Małgorzata Trzaskowska przyznała się do straty ciąży
fot. Instagram

Gosia Trzaskowska straciła ciążę: „Dramat, marzyłam, żeby zemdleć”

Małgorzata Trzaskowska stanęła po stronie kobiet oburzonych całkowitym zakazem aborcji w Polsce. Jednocześnie Trzaskowska przyznała, że sama w dramatycznych okolicznościach straciła ciążę. „Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć” − napisała.
Magdalena Drab
Małgorzata Trzaskowska przyznała się do straty ciąży
fot. Instagram
Małgorzata Trzaskowska straciła ciążę. W szczerych i poruszających słowach opisała, jak kiedyś cierpiała ona i jej nienarodzone dziecko. Jej post to sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego i zapowiedź walki o prawa kobiet.

Gosia Trzaskowska straciła ciążę

Małgorzata Trzaskowska napisała bardzo szczery post o aborcji na Instagramie, w którym wyjawiła swoją dramatyczną historię sprzed lat. Radość z wyczekiwanej ciąży szybko zmieniła się w strach i bezsilność. Trzaskowska przyznała, że czuła ból nie do zniesienia, a wybór, który jej pozostawiono, to „jedyne ludzkie rozwiązanie”.

„To tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło.”

Małgosia Trzaskowska jest dziś mamą dwójki zdrowych dzieci. Buntując się wobec zakazowi aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia płodu, Trzaskowska walczy także o dobro swojej córki oraz syna w przyszłości. „Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego Wyboru.”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze... Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból - tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło. Jedynym ludzkim rozwiązaniem, w każdym takim przypadku, jest jak najszybsza diagnoza i pozostawienie kobiecie wyboru. TEN WYBÓR leczy z ran szybciej. Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć. Nikt inny. A jest nas wiele, bardzo wiele. Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego Wyboru. To my - kobiety - powinnyśmy walczyć teraz i zawsze, wszelkimi środkami. #wspólnotakobiet #wyroknakobiety

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)Zobacz też:
Redakcja poleca: Nie lecząc zębów możesz doprowadzić do przedwczesnego porodu
Częste podjadanie oraz wymioty występujące we wczesnej fazie ciąży niszczą szkliwo zębów i powodują próchnicę. Zaniechanie wizyty u dentysty przez kobietę ciężarną może doprowadzić do zakażenia, co skutkuje poronieniem lub przedwczesnym porodem.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy