Fisher-Price®
fot. Fisher-Price®

Mały kibic: jak może wygrać Mistrzostwa Świata (w piłce i rozwoju!)

Czas na naukę pełną zabawy i piłkarskich emocji! Odkryj Wesołą piłką nożną od Fisher-Price®, która ucieszy Twojego malucha piosenkami, dźwiękami i nie tylko!
Fisher-Price®
fot. Fisher-Price®
Nie ulega wątpliwości, że sport wymaga pracy i poświęceń nie tylko od tego, który trenuje, ale i od jego rodziny. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: co zrobić, żeby wychować dziecko na mistrza? Choć u małego dziecka trudno jest zmierzyć talent, można go rozwijać za pomocą odpowiednich narzędzi – np. poprzez zabawę.

Czego uczą się dzieci uprawiając sport?

Zabawa z piłką to świetny sposób dla dzieci, aby zużyć swoją energię na zewnątrz, uwolnić odrobinę endorfin i utrzymać dobrą kondycję. To również doskonały sposób na naukę zręczności oraz poznawania swoich możliwości. W przyszłości może to zainspirować młodego człowieka do prowadzenia aktywnego trybu życia.  Niektóre dyscypliny uprawia się indywidualnie, co wzmacnia w dziecku poczucie, że tylko dzięki własnej pracy i treningom może osiągnąć naprawdę wiele. Natomiast sporty zespołowe pomagają dziecku uczyć się pracy w grupie oraz odpowiedzialności za innych. Dlatego warto zachęcać dziecko do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Nauka poprzez zabawę to najlepsza forma rozwijania nowych umiejętności, które mogą przydać się w dorosłym życiu.

Trening czyni mistrza!

Ćwiczenie czyni mistrza – dorośli to wiedzą, a dzieci muszą tę wiedzę dopiero przyswoić. Nie można być dobrym w sporcie, jeżeli się nie ćwiczy. Wrodzony talent może pomóc w byciu naprawdę świetnym zawodnikiem, ale nie zastąpi regularnego ćwiczenia. Jeśli chcesz zachęcić malucha do sportu, przy okazji wspierając jego ogólny rozwój, wybierz dla niego Wesołą piłkę nożną od Fisher-Price®. Jest to zabawka z serii "Ucz się i śmiej", która dostarcza dzieciom wiele radości podczas prawdziwej dawki nauki.

Gdy Twój mały sportowiec naciśnie buzię piłki, potrząśnie nią lub potoczy po podłodze, usłyszy radosne piosenki i wypowiedzi na temat kolorów, liczenia, wspólnej zabawy z innymi i nie tylko. Maluchy będą z radością raczkować za tą wesołą pluszową zabawką! Dzięki niej szkrab rozwinie sprawność ruchową oraz zdolności manualne, które będzie mógł wykorzystać w prawdziwym sporcie, gdy dorośnie. Twoja pociecha będzie mogła trenować swoje małe mięśnie, siadając przed piłką i trącając ją, a następnie tocząc ją przed sobą i raczkując za nią. Ponadto zabawka zachęca do odgrywania pierwszych ról – maluch może zaprosić do zabawy swoich przyjaciół i wspólnie z nimi udawać, że bierze udział w futbolowym meczu. Jeżeli twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas, zabawa z użyciem piłki to najlepsza rzecz, jaką można wykorzystać. Wybierz Wesołą piłkę nożną od Fisher-Price® i obserwuj, jak rośnie Twój mały mistrz!
 Więcej: Fisher-Price®

Zobacz także

Popularne tematy