Małgosia i Paweł z „Rolnika” mieszkają z rodzicami rolniczki. Jak się dogadują?

Pytanie „gdzie mieszkać po ślubie?” zadaje sobie chyba każde młode małżeństwo. Nie wszyscy nowożeńcy mogą sobie pozwolić na komfort mieszkania we własnym domu czy mieszkaniu. Część młodych par decyduje się na wynajmowanie mieszkania, a część – wprowadza się do jednych lub drugich rodziców. Jak dbać o dobre relacje, mieszkając z teściami pod jednym dachem? Na to pytanie odpowiedziała popularna para Małgosia i Paweł z telewizyjnego show „Rolnik szuka żony”.
Wspólne mieszkanie z rodzicami ma swoje wady i zalety. Plusem takiego rozwiązania jest na pewno finansowa wygoda oraz względy praktyczne, minusem – brak uczenia się samodzielności, mniejsza odpowiedzialność za utrzymanie domu oraz brak stuprocentowej intymności, na co szczególną uwagę zwracają psychologowie. Uważa się, że mieszkanie z rodzicami pod jednym dachem niemalże zawsze rzutuje na małżeństwo. Co o mieszkaniu z rodzicami sądzą bohaterowie programu „Rolnik szuka żony?”

Małgosia i Paweł o mieszkaniu z rodzicami 

Małgosia deklaruje, że wspólne mieszkanie z rodzicami w ich przypadku nie oznacza, że przebywają z nimi 24 godziny na dobę. Jak powiedziała rolniczka:

„Nasz dom jest duży, podzielony na dwie kondygnacje. Prywatność budujemy tak, żeby było nam naprawdę komfortowo, każdy znajduje miejsce dla siebie”. Kobieta zapytana o to, czy małżeństwo dogaduje się z teściami, odparła: „Pewnie gdybyśmy się nie dogadywali, to nie mieszkalibyśmy razem. Paweł dogaduje się z moimi rodzicami, ponieważ jakiś czas przed ślubem mieszkaliśmy razem, więc był czas, aby się wzajemnie poznać.” – skwitowała rolniczka.

Co o mieszkaniu z rodzicami sądzą psychologowie?

Psychologowie radzą, aby mieszkanie u rodziców traktować jako ostateczną ewentualność – np. gdy rodzice wymagają stałej opieki. Bardzo często zdarza się, że mieszkanie z rodzicami wiąże się także z próbą narzucenia młodym obyczajowości starszych – pojawiają się uwagi na temat gotowania, wyglądu pokoju, odwiedzin znajomych, wieczornych wyjść czy późnych powrotów do domu. To powoduje pewne ograniczenia w zachowaniach pary, rodzi frustrację i poczucie zależności. Nierzadko też jest przyczyną małżeńskich kłótni

Jakie jest wasze zdanie na temat mieszkania z rodzicami po ślubie? Zachęcamy do podzielenia się z nami opiniami w komentarzach!

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 0 na 0 głos

Zobacz także

Popularne tematy