GRY
 
 

„MALUJEMY TALERZE W TRADYCYJNE FAJANSOWE WZORY”

Do końca kwietnia 2012r., Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na interaktywną lekcję malowania talerzy w tradycyjne wzory występujące na fajansie włocławskim.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Jak wyglądało tradycyjne zdobnictwo włocławskiego fajansu? Jakie były sposoby i techniki dekorowania talerzy fajansowych? Jak wykonać tradycyjną różę kujawską?

W trakcie lekcji będzie można poznać technikę malowania tradycyjnych talerzy i nauczyć się wykonywania najczęściej spotykanych zdobień. Lekcja jest ilustrowana prezentacją multimedialną, podczas której będzie można zobaczyć, krok po kroku, jak wykonuje się fajansowe wzory. Prezentacja pozwoli uczestnikom wykonać pod okiem uznanej malarki fajansu, Wandy Mikołajewskiej, oglądane na filmie instruktarzowym wzory.

Zajęciom towarzyszy zwiedzanie wystawy stałej: „Fajans włocławski”

Lekcja adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Miejsce zajęć: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku,
Gmach Główny, ul. Słowackiego 1 a

Prowadzenie zajęć – Karolina Bandziak-Kwiatkowska, tel. 54 2323243

Cena zajęć: - bilet wstępu 5 zł od osoby + opłata od grupy 50 zł - do końca kwietnia 2012 r. bilet wstępu 2 zł od osoby + opłata od grupy 40 zł Oferta dotyczy grup zorganizowanych 10–25 osób.
Dzieci do lat siedmiu zwolnione są z opłat za bilet wstępu.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj