Małgorzata Socha szczerze o macierzyństwie: „Tak, bałam się, czy drugie pokocham tak samo!”

Czy drugie dziecko jest łatwiejsze? Czy kocha się je tak samo jak pierwsze? Zobacz, co Małgorzata Socha, najsympatyczniejsza z „Przyjaciółek”, mówi o swoim drugim macierzyństwie.
AdvertisementMałgorzata Socha, aktorka, 2 miesiące temu została po raz drugi mamą. Na konferencji akcji społecznej: „Wspieramy was od 1. dnia”, zainicjowanej przez markę Emolium, mówiła, że jej drugie macierzyństwo jest zupełnie inne niż pierwsze:
– Nie wiem, czy drugie dziecko jest łatwiejsze, ale na pewno jest tak, że drugim dziecku już więcej wiemy i mniej rzeczy nas przeraża. Przy drugim dziecku trochę tak się płynie. Dajemy sobie większy luz, przyzwolenie na to, że nie wszystko musimy wiedzieć. 

Czy drugie dziecko kocha się tak samo? 

Małgorzata Socha przyznaje jednak, że w drugiej ciąży bała się, czy drugie dziecko pokocha tak samo mocno jak pierwsze: 
– Oczywiście, że tak! To pierwsze dziecko, szczególnie jeśli jest tak wyczekane, to kocha się ponad wszystko, tak jak stąd do kosmosu! To jest niewyobrażalna miłość. I rzeczywiście miałam całą masę obaw, czy ta miłość będzie taka sama, ale dziś mogę spokojnie powiedzieć, że tak – ta miłość jest taka sama. Okazało się, że moje serce jest tak pojemne, że może zmieścić te dwa kochane serduszka i kocham moje dzieci równie mocno.

Macierzyństwo to trudna rola!

Aktorka jest zdania, że kampania społeczna „Wspieramy was od 1. dnia” może pomóc młodym rodzicom w ich nowych zadaniach:
– To jest taka kampania, która ma odczarować cukierkowy wizerunek rodzicielstwa, wykreowany w mediach. Emolium przypomina, że my, kobiety nie musimy być idealne, że nie musimy perfekcyjnie wyglądać, że nasze bycie w domu nie musi się sprowadzać do tego, że wszystko mamy dosłownie „wylizane” i codziennie na stole stoi ciepły obiad. Wiem, że kobiety potrzebują wsparcia, bo często czują się pogubione – mówi podwójna mama.

Ja też potrzebowałam tego wsparcia i myślę, że dzięki osobom, które były wokół mnie, łatwiej przeszłam pierwszy okres mojego macierzyństwa – dodaje Małgorzata Socha. – Dzisiaj nie boję się wyjść i poprosić o pomoc: i to jest bardzo ważne, żeby dać sobie w głowie na to przyzwolenie. Właśnie to chcemy powiedzieć poprzez tę kampanię: żeby nie bać się i nie wstydzić prosić o pomoc, bo mamy wszelkie prawa, żeby czuć się zagubione w tej nowej roli, jaką dla każdej mamy jest jej macierzyństwo. 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy