Jordan, szczoteczki do zębów, szczoteczki dla dzieci
materiały prasowe
Zakupy

Jordan - Pokochaj swoje zęby!

O zęby naszych pociech należy dbać już od najmłodszych lat. Trzyetapowy system Jordan zapewnia optymalną opiekę stomatologiczną dla dzieci w każdym wieku, od pojawienia się pierwszego zęba mlecznego aż do wyrżnięcia się zębów stałych.

Celem jest nauczyć dzieci prawidłowego mycia zębów przez zabawę i zapewnić, że ich zęby będą zdrowe przez całe życie. W programie Step-by-Step szczoteczka rozwija się wraz z dzieckiem, dopasowując się do wymagań wieku.  

Step by Step 0-2 lat

Mycie, Nauka, Gryzienie
Doskonała higiena jamy ustnej od pojawienia się pierwszego zęba mlecznego. Jordan 0-2 lat to idealny sposób na wyrobienie prawidłowych nawyków przy myciu zębów już u najmłodszych dzieci. Ergonomicznie ukształtowana rączka zapewnia doskonałą przyczepność dłoni zarówno rodziców, jak i dzieci. Co więcej, uchwyt spełnia także funkcję gryzaka podczas ząbkowania. Mała główka z bardzo miękkimi włóknami delikatnie czyści pierwsze ząbki, a równocześnie masuje dziąsła, łagodząc bolesny proces ząbkowania.
• Bardzo krótka główka chroni przed skaleczeniami/podrażnieniami
• Mała owalna główka z bardzo miękkimi włóknami
• Niebieskie włókna wskazują zalecaną ilość pasty

Step by Step 0-2 lat 
Cena: 8,49 pln
Włosie: bardzo miękkie

 

Step by Step 3-5 lat

Mlecznobiałe zęby mleczne
Szczoteczka Step by Step 3-5 lat została zaprojektowana specjalnie do czyszczenia zębów mlecznych, a jej okrągła główka i miękkie włosie ułatwiają czyszczenie powierzchni wokół zębów. Jest dostępna w 3 wersjach:

 

  • Z wbudowaną klepsydrą – rozwija u dzieci świadomość czasu i pomaga motywować dzieci (i rodziców) do odpowiednio długiego szczotkowania. Obrócenie klepsydry powoduje rozpoczęcie odliczania czasu do 2 minut.
  • Z dekoracyjnym uchwytem do powieszenia na lustrze.
  • Z osłonką podróżną.

Owalna główka z wyjątkowo miękkim włosiem przeznaczona do czyszczenia zębów mlecznych, plus wskaźnik ilości pasty.
Opcja z klepsydrą, dekoracyjnym uchwytem z przyssawką do zawieszenia na lustrze lub osłonką podróżną na wypadek noclegu poza domem lub podróży.
Wygodny uchwyt zapewnia komfort użytkowania rodzicom i dzieciom.

Step by Step 3-5 lat  
Cena: 8,49 pln
Z klepsydrą
Z zawieszką
Z zamknięciem
Włosie: miękkie

Step by Step 6-9 lat

Dociera wszędzie
Szczoteczka stworzona z myślą o szczególnych potrzebach dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Zintegrowany dodatkowy pęczek włosia dociera do zębów trzonowych i trudno dostępnych przestrzeni między zębami i dziąsłami – każdy ząbek będzie dokładnie wyczyszczony.
Dostępna jest w dwóch opcjach:

  • Z zawieszką i przyssawką do zawieszenia na lustrze.
  • Z osłonką podróżną

Okrągłe miękkie włosie szczoteczki z dodatkowym pęczkiem zapewnia optymalne czyszczenia zębów mlecznych i stałych, plus wskaźnik ilości pasty do zębów.
Zawieszka  lub osłonka podróżna.
Okrągły uchwyt zapewnia optymalne i dokładne szczotkowanie, wygodny dla rodziców i dzieci.

Step by Step 6–9 lat 
Cena: 8,49 pln
Z zawieszką
Z zamknięciem
Włosie: miękkie

O zęby mleczne trzeba dbać! Ale jak? Wyjaśnia ekspert [WIDEO]

szczoteczki elektryczne dla dzieci
Adobe Stock
Pielęgnacja
Szczoteczki elektryczne dla dzieci: lepsze wibrujące czy soniczne? (7 najlepszych modeli już od 18 zł!)
Szczoteczka elektryczna dla dzieci myje zęby szybko i skutecznie. Najlepsze są szczoteczki z obrotową końcówką oraz elektryczne szczoteczki soniczne. Wszystkie mają atrakcyjny dla dziecka wygląd i zachęcają do regularnego mycia zębów. Polecamy najlepsze modele szczoteczek.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci dzielą się na wibrujące, z obrotową główką lub soniczne. Są o wiele skuteczniejsze niż manualne, a ich atrakcyjny wygląd zachęca dziecko do regularnego szczotkowania. Przy wyborze elektrycznej szczoteczki dla dziecka kieruj się nie tylko ceną i wyglądem, ale też oznaczeniem wiekowym i sposobem ładowania (w sklepach dostępne są szczoteczki dla dzieci na baterie lub ładowane przez gniazdko). Spis treści: Rodzaje szczoteczek elektrycznych dla dzieci Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać dla dziecka? Szczoteczki elektryczne dla dzieci - RANKING Szczoteczka Firefly, 18 zł Oral-B Kraina Lodu, 30 zł Bajkowa Oral-B, 40 zł Oral-B Genius X 20000N, 799 zł Soniczna Vitammy Smile, 48 zł Soniczna Meriden Kiddy, 49 zł LOL Surprise, 68 zł Rodzaje szczoteczek elektrycznych dla dzieci Szczoteczki elektryczne dla dzieci mogą być zasilane bateriami, najczęściej typu AAA, lub ładowane z gniazdka. Zasada ich działania bywa różna. W sklepach znajdziesz trzy typy tego typu urządzeń: szczoteczki elektryczne wibrujące szczoteczki elektryczne z obrotową końcówką szczoteczki soniczne Wibrujące szczoteczki elektryczne dla dzieci Ich główka nie obraca się, a jedynie drga z wysoką częstotliwością . Dzięki temu czyszczą zęby dziecka lepiej niż zwykłe szczoteczki manualne, ale trzeba powiedzieć jasno: nie jest to najskuteczniejsza technologia. Ich zaletą jest to, że są lekkie i tanie. Nie wymienia się w nich końcówek, więc po pewnym czasie trzeba urządzenie wyrzucić i kupić nowe. Szczoteczki elektryczne dla dzieci z obrotową końcówką Często mają wymienne końcówki. Umieszczone w nich włosie tworzy kształt koła. Po włączeniu końcówka wykonuje trzy ruchy: obrotowe, pulsacyjne i oscylacyjne . To sprawia, że zęby są czyszczone dużo intensywniej niż wtedy, gdy dziecko korzysta...

Dziecko myje zęby
Fotolia
Zdrowie
Co trzecie dziecko nie myje zębów - alarmujące wyniki badań
Z roku na rok pogarsza się stan zdrowia zębów u polskich dzieci. Jeśli nie wprowadzimy do codziennych nawyków dzieci higieny jamy ustnej ta sytuacja będzie się pogarszać.

Wyniki badań przeprowadzone przez Fundację Wiewiórki Julii są alarmujące. Co trzecie dziecko nie ma własnej szczoteczki do zębów, około 30% przyznaje się, że nie myje zębów regularnie , a 10% dzieci wcale ich nie myje . Jeśli odpowiednio szybko nie zareagujemy, z każdym rokiem sytuacja będzie się pogarszać. Zgodnie z raportem Ministerstwa Zdrowia w Polsce 6-latkowie mają częściej próchnicę, niż ich rówieśnicy w Wietnamie, Bośni, czy RPA. Dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy wyrabiać w dzieciach nawyki higieny jamy ustnej i dbać od samego początku o zęby mleczne naszych dzieci. Zadbane zęby mleczne przekładają się na zdrowe zęby stałe , ponieważ wszelkie stany zapalne jamy ustnej toczące się w obrębie zębów mlecznych oraz ich tkanek okołowierzchołkowych mogą mieć nieodwracalne skutki uszkadzając zawiązki zębów stałych. Jak dbać o zęby dziecka? Już od okresu niemowlęcego rodzice powinni poważnie podejść do tematu pielęgnacji jamy ustnej dziecka i po każdym karmieniu przecierać dziąsełka jałowym gazikiem zwilżonym wodą lub rumiankiem, a gdy pojawi się pierwszy ząbek zakupić specjalną silikonową nakładkę na palec i czyścić pierwsze ząbki. Na rynku dostępne są pierwsze szczoteczki dla niemowląt połączone z gryzakiem, dzięki czemu maluch poprzez zabawę przyzwyczaja się do nawyku czyszczenia zębów. Kiedy maluch zdobędzie sprawność manualną, około trzeciego roku życia, może już samodzielnie zacząć czyścić zęby, oczywiście pod okiem rodzica, ponieważ dziecko nie wie, jak prawidłowo manipulować szczoteczką i naszym obowiązkiem jest dawanie wskazówek. U małych dzieci (3-5 lat) zaleca się szczotkowanie metodą ruchów okrężnych dwa razy dziennie z użyciem pasty z fluorem. Dzieciom w wieku 6-9 lat należy zakupić już nieco większą szczoteczkę o innym kształcie i wyprofilowaniu główki, odpowiednim do czyszczeniu pierwszych...

ząbkowanie
Fotolia
Patronaty
Ząbki jak perełki
O dziecięce ząbki należy zadbać... jeszcze zanim się pojawią. To naprawdę możliwe, a profilaktyka to najlepsza inwestycja na przyszłość. Stan ząbków mlecznych bezpośrednio przekłada się bowiem na to, czy za kilka lat dziecko będzie miało olśniewające – niczym perełki – zęby stałe.

Kiedy pojawiają się pierwsze ząbki w buzi bobasa? Jak o nie zadbać? I czy ich kondycja zależy tak samo od spożywanych pokarmów i higieny, jak i od genów? Pora na garść informacji o ząbkach i ząbkowaniu , ponieważ im większa wiedza, tym większa szansa na uchronienie maluszka przed ewentualnymi problemami w późniejszym życiu. Odliczanie czas zacząć Każde dziecko – o czym regularnie przypominamy – rozwija się w swoim indywidualnym tempie . Oczywiście są pewne okresy, w których rodzice mogą spodziewać się, że dziecko opanuje daną umiejętność, ale to tylko „punkty orientacyjne”, a nie konkretne „deadline'y”. Tym sposobem jedne dzieci w wieku 2 lat dosyć płynnie porozumiewają się z rodzicami (znają wiele słów i składają z nich proste, ale kilkuwyrazowe zwroty), inne potrafią powiedzieć tylko kilka prostych słów , jedne stawiają pierwszy krok jeszcze przed pierwszymi urodzinami, inne kilka miesięcy później. I podobnie jest z ząbkami. Ogólnie można przyjąć, że jako pierwsze pojawiają się dolne jedynki (w 6.–11. miesiącu życia), potem jedynki górne (6.–12. miesiąc), następnie wyrzynają się górne dwójki (6.–16. miesiąc) i wreszcie dolne (7.–18. miesiąc). Czwórki, czyli zęby trzonowe wychodzą między 10. a 19. miesiącem, a kły , czyli trójki, wyrastają w 15.–24. miesiącu. Piątki „przebijają się” w 21.-31. miesiącu. Wielu lekarzy uważa, że proces ten uwarunkowany jest genetycznie. Geny mają głos Ząbkowanie dziecka bardzo często spójne jest z tym, jak wyglądało ono u rodziców – zaczyna się w podobnym wieku i podobnie przebiega. Jeśli oboje rodzice wcześnie mieli pierwsze ząbki , bardzo prawdopodobne, że pierwsze mleczaki u maluszka także pojawią się prędko. Ale o ile dziedziczy się ten aspekt ząbkowania, o tyle nie ma dowodów, że jeśli rodzice cierpią...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz