GRY
 
 

Malinoczytanie w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

18 i 20.04.2012r., Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu w związku ze zbliżającą się prapremierą spektaklu „Bajki o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie” Maliny Prześlugi przygotował cykl czytań bajek autorki.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
18 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy do Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego Biblioteki pod Atlantami, 
20 kwietnia o godz. 17.00 na Małą Scenę Teatru Lalki i Aktora (ilość miejsc ograniczona) na spotkanie z aktorami, którzy będą czytać bajki Maliny Prześlugi.

Dzieci poznają przygody niezwykłych bohaterów: mola Zbyszka, kotki Fiu-Fiu czy włosa Patryka.

Kolejne „malinoczytania” odbędą się w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu (17.04) oraz na Oddziale Dziecięcym w wałbrzyskim Szpitalu (19.04).

Prapremiera spektaklu „Bajki o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie” Maliny Prześlugi w reż. Lecha Chojnackiego odbędzie się 21 kwietnia o godz. 17.00. Kolejne przedstawienie już 22 kwietnia o godz. 12.30.

Malina Prześluga – dramatopisarka, bajkopisarka, autorka tekstów piosenek, felietonistka. Absolwentka kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu i Szkoły Dramatu przy Laboratorium Dramatu w Warszawie. Laureatka Medalu Młodej Sztuki oraz licznych nagród i wyróżnień w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Jej dramaty – wszystkie wydawane przez poznańskie Centrum Sztuki Dziecka – były realizowane jako spektakle oraz słuchowiska radiowe. Prześluga słynie w świecie teatru z oryginalnej wyobraźni i ogromnej zdolności do zabawy językiem. Bohaterami jej tekstów są często postaci i przedmioty niestereotypowe, jak: Oczko w Rajstopie, Gęsia Skórka, Antek – antena telewizyjna, mól Zbyszek, włos Patryk czy pchła Majka. Rysunek psychologiczny tworzony jest po mistrzowsku – postaci wykazują się inteligencją, życiową mądrością, nierzadko poruszają tematy egzystencjalne, dlatego też można się z nimi utożsamiać. Zarówno dramaty, jak i bajki Maliny Prześlugi są lekkie, błyskotliwe, zabawne, a jednocześnie poważnie traktują młodego odbiorcę. Prześluga patrzy na świat z perspektywy dziecka, pobudza jego wyobraźnię i zaciekawia niemalże każdym aspektem życia, dlatego jej teksty cieszą się powodzeniem wśród najmłodszych.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
ul. M.Buczka 16
58-300 Wałbrzych
 
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj