowadzi zażarte dyskusje z wyimaginowanym rozmówcą? Lub maluch bandażuje nogę ukochanego misia? Warto wykorzystać tę chęć do naśladowania i nauki, by zachęcać dzieci do odkrywania wielkiego świata wokół nich.

Zabawki dla niemowląt - film

Zabawki rozwijające dla 2-latka

Każdy rodzic wie, że nauka przez zabawę to najskuteczniejszy sposób. Warto więc wybierać dla dziecka odpowiednie zabawki, które posiadają treści edukacyjne, pobudzają wyobraźnię, oraz ułatwiają poznawanie zasad panujących w świecie dorosłych.

Zapraszamy do świata Little People®, świata małych odkrywców, w którym ludzie, miejsca i rzeczy są w rozmiarze dopasowanym do małych rączek i zachęcają do poznawania wielkiego świata wokół nich.

Zabawki Little People zaprojektowane są z myślą o dzieciach już od 1 aż do 5 roku życia. Klasyczna zabawa w dom, farmę czy pociąg dostarcza również treści edukacyjnych, dzięki innowacyjnej i przełomowej technologii Poziomy Nauki, dzięki której rodzic może wybrać poziom dostosowany do wieku i etapu rozwoju malucha. Dzieci odgrywaj scenki z otaczającego świata, a jednocześnie poznają literki, cyferki, uczą się liczenia, nazw przedmiotów i różnych zwrotów. A wszystko to poprzez zabawne rymowanki, piosenki czy dźwięki.

Little People® Muzyczna Farma Małego Odkrywcy

Dobrym sposobem na naukę wrażliwości jest obcowanie ze zwierzętami. Little People® Muzyczna Farma Małego Odkrywcy (GXR99) otwiera przed dziećmi ekscytujący świat zwierzątek. Nakarmić kurczaczki, wyszczotkować konia czy utulić krówkę do snu – to tylko część zadań, których będą mogli się podjąć mali pomocnicy. Muzyczna Farma Małego Odkrywcy odkrywa przed szkrabami wiele atrakcji związanych z codzienną opieką nad zwierzątkami. Na każdego z podopiecznych małych farmerów czeka bowiem ich własny boks, który można otwierać, wypuszczając małych przyjaciół, by ich oporządzić, czy zamykać, gdy nadejdzie noc.

Podczas zabawy dzieci mogą również zobaczyć, jak wykluwają się kurczaki, lub obracać silos z kukurydzą, by móc nakarmić swoich podopiecznych po wezwaniu ich srebrnym dzwonkiem na obiad. Zabawa odbywa się w rytmie wesołych dźwięków. Dzieci, wciskając czerwony przycisk, uruchamiają melodie i piosenki, które sprawiają, że codzienne prace na farmie wypełnione są radością i uśmiechem. Szkraby usłyszą również wypowiedzi oraz rady Jeda dotyczące pracy na farmie, uczące odpowiedzialności i opieki nad zwierzątkami, np. Noc chyba będzie zimna. Przykryjmy kurki ciepłym kocem. Nauczy je to okazywania troski o innych oraz empatii względem zwierząt.

Little People® Edukacyjny pociąg ze zwierzątkami

Do podróży w fascynujący świat zwierząt zaprasza Little People® Edukacyjny pociąg ze zwierzątkami (HHH93). Dziecko będzie mogło odbywać edukacyjne podróże z 5-cioma uroczymi zwierzątkami, w akompaniamencie wesołych piosenek i migoczących światełek. Solidna podstawa pociągu sprawia, że szkrab z łatwością możne go popychać czy wspierać się na nim. Otwierana, tylna rampa ułatwia wkładanie i wyjmowanie figurek zwierząt. Podróż dookoła świata szlakiem egzotycznych zwierząt? Misja ratunkowa w dżungli? Dzieci ograniczać będzie jedynie ich wyobraźnia. Każda zabawa może mieć inny zaskakujący finał. Dodatkowo aktywizujące przyciski na dachu lokomotywy i podświetlany komin uruchomią piosenki i wyrażenia, które wprowadzą dzieci w świat literek, liczenia, kolorów, kształtów, przeciwieństw oraz odgłosów zwierząt. Możemy przyłączyć się do zabawy dziecka i uczyć pociechę, jak dbać o innych i wczuwać się w ich potrzeby. Gdy małpka jest smutna – można się z nią pobawić, a gdy zmęczona – warto zrobić jej posłanie i pogłaskać przed snem jak mama. Podczas takiej zabawy dziecko uczy się, jak wyrażać emocje, jak dzielić się z innymi oraz – jeśli bawi się z rodzicami lub dziadkami – jak odnosić się do starszych.

Little People® Wesoły domek małego odkrywcy

Little People Wesoły domek małego odkrywcy (HCJ65) został stworzony z myślą o dzieciach, które kochają naśladować dorosłych i bawić się w dom, gdzie mogą odgrywać znajome scenki, a przy tym uczyć się literek, liczb i kolorów. Domek wyposażony jest w pokoje, patio z basenem, a nawet huśtawkę na drzewie. Dzięki 6 punktom aktywacji, takim jak podświetlane radio, przełącznik światła, „tablet” w kuchni, lodówka, piecyk i toaleta ze „spuszczaniem wody”, zabawa w dom jest jeszcze bardziej realistyczna! Figurki dołączone do zestawu mają różne odcienie skóry – co pozwala naturalnie uczyć się naszemu dziecku, że świat jest różnorodny – i kolega czy koleżanka z przedszkola może wyglądać inaczej. To pierwsza nauka tolerancji malucha.

Każdy z zestawów zawiera figurki, których wygląd różni się od siebie odcieniem skóry, fryzurą, stylem ubierania się – odzwierciedlając różnorodność wśród ludzi na całym świecie.

materiały prasowe

Zabawa z Little People to wejście do świata marzeń i wyobraźni, gdzie pełno jest nowych odkryć i gdzie nauka nigdy się nie kończy. To idealne zabawki edukacyjne, które pomagają małym dzieciom rozwijanie umiejętności społecznych, takie jak dzielenie się, opieka nad zwierzętami i wcielanie się w nowe role, które uczą je empatii. Dzięki dołączonym do zestawów figurkom i możliwością poszerzania ich kolekcji dzieci mogą pisać własne scenariusze zabaw wedle ich nieograniczonej wyobraźni.

Więcej na https://shopping.mattel.com/pl-pl/collections/little-people

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj