GRY
 
 

Ksawery, Brian, Rory... Poznajcie małych gigantów z całego świata!

Gdy te maluchy przyszły na świat, ważyły tyle, co półroczne niemowlaki... Musisz je poznać!

Na świat przyszedł mały gigant
fot. YouTube/News From World
Większość z nas uwielbia czytać o narodzinach małych gigantów – czasem trudno uwierzyć, że te "maluchy" naprawdę są noworodkami! 4 września w szpitalu Rockhampton Hospital w Australii przyszła na świat Maisie Lily. W chwili narodzin dziewczynka ważyła 6.02 kg! To dobry moment, by przypomnieć o innych olbrzymkach, które urodziły się w ostatnim czasie.

Najcięższe noworodki świata?

  • Pamiętacie Ksawerego ze Świętochłowic? O jego narodzinach było głośno we wszystkich polskich mediach. W chwili narodzin Ksawery ważył 5.75 kg! Jego mama to prawdziwa bohaterka – chłopiec przyszedł na świat... siłami natury! "W mojej 20-letniej karierze tak dużego noworodka jeszcze nie widziałem!" – mówił dla TVN24 Arkadiusz Kucharek, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Świętochłowicach.
  • Brian Junior urodził się w Melbourne w Australii. Podobnie jak Ksawery, urodził się drogami natury. Gdy się pojawił na świecie, ważył 6.08 kg! Choć mama chłopca przyznała, że chciała urodzić duże dziecko, waga Briana była dla niej ogromnym zaskoczeniem!
  • "Mały" Waylon z Indiany w USA przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Nic dziwnego – w chwili narodzin ważył aż... 7.25 kg! Rodzice Waylona byli w szoku. Narodziny takiego olbrzymka to wielka radość, ale i niemały kłopot – wszystkie ubranka przygotowane na przyjście malca na świat były za małe. Choć Waylon był noworodkiem, rodzice musieli kupić mu ubranka pasujące na 9-miesięczne niemowlę!
  • W tym zestawieniu Rory z Wielkiej Brytanii wydaje się maluchem – w chwili narodzin ważył "zaledwie" 5.6 kg. Gdy położna zobaczyła główkę dziecka, wiedziała, że chłopiec znacząco odbiega od średniej!
Ile ważyły wasze dzieci w chwili narodzin? Czekamy na wasze komentarze!

Zobacz także: Jak odczytywać siatki centylowe?
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj