


Arbuzowa "pizza"
Arbuzowej "pizzy" nie oprze się żaden malec.
- Potnij arbuza na okrągłe plastry
- Ozdób je owocami, wiórkami kokosowymi, bitą śmietaną itd.
- Każdy plaster pokrój na kawałki tak jak prawdziwą pizzę.
Zobacz także: 5 rewelacyjnych sposobów na arbuza - dzieci to kochają!

Arbuzowe paluszki
Arbuzowe paluszki je się o wiele wygodniej niż duże, półokrągłe kawałki. i wbrew pozorom łatwo je przygotować.
- Przetnij niewielkiego arbuza na pół
- Potnij go w półokrągłe plastry
- Potnij arbuza jeszcze raz, tym razem w poprzek.
Gotowe!
Sprawdź także: Które owoce i warzywa tuczą?

Arbuzowe gwiazdki
Kto powiedział, że foremki do świątecznych ciastek przydają się tylko przed Bożym Narodzeniem?
Arbuzowe gwiazdki można schłodzić przed podaniem. Można też zrobić z nich pyszną i efektowną sałatkę, np. dodając do nich jagody.

Arbuzowe kuleczki
Arbuzowe kuleczki robi się przy pomocy specjalnej łyżki. Jeśli dodasz do nich kulki melonów o różnych kolorach, powstanie efektowna sałatka.

Tort z arbuza
Tort z arbuza jest zdrowy, pięknie wygląda i nie tuczy. I wcale nie trzeba być super zdolnym, żeby go zrobić.
- Pokrój arbuza na grubsze niż zwykle, kilkucentymetrowe kawałki. Odetnij skórkę.
- Ułóż "piętra" tortu
- Ozdób je owocami. Możesz powycinać je w różne kształty przy pomocy foremek do ciastek przykleić do arbuza przy pomocy bitej śmietany.

Lód arbuzowy
Zamrożone kawałki arbuza można wrzucać do wody zamiast kostek lodu. Będzie pięknie pachniała. Można też zrobić lód arbuzowy. Wystarczy blender, pojemnik do lodu i zamrażalnik.

Babeczki z arbuza
Jeśli nie masz specjalnej, stalowej tulejki do wicinania walców, możesz przy pomocy foremek albo szklanki wykroić z arbuza kółka. Ozdób je np. masą z serka, ogórkami lub listkami mięty.



Upały i obrzęki Gdy za oknami temperatura rośnie, u wielu kobiet pojawiają się obrzęki nóg i/lub rąk. Cisną nas buty, nie możemy zdjąć pierścionków. Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury rozszerzają się naczynia krwionośne , tracą one swoją szczelność i przepuszczają na zewnątrz płyny (limfę). Jak postępować? Najlepiej zastosować odpowiedni masaż, tzw. drenaż limfatyczny . Masowanie - z pomocą chłodzącego żelu lub balsamu - zawsze zaczynamy od dołu do góry (na przykład od stóp lub od nasady koniuszków palców dłoni). Tę czynność należy wykonywać co najmniej przez 15-20 minut. Następnie - o ile istnieje taka możliwość - warto położyć się na chwilę z nogami uniesionymi do góry. Można też wziąć odprężającą kąpiel w letniej wodzie (warto do niej dodać ziołową sól). Osoby, które mają skłonność do obrzęków powinny unikać słońca. Niszczy ono znajdujący się w ściankach naczyń limfatycznych i krwionośnych kolagen , odpowiedzialny za wzmocnienie naczyń. Warto przeczytać: Upały = niebezpieczne place zabaw dla dzieci? Zatrzymanie wody a restrykcyjna dieta Dieta wykluczająca białko zwierzęce (np. mięso, ryby) może przyczyniać się do zatrzymania wody w organizmie. Dzieje się tak, ponieważ zmniejsz się wtedy poziom albumin - białek, które wiążą wodę w naczyniach krwionośnych. Jak postępować? Rozwiązanie jest tylko jedno należy zadbać o zbilansowaną dietę , rezygnując ze stosowania diet niskobiałkowych. Działanie drenujące mają również herbata czerwona pu-erh i suplementy diety na bazie pokrzywy czy pietruszki. Na efekty tego typu kuracji trzeba jednak poczekać co najmniej dwa dni. Nadmiar soli = nadmiar wody Lubisz słone potrawy ? W takim razie musisz polubić również obrzęki . Naukowcy udowodnili, że dieta bogata w sód (jej głównym...