Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
szczepienie, dziecko, pediatra
www.youtube.com
Zdrowie

Czy zabrałabyś swoje dziecko do takiego pediatry? - film

Każdy lekarz ma swój sposób na uspokajanie dziecka podczas badania i na odwracanie jego uwagi przy szczepieniu. Ten pediatra jest w tym naprawdę dobry.

Nie ma idealnego sposobu na bezbolesne szczepienie. Nie można też oszukiwać dziecka, że w ogóle nie poczuje ukłucia. Są jednak lekarze, którzy potrafią sprawić, że zrobienie zastrzyku nie jest wcale takie straszne.

Zobaczcie, jak to robi ten pediatra


źródło: www.youtube.com

Zrób test: Jaka jest twoja wiedza o szczepionkach?

A jak wyglądają Wasze wizyty u lekarza? Co lepiej działa: zabawianie dziecka czy szybkie przejście do działania? Napiszcie o tym w komentarzach pod tekstem.

Szczepienia przeciw pneumokokom – o co najczęściej pytają rodzice?

tata, noworodek
Prawo i finanse
Gdy trzeba ustalić ojcostwo
Co zrobić, jeżeli trzeba ustalić ojcostwo dziecka? Kiedy mąż nie jest uznany za ojca? Czy uznanie ojcostwa można unieważnić? Na te i więcej tematów czytaj dalej.

Przede wszystkim mąż Jeśli dziecko urodziło się w małżeństwie, za ojca "z urzędu" zostanie uznany mąż. Ma to miejsce nawet wtedy, kiedy małżonkowie ze sobą nie żyją. Podstawą do stwierdzenia, że ojcem dziecka nie jest mąż kobiety, jest albo rozwód, albo orzeczona przez sąd separacja. Jeśli kobieta będąc w ciąży rozwiodła się, a dziecko urodziło się nie później niż 300 dni od rozwodu, nadal uważa się, że ojcem tego dziecka jest jej były mąż. Jeśli jednak w czasie tych 300 dni kobieta wyszła powtórnie za mąż, za ojca dziecka będzie uznawany jej nowy małżonek. Jeśli dziecko urodziło się w małżeństwie, ale przed upływem 180 dni od jego zawarcia (czyli panna młoda musiała iść do ślubu w ciąży), a mąż złoży oświadczenie, że to nie jego dziecko, wówczas nie będzie uznany za ojca. Jego oświadczenie na nic się jednak nie zda, jeśli wiedział o ciąży i mimo to się ożenił lub współżył ze swoją przyszłą żoną, kiedy dziecko zostało poczęte. To można udowodnić w sądzie. Można domniemanemu ojcostwu danego mężczyzny zaprzeczyć lub je ustalić w postępowaniu sądowym. To nie jest ojciec Postępowanie o zaprzeczenie ojcostwa może zostać wytoczone przez wszystkie zainteresowane tym osoby i prokuratora. Domniemany ojciec ma na to sześć miesięcy od momentu, kiedy dowiedział się o urodzeniu dziecka. Matka dziecka może wytoczyć takie powództwo tylko w ciągu sześciu miesięcy od jego urodzenia. Może to zrobić także samo dziecko po dojściu do pełnoletności. Śmierć rodzica nie jest przeszkodą do przeprowadzenia procesu. Prokurator, jako stróż praworządności, może to zrobić zawsze. Jeśli sąd uzna powództwo o zaprzeczenie ojcostwa za uzasadnione, mężczyzna traci władzę rodzicielską i nie musi płacić alimentów. Mężczyzna uznaje dziecko Jeśli nie ma domniemania, że ojcem jest mąż matki, więc nie ma nikogo, kto oficjalnie...

dowód osobisty dla dziecka
Adobe Stock
Prawo i finanse
Dowód osobisty dla dziecka 2023: koszt, wniosek, ile trwa wyrobienie
Dowód osobisty dla dziecka jest potrzebny, gdy chcesz podróżować po krajach Unii Europejskiej z dzieckiem, które nie ma paszportu. Formalności związane z wyrabianiem dowodu dla dziecka trwają krócej niż w przypadku paszportu, ale i tak dowodu nie otrzymuje się od ręki. Przed czekającym nas wyjazdem warto odpowiednio szybko pomyśleć o złożeniu wniosku o dowód dla dziecka. Wyjaśniamy, co będzie potrzebne i jak wypełnić wniosek.

Aby wyrobić dowód osobisty dla dziecka, należy złożyć odpowiedni wniosek i dołączyć do niego zdjęcie. Podpowiadamy, gdzie i w jaki sposób go wypełnić, a także jakie dokumenty są potrzebne, by został on pozytywne rozpatrzony. Wyjaśniamy również, przez ile ważny jest taki dowód oraz jak długo trzeba czekać na możliwość jego odebrania.  Spis treści:  Po co wyrabiać dowód osobisty dla dziecka i jak długo jest ważny? Gdzie wyrobić dowód osobisty dla dziecka? Jak wypełnić wniosek o dowód osobisty dla dziecka? Potrzebne dokumenty do wyrobienia dziecku dowodu Zdjęcia do dowodu dla dziecka Ile trwa wyrobienie dowodu dla dziecka? Kto może odebrać dokument? Dowód osobisty: cena Po co wyrabiać dowód osobisty dla dziecka i jak długo jest ważny? Dzieci poniżej 18. roku życia nie muszą mieć dowodu osobistego. Ten dokument tożsamości wyrabia się jedynie na wniosek rodzica, opiekuna prawnego czy kuratora, np. zamiast paszportu, jeśli dziecko ma podróżować po Europie (pamiętaj, że poza tą strefą dziecko powinno posiadać paszport). Dowód osobisty można wyrobić nawet dla kilkutygodniowego niemowlęcia. Przy składaniu wniosku o dowód obecność dziecka poniżej 5. roku życia nie jest konieczna. Jeśli dziecko ma więcej niż 5 lat, musi pojawić się z rodzicami w urzędzie. Dowód osobisty dla dziecka, które ma mniej niż 12 lat, jest ważny 5 lat, to tzw. dowód tymczasowy . Dowód wydawany dla dziecka, które ma więcej niż 12 lat, traci ważność po 10 latach. Aby uniknąć przykrej sytuacji podczas wylotu na wakacje, warto przed sezonem urlopowym sprawdzić, czy dokument naszego dziecka właśnie nie traci ważności. Ważne: Dzieciom do 12. roku życia można wyrobić jedynie tymczasowy dowód osobisty, ważny przez 5 lat. Po 12. roku życia — można...

Odpis skrócony aktu urodzenia, dokument, akt urodzenia
© P.CH. - Fotolia.com
Prawo i finanse
Ojciec dziecka w akcie urodzenia – co zrobić, gdy ojciec jest nieznany?
Co zrobić, jeśli ojciec dziecka jest nieznany? Jakie dane wpisuje się do aktu urodzenia? Jak można potwierdzić ojcostwo? Na czym polega sądowe ustalenie ojcostwa? Czy można uznać dziecko nienarodzone?

Jeżeli ojciec dziecka jest nieznany, w akcie urodzenia musi znaleźć się odpowiednia adnotacja. Gdy ustalenie ojcostwa następuje po sporządzeniu aktu urodzenia (przez uznanie dziecka lub na drodze sądowego ustalenia ojcostwa ), wprowadza się do niego wzmiankę dodatkową. Uznanie dziecka przez ojca następuje poprzez przyjęcie oświadczenia ojca przez kierownika urzędu stanu cywilnego lub konsula. Natomiast sądowego ustalenia ojcostwa może żądać dziecko, jego matka oraz domniemany ojciec dziecka . Nieznany ojciec w akcie urodzenia Obecnie w aktach urodzeń wydawanych przez urzędy stanu cywilnego nie używa się sformułowania " ojciec nieznany ". Gdy matka nie wie, kto jest ojcem lub nie chce podać jego danych, wtedy w rubryce "imię ojca" wpisuje się podane przez nią fikcyjne imię lub imię wybrane przez kierownika urzędu stanu cywilnego. Natomiast w rubryce "nazwisko ojca" wpisuje się nazwisko matki , które nosi w chwili urodzenia dziecka, z odpowiednią adnotacją w rubryce "uwagi". Podawane w ten sposób dane określa się jako " dane przesłaniające ". W takich przypadkach w akcie urodzenia wykreśla się rubryki, w których trzeba wpisać dane dotyczące ojca (np. jego datę urodzin czy adres zameldowania). A zatem na podstawie skróconego aktu urodzenia nie można stwierdzić, że wpisane dane ojca są danymi przesłaniającymi. Dopiero zupełny akt urodzenia , w którym jest rubryka "Uwagi" – pozwala na stwierdzenie, że dane ojca są fikcyjne . Ważne terminy! Urodzenie dziecka należy zgłosić w terminie 14 dni od dnia urodzenia. Jeżeli dziecko urodziło się martwe, zgłoszenie takiego zdarzenia powinno nastąpić w ciągu 3 dni. W takim wypadku sporządza się akt urodzenia z adnotacją w rubryce "Uwagi", że dziecko urodziło się martwe (aktu zgonu nie sporządza się). Potwierdzenie ojcostwa Potwierdzenie ojcostwa jest...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak