rowerek biegowy Puky
Adobe Stock
Zakupy

Rowerek biegowy Puky dla młodszych i starszych dzieci [Przegląd]

Jeśli szukasz rowerka biegowego Puky dla swojej pociechy, dobrze trafiłaś! Przedstawiamy 7 różnych modeli dla dzieci w różnym wieku.

Marka Puky jest renomowanym producentem rowerków dla dzieci. Co niecodzienne w dzisiejszych czasach, większość jej pojazdów produkowana jest w Niemczech, co gwarantuje jakość ich wykonania i bezpieczeństwo dziecka. Poniżej znajdziesz 7 modeli rowerków biegowych Puky przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku oraz krótki poradnik zakupowy.

Spis treści:


Rowerki biegowe Puky:

 1. Czterokołowy Wutch, 220 zł
 2. Trzykołowy PukyMoto, 270 zł
 3. Niewielki LR RM, 320 zł
 4. Z nóżką LR L1 BR, 435 zł
 5. Ze specjalnym siodłem LR XL, 590 zł
 6. Dla dwulatka LR Light BR, 660 zł
 7. Aluminiowy LR Ride, 900 zł

Zalety rowerków Puky

Poza tym, że są wyprodukowane w Niemczech i mają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, produkty tej firmy odznaczają się jeszcze czymś: zostały świetnie zaprojektowane. Oznacza to, że konstruując je uwzględniono anatomię dziecka i jego sposób poruszania się.

Najczęściej rowerki mają szereg udogodnień, takich jak:

 • brak blokady skrętu (nie dotyczy rowerków dla najmłodszych),
 • osłonka na kierownicę,
 • podnóżek,
 • bezpieczne uchwyty kierownicy,
 • hamulec (nie dotyczy rowerków dla najmłodszych),
 • specjalnie profilowane siodełko z uchwytem do noszenia.
Co ciekawe, Puky nie produkuje rowerków biegowych z drewnianymi ramami. Firma stawia na ramy aluminiowe i stalowe, co niewątpliwie oznacza trwałość pojazdów.

Jaki model rowerka biegowego Puky wybrać?

Zanim wyciągniesz kartę kredytową, zastanów się, czego tak naprawdę tobie i dziecku potrzeba:

Wiek dziecka

Najmłodszym firma proponuje rowerki biegowe-jeździki na czterech lub trzech kołach. Dla dwulatków i starszych dzieci przeznaczone są już dwukołowce. W dwukołowcach zwróć uwagę na regulację siodełka i kierownicy, aby dopasować ich wysokość do wzrostu pociechy.

Zobacz także: Rowerki biegowe trójkołowe – najciekawsze modele

Sprawność dziecka

Jeśli twoja pociecha ma dwa lata, Puky proponuje przede wszystkim rowerki na piankowych kołach. Jednak sprawnemu i wysokiemu dwulatkowi warto kupić rower na pompowanych kołach. Dzięki nim jazda będzie bardziej komfortowa.

Zobacz także: Kaski rowerowe dla dzieci [Przegląd]

Cena rowerka biegowego

Produkty Puky nie należą do najtańszych. Jednak ich jakość i wygoda użytkowania rekompensują spory wydatek. Najtańsze są rowerki dla najmłodszych dzieci (220-270 zł), ale są też mniej skomplikowane. Wśród rowerków biegowych dwukołowych dla dzieci w wieku od dwóch lat marka proponuje modele w cenach od 320 do 900 zł. Ten najdroższy od pozostałych właściwie różni się jedynie tym, że ma amortyzator. Czy jest niezbędny? Zdecyduj sama. Bardzo dobry rowerek biegowy Puky kupisz za ok. 400 zł.

1. Czterokołowy Wutsch, 220 zł

Nadaje się dla dzieci w wieku od 18. miesiąca życia. Dzięki czterem kołom jest bardzo stabilny. Przednie koła połączone są z kierownicą. Zakres skrętu 30 stopni w każdą stronę. Kiwająca się przednia oś ułatwia pokonywanie nierówności. Rowerek waży jedynie 2,8 kg i ma profilowane siodełko z rączką do noszenia.

Cechy charakterystyczne:

 • stalowa rama
 • bezdętkowe małe koła
 • niska waga: 3,5 kg
rowerek biegowy Puky Wutsch
Adobe Stock

2. Trzykołowy PukyMoto, 270 zł

Dla sprawniejszych maluszków od 18. miesiąca życia. Wyposażony w mocno profilowane siodełko z uchwytem do noszenia i regulacją ustawienia. Nieregulowana wysokość kierownicy. Pojazd ma blokadę układu kierowniczego (do jazdy na wprost). Koła nie są łożyskowane, a mimo to rowerek porusza się gładko i cicho.

Cechy charakterystyczne:

 • stalowa rama
 • bezdętkowe koła 10"
 • niska waga: 2,6 kg

 

Rowerek biegowy Puky PukyMoto
Adobe Stock

3. Niewielki LR RM, 320 zł

Rowerek biegowy Puky dla młodszych – nadaje się dla dzieci od 2. roku życia. Jest wyjątkowo lekki. Ma wygodne, wyprofilowane siodełko regulowane w zakresie 30-40 cm oraz regulowaną kierownicę (40-50 cm) bez blokady skrętu. Łożyska kulkowe w kołach i sterach.

Cechy charakterystyczne:

 • aluminiowa rama
 • piankowe koła 10"
 • niska waga: 3,5 kg
Rowerek biegowy Puky LR RM
Adobe Stock

4. Z nóżką LR L1 BR, 435 zł

Nieco większy niż LR RM. Siodełko jest regulowane w zakresie 35-45 cm i jest wygodnie wyprofilowane. Kierownica także ma regulację wysokości i nie posiada blokady skrętu. Nadaje się dla dzieci od 3. roku życia i od wzrostu 90 cm. Pojazd ma hamulec tylnego koła, niską ramę, podnóżek oraz łożyskowane koła i stery.

Cechy charakterystyczne:

 • pompowane koła 12"
 • niska waga: 5,2 kg
 • rozkładana nóżka
rowerek biegowy Puky LR L1
Adobe Stock

5. Ze specjalnym siodłem LR XL, 590 zł

Bardzo wygodny dla dziecka dzięki niskiej ramie (z tzw. niskim przekrokiem). Wyposażony w specjalne siodełko dostosowane do sposobu poruszania się na rowerku biegowym. Ma hamulec typu V-break, który wstrzymuje tylne koło. Regulacja wysokości siodła i kierownicy. Łożyska kulkowe w kołach i sterach. Pojazd drogi, ale bardzo dobry.

Cechy charakterystyczne:

 • stalowa niska rama
 • pompowane koła 12"
 • podnóżek
Rowerek biegowy Puky LR XL
Adobe Stock

6. Dla dwulatka LR Light BR, 660 zł

Spory ale lekki (4,2 kg) rowerek biegowy. Ma regulowaną wysokość kierownicy i siodełka (34-47). Kierownica bez blokady skrętu, a siodło profilowane i z uchwytem do noszenia. Rama lakierowana proszkowo jest odporna na uderzenia. Nadaje się dla dzieci od 2. roku życia. Wyposażony w hamulec tylnego koła.

Cechy charakterystyczne:

 • aluminiowa rama
 • pompowane koła 12"
 • aluminiowe piasty
rowerek biegowy Puky LR Llight
Adobe Stock

7. Aluminiowy LR Ride, 900 zł

Bardzo solidny rowerek dla dzieci od 3. roku życia i wzroście 95-125 cm. Wyposażony w hamulec tylnego koła. Regulowana wysokość siodła i kierownicy (bez blokady skrętu). Siodełko ma uchwyt do noszenia pojazdu. Rama lakierowana proszkowo, odporna na uderzenia.

Cechy charakterystyczne:

 • stalowa niska rama
 • pompowane koła 12"
 • amortyzowany tył
rowerek biegowy Puky Ride
Adobe Stock
Zobacz także
czy warto kupić rowerek biegowy

Dlaczego warto kupić dziecku rowerek biegowy?

rowerek biegowy Kinderkraft

Rowerek biegowy Kinderkraft do 230 zł [Przegląd]

rowerek biegowy

Jaki rowerek biegowy wybrać?


 

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas przewożenia w foteliku rowerowym

Rowerek biegowy
StockAdobe
Zakupy
Jak wybrać pierwszy rowerek biegowy?
Era biegania za dzieckiem z patykiem podczas nauki jazdy została zakończona dzięki laufradom, czyli rowerkom biegowym. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele. Jak wybrać ten, który będzie najlepszy dla twojego dziecka?

Dzięki rowerkom biegowym naukę jazdy mogą rozpocząć już dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia . Oczywiście początki z laufradem to bardziej chodzenie niż jazda, jest to jednak dobry wstęp do późniejszego "śmigania" na dwóch kółkach. Najczęściej jednak rodzice kupują dzieciom ich pierwszy pojazd w okolicach drugiego roku życia. Jak wybrać pierwszy rowerek biegowy? Jak przymierzyć go do dziecka? Drewniany czy metalowy? Z hamulcem czy bez? Koła pompowane czy piankowe? Kierownica skrętna czy z blokadą Jak wybrać pierwszy rowerek biegowy? Najważniejszą kwestią, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie pierwszego pojazdu dla malucha , jest długość nóżek dziecka ! UWAGA – nie kupujmy laufrada znając jedynie wiek dziecka. Różnice rozwojowe wśród dzieci w tym samym przedziale wiekowym są ogromne! Nie kupujmy również rowerków na wyrost! Tak kupiony pojazd zamiast starczyć dziecku na dłużej może skutecznie zniechęcić dziecko do nauki jazdy, gdyż będzie za duży! Jak przymierzyć go do dziecka? Zakładamy maluchowi buciki, w których zamierza rozpocząć swoja przygodę z nauką jazdy. Ustawiamy dziecko przy ścianie w lekkim rozkroku. Umieszczamy między nóżkami dziecka książeczkę dosuwając ją do kroku dziecka. Mierzymy odległość od podłogi do górnego grzbietu książki. Minimalna wysokość rowerka biegowego powinna być taka, jak wynik, który otrzymaliśmy przy pomiarze lub nieco mniejsza. Jeżeli kupujecie rowerek dla dziecka poniżej drugiego roku życia lepiej, aby siodełko było ok. 1- 2 cm poniżej krocza – taki maluch więcej chodzi z rowerkiem, dopiero w kolejnym etapie zacznie się odpychać. Przy zakupie rowerków biegowych z pompowanymi kołami możemy nieco spuścić powietrze z kół, dzięki czemu  obniżymy wysokość rowerka o ok. 1-2 cm. Pamiętajmy, że...

hulajnoga dla dwulatka
Allegro
Zakupy
Hulajnoga dla dwulatka: trójkołowa, balansowa czy 3w1? A może lepiej rowerek?
Hulajnoga dla dwulatka powinna mieć trzy koła. Hulajnoga trójkołowa zwiększa bezpieczeństwo dziecka, bo pomaga utrzymać równowagę. Do wyboru są hulajnogi z dwoma kołami z przodu lub z tyłu oraz takie, które bez trudu można zmienić w chodzik, rowerek lub wygodny dla rodzica pchacz. Jeśli nie wiesz, jaką hulajnogę kupić dla dwulatka, polecamy ranking: od prostych hulajnóg za mniej niż 100 zł do luksusowych pojazdów 3w1 z rowerkiem.

Hulajnoga dla dwulatka to dobry pomysł, bo dziecko w tym wieku naprawdę bez problemu opanuje jazdę na takim pojeździe. Dla dwulatka jazda na hulajnodze to nauka nowej umiejętności, trening równowagi, koordynacji ruchowej oraz wielka frajda. A dla rodzica ulga – maluch będzie samodzielnie pokonywał większe dystanse. Nie bez znaczenia jest jednak decyzja, jaką hulajnogę kupisz dla dwulatka. Jeśli dziecko dopiero uczy się jeździć, koniecznie wybierz trójkołową. A jeśli nie możesz się zdecydować: hulajnoga czy rowerek, kup model 3w1. Hulajnoga dla dwulatka: Jaką hulajnogę dla dwulatka kupić? Hulajnoga dla dwulatka: trójkołowa czy dwukołowa? Dwa koła z przodu czy z tyłu? Hulajnoga dla dwulatka: ranking Hulajnoga grająca i świecąca Hulajnoga balansowa Hulajnoga trójkołowa Hulajnoga dwukołowa z dużymi kołami Hulajnoga balansowa ze światełkami LED Hulajnoga 3w1 Hulajnoga Mini Micro Deluxe 2w1 Jaką hulajnogę dla dwulatka kupić? Hulajnoga dla dwulatka to dla niektórych rodziców obowiązkowo kilka pojazdów w jednym. Niewątpliwie zakup hulajnogi wielofunkcyjnej ma zalety: jeden wydatek, a maluch ma do dyspozycji hulajnogę, jeździk , rowerek biegowy lub rowerek trzykołowy. Wygodne, prawda? I wcale nie trzeba wydać na to majątku! Warto jednak pamiętać, że zwykle hulajnogi jednofunkcyjne są trwalsze i lepiej się na nich jeździ. Jeśli stoisz przed wyborem: hulajnoga czy rowerek dla dwulatka, najlepiej kup... oba pojazdy. Zacznij od hulajnogi, jeśli dziecko będzie poruszać się głównie po prostych drogach. Rowerek biegowy zaś kupcie na przejażdżki po trudniejszym terenie, np. po polnej drodze albo lesie. Poobserwuj, co dziecku bardziej odpowiada. Zarówno hulajnoga, jak i rowerek to mnóstwo korzyści dla rozwoju motorycznego malucha. Hulajnoga trójkołowa czy dwukołowa dla dwulatka?...

rower górski dla dziecka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Rower górski – modele idealne na prezent dla dzieci
Chcesz zacząć zabierać dziecko na terenowe wycieczki rowerowe? Super! Nie zapomnij jednak, że twoja pociecha nie dotrzyma ci kroku na zwykłym rowerku. Dlatego zobacz, jakie rowery górskie dla dzieci znajdują się obecnie na rynku. Taki sprzęt to idealny prezent nie tylko na Dzień Dziecka!

Lepiej uwierz – twoje dziecko albo nie da rady na zwykłym rowerku pokonywać terenowych ścieżek, albo szybko się do tego zniechęci. Jazda poza asfaltowymi alejkami i po różnorodnie ukształtowanym terenie wymaga roweru terenowego , popularnie zwanego górskim lub MTB.   Cechy roweru górskiego Na co zwrócić uwagę przy zakupie? MTB MEILECHI, 500 zł Górski CXC, 500 zł Maltrack MTB, 900 zł Kellys Kiter 30, 1300 zł DHS Terrana, 1000 zł Devron Riddle, 1500 zł Cechy roweru górskiego Rowery górskie są przystosowane do pokonywania terenowych tras , wzniesień i zjazdów. W tym celu wyposażone są w przerzutki, dzięki którym znacznie łatwiej jest pokonać podjazdy czy piaszczysty fragment trasy. Ich opony są szersze i mają bieżnik zwiększający przyczepność do nieutwardzonych szlaków. Często też mają amortyzatory (przedni albo przedni i tylny), które zwiększają komfort jazdy, pochłaniając wstrząsy. To, czy amortyzatory są niezbędne, jest kwestia dyskusyjną – jedni wolą je mieć, inni świadomie z nich rezygnują, aby mieć większą kontrolę nad rowerem . Jednak w przypadku dziecka i jego początku przygody z jazdą terenową z pewnością się przydadzą. Zobacz też: Kaski rowerowe dla dzieci – 8 ciekawych modeli Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Zanim posadzisz dziecko na rowerze, zwróć uwagę na kilka rzeczy. Oto 4 podstawowe elementy, którym trzeba sie przyjrzeć. Jak dobrać rozmiar ramy? Podawany jest w calach (1 cal = 2,5 cm). Żeby dobrać wielkość roweru do dziecka, trzeba zmierzyć odległość od podłogi do krocza dziecka stojącego na całych stopach. Nazwijmy ją długością X. Najczęściej stosuje się takie zalecenia ogólne: wiek dziecka 4-6 lat, długość X – 48 cm, rama nie więcej niż 11 cali wiek dziecka 5-8 lat, długość X – 53 cm, rama 11 cali wiek...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj