logo
fot. Teatr Małego Widza

Mały Chopin w Teatrze Małego Widza

12,13.11.2011r., godz.12 Teatr Małego Widza zaprasza dzieci (3-7 lat) na piękne, poetyckie, choć nie pozbawione humoru przedstawienie teatralne dla najmłodszych.
logo
fot. Teatr Małego Widza


„MAŁY CHOPIN” - Michał Rusinek
Na kanwie wierszowanej powiastki Michała Rusinka powstała zabawna opowieść o życiu, dzieciństwie i pracy twórczej Fryderyka Chopina.

Wielki polski kompozytor schodzi na kilka chwil z pomnika, by opowiedzieć dzieciom o swoich perypetiach z łakociami, pojazdami i mrówkami…
Słowem - kłopotach i przygodach, jakie przytrafiają się nam wszystkim w dzieciństwie. Jednocześnie na przykładzie współczesnych znaczeń takich pojęć jak: samochód „polonez”, wielkanocny „mazurek” czy uliczne „rondo” przybliża dzieciom pojęcia muzyczne i proces tworzenia najsławniejszych utworów polskiego wirtuoza. Bez nachalnego dydaktyzmu i nudziarstwa spektakl daje najmłodszym krótką lekcję historii i muzyki. Bohater opowiada „.. jak to był kiedyś małym Fryderyczkiem, albo jeszcze mniejszym Fryckiem”
A wszystko to przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina, którą gra sam… Fryderyk Chopin!

Opracowanie tekstu i scenografia: Antoni Barłowski, Jerzy Łazewski
Reżyseria: Antoni Barłowski/Jerzy Łazewski
Występuje: Antoni Barłowski
Marionetka i kostiumy: Łukasz Kuczyński
Muzyka: Fryderyk Chopin  
Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 3-7 lat
Czas trwania: 40 minut + 15 minut wspólnej zabawy

Teatr Małego Widza

SCEK, ul. Jezuicka 4
(wejście od ulicy Brzozowej)
00-281 Warszawa – Stare Miasto

więcej »
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, dobrze trafiłaś. Nasz jest łatwy do wykonania i efektowny, bo złoty! Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy