Małgorzata Królikowska ukrywała, że jest w ciąży
fot. Instagram/malgorzatakrolikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska ukrywała, że jest w ciąży. Każda kobieta ma do tego prawo!

Po wielu latach światło dzienne ujrzał fakt, że Małgorzata Ostrowska-Królikowska ukrywała swoją ciążę na planie serialu „Klan”. Spotkało ją z tego powodu wiele przykrości...
Joanna  Biegaj
Małgorzata Królikowska ukrywała, że jest w ciąży
fot. Instagram/malgorzatakrolikowska
Ukrywanie ciąży w polskim show-biznesie jest częste, choć media równie często roszczą sobie prawo do „brzuchów” osób publicznych. Należy pamiętać o tym, że to kobieta decyduje kiedy, komu i w jakich okolicznościach chce powiedzieć o ciąży. I ma do tego całkowite prawo!

Aktorka nie poinformowała o ciąży na planie serialu

Małgorzata Ostrowska-Królikowska ma pięcioro dzieci. Jedna z jej córek niedługo po narodzeniu dostała rolę w „Klanie”. Gdy aktorka była w ciąży z Julią (serialową Kasią), nikt z ekipy filmowej o tym nie wiedział. O szczegółach wydarzenia sprzed wielu lat opowiedziała w programie „Mistrzowie Drugiego Planu” Beata Kwapisz, druga reżyserka „Klanu”. 

„Była w ciąży z Julką, nie powiedziała o tym. Ja nie wiem, co było najpierw, czy ciąża, czy scenariusz. (…) Grażynka zaszła w ciążę i w drugim roku „Klanu” urodziła Julkę, ale nasza Małgosia zaszła w ciążę, nikomu nie mówiąc. Ja byłam wtedy na planie, dlatego to wiem. Bo to były straszne sytuacje. Myśmy myśleli, że to jest poduszka. I robiłyśmy sobie różne... »zobaczysz, Downa urodzisz«. No i później, jak się okazało, że ona jest w tej ciąży, no to wszystkim było strasznie głupio i tak niezręcznie” – powiedziała Beata Kwapisz.

Mówienie takich rzeczy jest kompletnie nie na miejscu. Takie słowa szokują, tym bardziej że do obsady „Klanu” należy (i należał w tamtym czasie) Piotr Swend (serialowy Maciek), chłopiec z zespołem Downa.

Ciąże w polskim show-biznesie

Jakiś czas temu było głośno także o Aleksandrze Domańskiej, która była obwiniana za zakończenie zdjęć do serialu. Ciąża aktorki, która nie była jeszcze wtedy potwierdzona, została bardzo negatywnie przedstawiona przez jeden z portali plotkarskich. Sugerowano, że przez Aleksandrę Domańską część osób może stracić pracę.

Niestety, w polskim show-biznesie coraz częściej zacierane są granice przyzwoitości i dobrego smaku. Jednak trzeba pamiętać (i głośno o tym mówić!), że ciąża nie jest sprawą mediów, ekipy filmowej czy innych ludzi, a przyszłych rodziców.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy