Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
rodzinne mikołajki
Adobe Stock
Zakupy

Święta 2020. Co kupić jemu, co jej, a co dziecku?

Grudzień to czas, w którym wiele osób zadaje sobie pytanie, co kupić najbliższym na święta Bożego Narodzenia. Zobacz garść naszych inspiracji! Wpisaliśmy je w trzy kategorie – dla niej, dla niego i dla dziecka. Teraz z pewnością szybko i trafnie wybierzesz prezent dla bliskich.

Każdy cieszy się z prezentów, jednak zwykle najtrudniej wybrać je tym, którzy oczekują ich najbardziej. Dzieci, bo o nich mowa, wypytują o mikołaja i Gwiazdkę już w listopadzie, a te najbardziej niecierpliwe nawet w inne miesiące roku. Dlatego, aby uniknąć nietrafionego prezentu, przedstawiamy kilka sposobów, jak podejść do wyboru niespodzianki oraz najważniejsze – co konkretnie kupić dziecku na Święta. Przygotowaliśmy także zestawy inspiracji dla niej i dla niego, aby upominki cieszyły wszystkich, bez względu na wiek!

Jaki prezent wybrać dla dziecka pod choinkę?

Najprostszym sposobem na to, by dowiedzieć się, co kupić dziecku na Święta, jest poproszenie je o napisanie listu do świętego mikołaja. Warto przy tym podkreślić, by napisało o kilku rzeczach, dzięki czemu unikniemy sytuacji, w której będziemy mieli problemy ze znalezieniem jednego, wymarzonego prezentu, a także będziemy mieć już pomysły na prezenty gwiazdkowe. Oprócz tego warto w tym około świątecznym okresie być szczególnie czujnym na to, co mówi maluch i np. zwracać uwagę na jego reakcje np. na reklamy, w których prezentowane są najmodniejsze w sezonie zabawki. Jeśli już wiemy, co kupić, warto zastanowić się, czy wybrany prezent dla dziecka jest: bezpieczny, posiada walory edukacyjne oraz jest dopasowany do jego wieku.
 
Oto konkretne pomysły na prezent dla dzieci: gazetka promocyjna Carrefour.

Co podarować jemu lub jej na Gwiazdkę?

Świąteczny prezent dla dorosłych będzie świetnym sposobem na oderwanie się od szarej codzienności. Chociaż często silimy się i długo zastanawiamy nad wyborem upominku, to warto przy tym pamiętać, że najważniejsza jest pamięć. Ten rok jest dla wielu osób pełen wyzwań, nierzadko trudnych, dlatego jesteśmy przekonani, że bliscy będą zadowoleni z każdego prezentu.
Nie dajmy się trudnym czasom i utrzymujmy tę piękną tradycję, sprawiając sobie nawzajem małe przyjemności. Obejrzyj gazetkę promocyjną z inspiracjami prezentowymi, z których możesz skorzystać, np. będąc na codziennych zakupach w Carrefour.


Prezenty dla niej i dla niego
Edipresse


Dlaczego warto kupić prezent w sklepie Carrefour?

Nie ma szybszego i łatwiejszego sposobu na przygotowanie się do Świąt niż kupienie upominków podczas codziennych zakupów. Jeśli zdecydujesz się na zakup zabawek w sklepie Carrefour, musisz wiedzieć, że aż 1000 z nich objętych jest gwarancją najniższej ceny. Oznacza to, że jeśli znajdziesz taką samą zabawkę taniej gdzie indziej, Carrefour zwraca podwójną różnicę w cenie!
Oprócz prezentów dla dzieci w sklepie Carrefour warto kupić też niespodzianki dla niej i dla niego. Znajdziesz tam coś dla każdego, w tym m.in. dla miłośnika i fanki gadżetów, kosmetyków, kuchennych rewolucji, kawy i herbaty, a także wielu innych! Aby było jeszcze prościej, można wybrać oraz zamówić upominki przez Internet i odebrać w sklepie. Jak to możliwe? Wystarczy skorzystać z usługi Zamów i Odbierz. Zaloguj się do konta na Carrefour.pl, a następnie sprawdź, czy usługa działa w twoim sklepie. Jeśli tak, wystarczy, że zrobisz zakupy online, potwierdzisz zamówienie i odbierzesz je w punkcie Carrefour. To bezpieczny i szybki sposób na perfekcyjne przygotowanie do Gwiazdki, a także dobry pomysł do wykorzystania podczas codziennych zakupów!


Carrefour mikołajkowy belka
materiały partnera

Materiał powstał we współpracy z marką Carrefour

Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO

Angina w ciąży
AdobeStock
Zdrowie w ciąży
Angina w ciąży: czy jest niebezpieczna? Leczenie i powikłania anginy ropnej i wirusowej
Angina w ciąży to poważna choroba. Ostre zapalenie gardła, czyli angina, może mieć postać wirusową (łagodniejszą) lub bakteryjną. Prawidłowa diagnoza pozwala uniknąć przedostania się drobnoustrojów do macicy. To ważne, bo powikłania anginy w ciąży mogą być groźne dla płodu. Warto więc znać objawy oraz domowe sposoby leczenia.

Angina w ciąży to groźna choroba. Łatwo się nią zarazić, ponieważ przenoszona jest drogą kropelkową. Wywołują ją wirusy lub bakterie – paciorkowce. W przypadku anginy bakteryjnej (ropnej) z reguły konieczne jest leczenie antybiotykiem. Angina w ciąży bywa szczególnie uciążliwa, ponieważ przyszła mama nie może przyjmować wielu leków. Jak zatem leczyć anginę u ciężarnych? Opisujemy tradycyjne i domowe sposoby. Wyjaśniamy, jakie są objawy i przyczyny anginy w ciąży. Spis treści: Angina w ciąży – kiedy jest niebezpieczna? Angina wirusowa w ciąży Angina ropna (bakteryjna) w ciąży Leczenie anginy w ciąży Domowe sposoby na anginę w ciąży Powikłania anginy w ciąży Angina w ciąży – kiedy jest niebezpieczna? Angina w ciąży, czyli ostre zapalenie migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła, może być groźna. To, jak duże zagrożenie niesie dla ciężarnej, zależy przede wszystkim od tego, czy jest to angina wywołana wirusami, czy bakteriami (paciorkowcami ropnymi). Angina ropna (bakteryjna) powinna szczególnie wzmóc czujność przyszłej mamy, bo ma cięższy przebieg, bardziej dokuczliwe objawy i może dać niebezpieczne powikłania. Ważne! Największe zagrożenie stwarza angina na początku ciąży, w pierwszym trymestrze ciąży, gdy trwa organogeneza, czyli powstają organy płodu. Angina wirusowa w ciąży Aż 90-95 proc. zachorowań na anginę wywołują wirusy. Angina wirusowa zwykle nie jest specjalnie uciążliwa. Towarzyszą jej objawy podobne do przeziębienia , czyli: ból gardła, zaczerwienienie gardła, lekkie powiększenie migdałków, powiększenie węzłów chłonnych, ból głowy i mięśni, katar, kaszel, zmęczenie, czasami stan podgorączkowy.  Ważne! Nawet jeśli twoje objawy nie są zbyt dokuczliwe, skonsultuj się z lekarzem. To konieczne, bo...

ferie w domu
Adobe Stock
Aktualności
Ferie 2021 spędzimy w domu. MZ: będą kary za łamanie obostrzeń!
Ferie zimowe to nie czas na podróże − podkreślił minister zdrowia i zapowiedział, że za łamanie obostrzeń właściciele hoteli mogą spodziewać się kar i utraty pomocy finansowej.

Ferie zimowe rozpoczną się 4 stycznia i będą wspólne dla całego kraju. Zgodnie z twierdzeniem premiera Morawieckiego skumulowanie ferii w jednym czasie ma uchronić Polaków przed trzecią falą zachorowań na koronawirusa. Z kolei minister zdrowia zapowiedział kary za łamanie aktualnych obostrzeń. Ferie zimowe spędzimy w domach Dzieci szkolne mają zostać w domach do świąt , a potem jeszcze na czas ogólnokrajowych ferii zimowych od 4 do 17 stycznia. Niestety ferie 2021 prawdopodobnie także spędzimy w izolacji. Na razie możliwe są jedynie podróże w celach służbowych, a minister zdrowia, Adam Niedzielski, ostrzegł pracowników branży hotelarskiej przed skutkami łamania obostrzeń. „Chciałem zwrócić uwagę, że każde naruszenie przepisów będzie powodowało dla właścicieli hoteli czy właścicieli pensjonatów ryzyko utraty możliwości skorzystania z instrumentów tarczy finansowej. A po drugie już jest w zasadzie wprowadzony system składania oświadczeń w przypadku pobytów hotelowych i w pensjonatach, którego celem będzie również możliwość weryfikacji tych oświadczeń” − powiedział Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej. Oznacza to, że rząd chce kontrolować wyjazdy i pobyty w hotelach. Jednocześnie minister zdrowia podkreślił, że wszelkie działania rządu służą wspólnemu dobru i mają zapobiec trzeciej fali pandemii . „Z całą stanowczością podkreślam, że rozwiązanie, które dotyczy ferii, jest takim rozwiązaniem, które ma nas uchronić przed trzecią falą pandemii, która na dodatek miałaby okazję spotkać się ze szczytem zachorowań na grypę, który występuje w lutym, czy na przełomie lutego i marca” − dodał. Warto przy tym wspomnieć, że wg słów MZ na forum Unii Europejskiej trwają właśnie rozmowy, których celem będzie ujednolicenie obostrzeń na czas ferii w całej Europie. Zobacz też:...

Nadchodzi atak zimy
Adobe Stock
Aktualności
Nadchodzi pierwsze uderzenie zimy! Ciepło ubierz dziecko!
Pierwszy atak zimy ma przyjść już w najbliższą niedzielę, a także w nocy z poniedziałku na wtorek. Może spaść nawet 40 cm śniegu i będzie naprawdę zimno!

Już pod koniec tego tygodnia mogą zdarzyć się duże spadki temperatury. W nocy może ona sięgnąć nawet temperatur poniżej zera. W ciągu dnia z kolei termometry mogą pokazywać zaledwie 2-3 stopnie na plusie. Tomasz Leszczyński, autor portalu „Pogoda w Polsce” uważa, że na przełomie listopada i grudnia będą miały miejsce pierwsze uderzenia zimy. Atak zimy: arktyczne powietrze Wyż, który spowoduje napływ zimnego powietrza, przyjdzie do nas znad Skandynawii – znad Litwy, z kolei, przypłynie do nas chłodny front. To właśnie przemieszczanie się niżu spowoduje, że nad Polską pojawi się fala lodowatego, arktycznego powietrza.   Meteorolodzy przewidują, że we wtorek niże znad północnego Atlantyku zaczną łączyć się z zimnym powietrzem z Grenlandii. Jakie przyniesie to skutki dla Polski? Może doprowadzić do opadów śniegu i śniegu z deszczem.  Gdzie zaatakuje zima w Polsce? W niedzielę opady i spadek temperatury przewidywane są w całej Polsce, łagodniejsza pogoda może zdarzyć się jedynie w okolicach Niziny Szczecińskiej, województwa lubuskiego i Wielkopolski. Między poniedziałkiem a wtorkiem na południu i w centrum Polski spadnie śnieg, który już we wtorek opanuje także Pomorze Zachodnie, Małopolskę, Podkarpacie, Mazowsze, Suwalszczyznę czy Beskid Śląski. W Tatrach można się spodziewać nawet do 40 cm śniegu! Warto pamiętać o wcześniejszej zmianie opon oraz zaopatrzeniu się w cieplejsze ubrania – zwłaszcza dla dzieci i niemowląt! Źródło: gazeta.pl Zobacz też: Zima z niemowlakiem: jaki krem, kiedy na spacer, jak chronić przed chorobami? 9 ciepłych kurtek dla małych dzieci [nasze typy na jesień i zimę] 6 rad, jak przetrwać zimę, będąc w ciąży

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz