GRY
 
 

Mali Einsteini - warsztaty dla dzieci

6.10, 10.11, 12.01.2012r., Dom Kultury Zacisze zaprasza dzieci w wieku 4 - 10 lat na warsztaty dla początkujących naukowców.

dom kultury zacisze
Wgłębiając się w tajniki chemii, fizyki oraz techniki eksperymentujemy, odkrywając prawa natury i nauki.
Na każdych zajęciach dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. Zajęcia pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy.

6.10.2012
Elektryczność i elektrostatyczność - w świecie ładunków i wyładowań elektrycznych. Budujemy obwody elektryczne, odkrywamy prąd płynący w naszym ciele oraz elektryczność statyczną. Pracujemy na materiałach posiadających atest do użytku przez małe dzieci.

10.11.2012
Żywioły - fizyczne i chemiczne właściwości żywiołów. Tworzymy modele trzęsienia ziemi, wybuchających wulkanów oraz wirów wodnych.

12.01.2013
Ciecze - będziemy poznawać właściwości cieczy, zastanowimy się jak z wody zrobić żel? oraz co to jest gęstość cieczy i jak zamknąć ocean w butelce.

godz. 10.00 - 10.40 I grupa (4-6 lat) i godz. 10.50 - 11.30 II grupa (7-10 lat)
koszt 30 zł jedno spotkanie.  

Grupa max 15 osób. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj