Gdy szkraba boli gardło
Choroby gardła to jedne z najczęstszych infekcji wieku dziecięcego - radosne okrzyki na zimnym powietrzu, nagłe zmiany temperatur, przemarznięcie... Niewiele potrzeba, aby wywołać zapalenie.
- Artykuł sponsorowany
Dni stają się coraz krótsze, słupek rtęci w termometrze nieubłaganie spada, zwiększa się wilgotność, jest coraz bardziej wietrznie - to idealne warunki... do rozwoju całej armii wirusów i bakterii krążących w powietrzu. Tylko czekają na swoją "ofiarę" i atakują bez uprzedzenia. Na ich agresję szczególne narażone są małe dzieci, które nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego układu odpornościowego, a zatem stanowią łatwy cel. Ddlatego często zdarza się, że zanim maluch wyleczy się z jednej infekcji, już atakuje go druga. Skutek? Szkrab kaszle i narzeka na drapiący ból gardła, który uniemożliwia mu prawidłowe oddychanie, a co za tym idzie spokojny sen. Ddo tego dochodzi katar, a czasami nawet gorączka. Na szczęście gdy sprawnie zareagujesz, Twoja pociecha uniknie powikłań i szybko wróci do zdrowia.
Pora na syropek
Zaczyna się od lekkiego drapania w gardle, które wraz z rozwojem infekcji zamienia się właśnie w kaszel - najpierw suchy, a z czasem wilgotny. Wbrew pozorom nie jest on wrogiem, a sprzymierzeńcem, gdyż oczyszcza i chroni drogi oddechowe, by nie znalazło się w nich nic, co mogłoby zakłócić swobodny dostęp powietrza do płuc. Ponieważ jednak bywa także bardzo uciążliwy, warto jak najszybciej podać dziecku odpowiedni syrop. Przy suchym pomocne będą preparaty przeciwkaszlowe, które hamują odruch kasłania, by dodatkowo nie podrażniał oskrzeli. Kiedy staje się wilgotny, należy zastąpić je syropem wykrztuśnym, który ułatwi pozbycie się nadmiaru wydzieliny - takim jak Hederasal. Z ewentualną gorączką pradzi sobie zaś Pyrosal. Należy tylko pamiętać, aby nie podawać syropu leżącemu dziecku, ponieważ może się zakrztusić oraz nie dodawać też leku do zupki, herbaty czy soczku, bo maluch może wypić tylko część i nie będzie wiadomo, jaką dawkę leku tak naprawdę dostał.
PYROSAL® – I JUŻ PO GORĄCZCE!
• stosowany w stanach podgorączkowych, w przebiegu zapalenia gardła i górnych dróg oddechowych
• składniki syropu działają napotnie i przeciwzapalnie
• zalecany dla dzieci już od 3. roku życia
• nie zawiera konserwantów
PYROSAL – naturalny syrop zalecany w stanach podgorączkowych.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA: produkt leczniczy Pyrosal stosuje się tradycyjnie jako środek pomocniczy w stanach podgorączkowych w przebiegu stanów zapalnych, głównie górnych dróg oddechowych.
PRZECIWWSKAZANIA: przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
SKŁAD: produkt złożony.
HEDERASAL® – I ZAPOMNIJ O KASZLU!
• ma działanie wykrztuśne
• stosowany przy stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli
• działa rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli
• ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny
• może być podawany już niemowlętom
• nie zawiera cukru, wskazany również dla diabetyków
HEDERASAL – syrop wykrztuśny dla niemowląt, dzieci starszych i dorosłych.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA: syrop Hederasal stosuje się w kaszlu, zwłaszcza z utrudnionym odkrztuszaniem zalegającej gęstej wydzieliny oraz pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli.
SKŁAD: 100 g syropu zawiera: wyciąg suchy z liści bluszczu - 430,55 mg
PRZECIWWSKAZANIA: nadwrażliwość na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.