śrubki
fot. fotolia.com

Chłopiec połknął 29 magnesów! Jak do tego doszło?

Masz w domu trzylatka? Przelicz drobne i sprawdź czy w domu wszystkie śrubki i magnesy leżą na swoim miejscu. Niesłychana historia chłopca, który połknął 29 magnesów, monetę i baterię.
Adela Prochyra
śrubki
fot. fotolia.com
Malec z północnych Indii skarżył się na silny ból brzucha. Lekarz kilkakrotnie przepisywał mu środki przeciwbólowe, jednak te nie pomagały. W listopadzie 3-latek trafił w końcu na badania do szpitala. Tam zrobiono mu prześwietlenie, które ujawniło wreszcie szokującą prawdę. Okazało się, że chłopiec miał w przewodzie pokarmowym wielką kulę metalu. Zobacz filmik jak to wyglądało:Chłopca natychmiast zabrano na operację, podczas której usunięto mu z brzuszka zbitek przedmiotów. Podczas trzygodzinnego zabiegu lekarze z niedowierzaniem wyciągali magnes za magnesem z małego brzuszka. Doktor Brahm Datt Pathak, który operował malucha, stwierdził, że jego jelita są bardzo zniszczone.  

"Wygląda na to, że malec połykał te przedmioty od ponad roku. Powiedziałbym nawet, że to był jego zwyczaj" powiedział dr Datt Pathak. 

Rodzina dziecka prowadzi małą rodzinną firmę produkującą pudełka na biżuterię. Magnesy, które łykał chłopiec, to po prostu odpadki, które poniewierały się w jego domu i do których najwyraźniej miał bardzo łatwy dostęp. Łykane jeden za drugim w końcu zbiły się w wielką kulę, która uwierała go w brzuchu, powodując oczywiście wielki ból. 

Po kilku dniach spędzonych w szpitalu, chłopiec wrócił do domu, skąd jego rodzina starannie uprzątnęła wszystkie niebezpieczne materiały. 
Redakcja poleca: Nowe ręce Zuzi: medyczny cud!
Operacja Zuzi Machety kosztowała 1,5 mln USD. Taką sumę udało się uzbierać - był pierwszy cud. Drugi: że Zuzia ma teraz... 10 palców u rąk. To medyczny cud.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy