Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?

Małgorzata Ostrowska-Królikowska: „warto uświadamiać dzieciom kruchość istnienia”

„Śmierć to ważny temat po stracie bliskiej osoby – uważa Małgorzata Ostrowska-Królikowska. – Warto oswajać ten trudny temat wspólnie z dziećmi”. Aktorka, która w lutym ubiegłego roku została wdową, podkreśla też, że ignorowanie tematu śmierci nie sprawi, że przestanie ona istnieć…
Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?
Mąż aktorki Paweł Królikowski zmarł w lutym 2020 roku. Odszedł po długiej chorobie, zostawiając nie tylko ukochaną żonę, ale i piątkę dzieci oraz jednego wnuka. WW obliczu zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych MałgorzataOstrowska-Królikowska zachęca, by nie unikać rozmowy o śmierci z dziećmi.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska: „to dobry moment na refleksję”

Na swoim instagramowym profilu, aktorka napisała, że „Święto Zmarłych to dobry moment na refleksję, na temat przemijania ludzkiego życia, nad śmiercią…”. Mimo że żyjemy w świecie opanowanym przez kult życia, w którym umieranie to temat tabu. Zdaniem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, udając, że śmierci nie ma – wcale nie sprawimy, że zniknie z naszego życia. Zdaniem aktorki: „Od najmłodszych lat warto dzieciom uświadamiać kruchość istnienia i uczyć szacunku do każdego żywego stworzenia”.

Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci? Małgorzata Ostrowska-Królikowska proponuje książkę

Według aktorki nieocenionym wsparciem może okazać się odpowiednia książka. Taka, która pozwoli rozmawiać z dzieckiem o śmierci w sposób zrozumiały i otwarty. Osobiście poleca ona lekturę „Plasterki na tęsknotę”. To „książka nie tylko o śmierci, ale i o tym, jak radzić sobie z żałobą i smutkiem po stracie kogoś bliskiego”.
 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Rozmowy z dzieckiem o śmierci - film
Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci? Czy małe dziecko może zrozumieć dlaczego już nie zobaczy kochanej babci?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy