8.jpg
Mon Petit Bébé
Zakupy

Mon Petit Bébé – polska firma – światowa jakość

Na rynku ubranek dziecięcych pojawiła się nowa marka: Mon Petit Bébé. Nazwa francuska, ale kryje się za nią polski produkt.

Mon Petit Bébé jest żywym dowodem na to, że polscy przedsiębiorcy trafiają na najwyższe światowe półki. Korzystając z uroków odrębności kulturowej tworzą „sztandarowy” polski towar, który śmiało może konkurować z najlepszymi światowymi markami.

Mon Petit Bébé to EKSKLUZYWNE ORGANICZNE ubranka dla dzieci. Organiczne to znaczy wykonane z bawełny pochodzącej z upraw ekologicznych. W uprawie ekologicznej nie stosuje się nawozów sztucznych, pestycydów czy środków chemicznych. Ponadto w procesie produkcji nie ma mowy o użyciu wybielaczy, syntetycznych barwników, substancji przeciw-gniotliwych czy przeciw-kurczliwych. Zastosowanie takich „poprawiaczy” zniweczyłoby bowiem starania hodowców o czystość bawełny. W efekcie powstają ubranka, które nie uczulają dziecka i są przyjazne środowisku. Ekskluzywne, bo wykonane z najwyższej jakości materiałów i pod ścisłą kontrolą ekspertów. Bawełna jest sprowadzana z Peru. Szycie oraz wykończenia są dziełem  polskich szwaczek i projektantów. Oto przepis na sukces. Kto za tym stoi?

Mon Petit Bébé to firma rodzinna. Założyli ją dwaj bracia w 2009 roku. Po kilku latach spędzonych w Londynie postanowili wrócić do ojczyzny, aby zrealizować swoje marzenia w rodzimym kraju. Z pomysłem stworzenia własnego biznesu nosili się już od dłuższego czasu. Jednak impulsem do działania, jak to zazyczaj bywa, były narodziny córeczki jednego z nich. Okazało się, że dziewczynka ma tendencje do uczuleń. Niestety znalezienie ubranek hypoalergicznych w Polsce nie było łatwe. Oferta była niewielka, a czytanie metek nie wystarczało. Bywało tak, że zapewnienia producentów nie gwarantowały, że w rzeczywistości produkt będzie organiczny. Tak więc prywatna potrzeba, wdzięczny produkt do handlu i niewielka konkurencja spowodowały podjęcie decyzji o stworzeniu firmy spełniającej najwyższe wymagania.

Od pomysłu do przemysłu. Budowanie firmy zajęło półtora roku. Dużą część tego czasu zajęło znalezienie odpowiednich ludzi, którzy, tak jak i oni, uwierzą w pomysł i poświęcą się mu z pasją. W końcu determinacja jest kluczem do sukcesu. Okazało się, że są szwalnie i projektanci gotowi podjąć wyzwanie. Sprowadzono więc z Peru najwyższej jakości bawełnę organiczną, o nazwie PIMA. Bawełnę wyjątkową, ponieważ jej długie włókna pozwalają stworzyć materiał bardzo delikatny, a jednocześnie świetnie zachowujący się w praniu. Zarówno bezpieczeństwo, konstrukcja jak i rozmiarówka ubranek zostały opracowane przy ścisłej współpracy z Instytutem Matki i Dziecka*. Ubranka charakteryzuje dokładność wykonania i skupienie na detalach. Na pierwszy rzut oka widać, że są robione „z sercem”. „Nasi podwykonawcy niekoniecznie są najtańsi na rynku, ale za to robią to z oddaniem” - mówią właściciele Mon Petit Bébé.

Dlaczego francuska nazwa? Nazwa Mon Petit Bébé powstała z założenia, że firma w przyszłości pojawi się również na rynku światowym. Właścicielom zależało na znalezieniu słów, które będą zrozumiałe również dla klientów poza granicami naszego kraju. Do tego proste logo zaprojektowane przez znana agencję interaktywną i tak powstało Mon Petit Bébé.

Mon Petit Bébé działa już na polskim rynku od roku. Ubranka są w sprzedaży internetowej - www.monpetitbebe.pl. W ofercie znajduje się kilkadziesiąt wzorów bielizny i ubranek dla dzieci i niemowląt w przedziale wiekowym 0-2 lata. W sprzedaży są 3 kolekcje: Classic – „na co dzień”, Premium – „na wyjątkowe okazje” i Elegance - ręcznie wykańczane ubranka dziane w „babcinym” charakterze. We wszystkich ubrankach liczy się unikatowość i jakość wykończenia. Dzięki tej idei powstał produkt dla najmłodszych, który przywraca do życia polskie dziewiarstwo w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Mon Petit Bébé to pierwsza, poświęcona dzieciom, polska marka organiczna. Zapewnieniem i potwierdzeniem najwyższej jakości materiałów Mon Petit Bébé jest certyfikat potwierdzający zgodność z najwyższym standardem GOTS (Global Organic Textile Standard). Właściciele podkreślają: „W Polsce wierzymy, że jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, chcielibyśmy być numer 1 w produkcji ubranek organicznych i zasłynąć z tego na świecie”. Ich plany sięgają nieba, ale szczeble tej drabiny są konsekwentnie pokonywane. Już wiadać zainteresowanie na międzynarodowych rynkach zbytu, co dobrze wróży marce na przyszłość. 

*dr n. med. Maria Gołębiowska – Wawrzyniak, Kierownik Zakładu Immunologii Klinicznej Instytutu Matki i Dziecka
W przypadku ubrań dla dzieci, w tym dla dzieci najmłodszych, materiały naturalne o najwyższej jakości (w tym z bawełny organicznej), pozbawione dodatków włókien sztucznych i barwników chemicznych nie tylko zapobiegają wystąpieniu uczulenia kontaktowego, ale przyczyniają się do łagodzenia objawów skórnych już występujących. Ubrania takie są delikatne, miękkie i przewiewne.

 

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Masmi
mat. prasowe
Mama
Czy Ty też trujesz się co miesiąc?
Współczesne kobiety w ciągu życia miesiączkują średnio 425 razy. Oznacza to nawet 2500 trudnych dni, co daje w sumie… 7 lat menstruacji! Większość z nas w tym czasie sięga po podpaski i tampony. Przez całe życie zużywamy ich aż od 12000 do 15000 sztuk! Wydają się doskonałym zabezpieczeniem – są chłonne, dyskretne i wygodne w użyciu. Czy wiedziałaś jednak, że konwencjonalne środki higieny intymnej zawierają mnóstwo ukrytej „chemii”? Czas odkryć niechlubne tajemnice koncernów produkujących większość ogólnodostępnych podpasek i tamponów!

Brak składu = brak kłopotów W dzisiejszych czasach uwielbiamy czytać etykiety. Okazuje się, że już ponad połowa z nas przed zakupem skrupulatnie zapoznaje się ze składem produktu. I co ciekawe - dotyczy to zarówno artykułów spożywczych, jak i kosmetycznych. Dziwić zatem może fakt, że na opakowaniach tamponów, wkładek czy podpasek na próżno szukać ich składu. Jak to możliwe? Sprawa jest prosta: prawo nie wymaga zamieszczenia tej informacji, a producenci nie mają ochoty zdradzać swoich tajemnic. A to dlatego, że mają naprawdę sporo do ukrycia!   Chlor w podpasce, chlor w tamponie Czy wiedziałaś, że naturalna bawełna charakteryzuje się delikatnym, beżowo-brunatnym odcieniem? Jest ona głównym składnikiem użytym do produkcji podpasek i tamponów. Jednak zdecydowanie nie przypomina tych śnieżnobiałych produktów, którą znamy ze sklepowych półek. Jaki z tego wniosek? Czysta biel tamponów i podpasek popularnych marek uzyskana jest w sposób sztuczny! Najczęściej „wybiela się” bawełnę za pomocą zwykłego chloru. Na skutek tego procesu powstają zaś dioksyny, które nawet w niewielkich ilościach stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Nie tylko osłabiają naturalne funkcje obronne organizmu, ale także działają rakotwórczo. Co więcej, Agencja Ochrony środowiska USA (EPA) w swoim raporcie stwierdziła, że ze względu na skutki nierakotwórcze takie jak uszkodzenie systemu rozrodczego i immunologicznego ssaków, dioksyna jest niezwykle toksyczna i niebezpieczna dla ludzi. To zatem nie mrzonki! Istnieją jednak alternatywy dla chloru jak np. podpaski i tampony bielone nadtlenkiem wodoru, który nie powoduje wydzielania szkodliwych dioksyn. To zdecydowanie lepszy wybór! Tylko po czym poznać produkty warte zaufania? Jeśli myślisz, że to już koniec listy składników chemicznych obecnych w popularnych,  kobiecych środkach higienicznych, to niestety jesteś w...

Clochee kosemtyki oraganiczne
materiały prasowe Clochee
Mama
Czas na kosmetyki organiczne
Kosmetyki organiczne stają się coraz bardziej modne. Jednak nie wszystko, co ma na opakowaniu napis „organiczne”, warto kupić. Sprawdź, po jakie kosmetyki organiczne warto sięgnąć.

Zdrowe, ekologiczne , ze składnikami pochodzenia naturalnego – tak najczęściej mówi się o kosmetykach organicznych. Czy to wszystko prawda czy to tylko kolejny chwyt reklamowy? Kosmetyki organiczne rzeczywiście są tak dobre, jak się o nich mówi, ale tylko wtedy, jeśli kupimy produkty dobrej jakości, posiadające odpowiednie certyfikaty. Zobacz, co powinnaś wiedzieć o kosmetykach organicznych, żeby nie kupić organicznego bubla. 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o kosmetykach organicznych Są wykonane są z naturalnych surowców , które muszą mieć odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że zostały wyhodowane lub wyprodukowane przez gospodarstwa ekologiczne. Plantatorzy posiadający uprawy ekologiczne muszą spełnić wiele surowych norm, dzięki temu możemy mieć pewność, że ich składniki roślinne są wytwarzane bez użycia pestycydów czy sztucznych nawozów i nie są modyfikowane genetycznie . Działają i są przyswajane przez organizm. Substancje aktywne w kosmetykach organicznych, to przede wszystkim naturalne oleje i ekstrakty z roślin, które mają niepowtarzalną moc i dobroczynne właściwości. Nie ma w nich nic syntetycznego. Naturalne surowce są przyswajane przez organizm, pielęgnują skórę i ulegają biodegradacji w przeciwieństwie do syntetycznych substancji, które często magazynują się m.in. w wątrobie, nerkach czy węzłach chłonnych. Mogą zawierać konserwanty, ale tylko takie, które są dopuszczone przez jednostki certyfikujące. Nie mogą być testowane na zwierzętach. Zgodnie z unijnymi przepisami żadne kosmetyki nie mogą być testowane na zwierzętach , dlatego bezzasadnym staje się umieszczanie takiego znaku na opakowaniu i chwalenie się tym przez producentów. Pamiętaj jednak, że to prawo obowiązuje tylko w Europie, trudno więc powiedzieć, w jakich warunkach testowane są kosmetyki pochodzące spoza Unii.  Nie muszą brzydko wyglądać i...

Lasticot, L'asticot, organiczna odzież dla dzieci, ubrania dla dzieci
materiały prasowe
Zakupy
Swiss Ethical Kids Design, czyli tam gdzie design łączy się z etyką
Marka L’asticot od 2009 roku wspiera Mamy, tworząc wyjątkową, organiczną odzież dla dzieci.

L’asticot kształci w dzieciach wrażliwość na piękno i uczy szacunku do otaczającego je świata promując w swojej odzieży świadomość etycznej produkcji i przemyślanego projektu. 2 mamy, 3 dzieci, jedna wizja. I udało się! Obecnie produkty marki L’asticot znajdują się w sprzedaży w wielu krajach na całym świecie - w Europie, Australii, USA a nawet w Japonii. L’asticot przygotowuje kolejne kolekcje organicznej odzieży dla dzieci w przedziale wiekowym 0-10 lat 
i konsekwentnie realizuje założony cel: design & eko. Kluczowy jest również zrównoważony proces produkcji, która odbywa się w Portugalii z najwyższej klasy naturalnych materiałów i barwników. Odpowiadając na potrzeby Mam stawia na kolor, ciekawe motywy – inspirowane latami 70tymi oraz miękkie, organiczne i miłe w dotyku tkaniny. Kolorowe nieco zwariowane ubrania w wersji unisex i sukienki, złamane są gładkimi, eleganckimi motywami. Ubrania w obrębie jednej kolekcji pasują do siebie, aby można je było dowolnie komponować. I najważniejsze: dzięki inwencji twórczej projektantek spodnie czy ulubiona bluza rośnie razem z Twoim dzieckiem! Jeśli eko to na całej linii: opakowania L’asticot są wytwarzane z materiałów z recyklingu, półprodukty odpowiednio składowane, a wszelkie odpady powstałe w wyniku procesu produkcji utylizowane w sposób bezpieczny dla środowiska. Modnie, wygodnie i eko od 1 maja 2013 dostępne już w Polsce! Marka L’asticot L'asticot łaczy sztukę projektowania odzieży dla niemowląt i dzieci z zasadami etyki w modzie. Wszystko opiera się na poczuciu komfortu, jakości i trwałości, ale projekty są zdecydowane, tkaniny ekskluzywne i oryginalne, a krój kreatywny i dopasowany. Leżąca w połowie drogi między francuskim klasycyzmem i norweską ekstrawagancją, szwajcarska marka wyróżnia się używaniem jedynie organicznych surowców, a zwłaszcza ekologicznej wełny,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj