Ridhima Ajmani
fot. Twitter

W chwili narodzin ważyła zaledwie 375 gramów. Po pięciu miesiącach opuściła w końcu szpital!

Literatura medyczna przekonuje, że dzieci urodzone w 4 miesiącu ciąży mają niewielkie szanse na przeżycie. Na szczęście media donoszą wciąż o wyjątkowych maluszkach, które dzielnie walczyły i nie poddały się tym teoretycznym wytycznym.
Dominika Bielas
Ridhima Ajmani
fot. Twitter
Na szczęście nauka nie jest w stanie wszystkiego wyjaśnić i można pokrzepić serce słysząc, jakie cuda dzieją się na świecie. Choć zdaniem lekarzy do przeżycia zdolne są dzieci urodzone po 24. tygodniu ciąży, to wiele zależy także od wagi maluszka. Wcześniaki o wadze niższej niż 1,1 kg mają mniej niż 50 proc. szans na przeżycie.


Mała - wielka wojowniczka!

 
O to maleńka Ridhima Ajmani z Indii. Ta maleńka dziewczynka przyszła na świat w lutym tego roku. Niestety nie mogła czekać pełnych 9 miesięcy w brzuchu mamy i urodziła się w czwartym miesiącu ciąży. Dziewczynka ważyła zaledwie 375 gramów i lekarze mieli wątpliwości, czy przeżyje. Rodzice dziewczynki byli przerażeni, kobieta wcześniej miała problemy z donoszeniem ciąży, gdy usłyszała o powikłaniach i w tej, była załamana. Okazało się, że maluszek w brzuchu mamy nie jest w stanie uzyskać odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych ze względu na niewydolność łożyska. Lekarze postanowili ratować malucha. Dziewczynka po urodzeniu była tak maleńka, że nazywano ją Cherry, a dopiero po 128 dniach otrzymała swoje oficjalne imię Ridhima.

Pierwsze miesiące malec spędził inkubatorze. Opieka nad takim wcześniakiem to nie lada wyzwanie, ale dzięki zaawansowanym technikom medycznym i doskonałemu personelowi dziewczynka zaczęła przybierać na wadze i się zdrowo rozwijać. Ridhima po 128 dniach została zwolniona ze szpitala, a zgodnie z dokumentacją medyczną waży już 2 kilogramy. Dzielna wojowniczka!

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także:
Redakcja poleca: Wcześniak może być geniuszem: jak Einstein – film
Einstein, Newton, Churchill, Napoleon Bonaparte - wszyscy oni byli wcześniakami. Wcześniaki często dlatego rodzą się wcześniej niż dzieci urodzone o czasie, bo mają więcej do zaoferowania światu niż dzieci urodzone o czasie - mówi prof. Ryszard Lauterbach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy