Joanna Koroniewska zdradziła, że choć ma dwoje dzieci, ciąż miała o wiele więcej
fot. Instagram/joannakoroniewska/kolaż mamotoja.pl

„Mam dwoje dzieci. Ale ciąż miałam osiem” – Joanna Koroniewska wstrząśnięta decyzją TK

Aktorka postanowiła podzielić się z fanami traumatycznymi przeżyciami. Nie było to dla niej łatwe, ale poczuła, że w obecnej sytuacji nie może milczeć.
Milena Oszczepalińska
Joanna Koroniewska zdradziła, że choć ma dwoje dzieci, ciąż miała o wiele więcej
fot. Instagram/joannakoroniewska/kolaż mamotoja.pl
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor są parą od wielu lat i mają dwie córki – 11-letnią Janinę i 2-letnią Helenę. Aktorka jest bardzo aktywna na Instagramie, lubi dzielić się z fanami życiem prywatnym, publikuje zdjęcia, na których zawsze jest uśmiechnięta i radosna. Wydawać by się mogło, że w życiu gwiazdy nie ma żadnych burz, ale to zdecydowanie nieprawda. W ostatnim poście wyznała trudną prawdę o tym, jak wyglądała jej droga do macierzyństwa. Podzieliła się tym wszystkim w związku z ostatnią decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z Konstytucją.

Joanna Koroniewska wyznała, że choć ma dwie córki, ciąż miała aż 8

Po decyzji TK na profilu Joanny Koroniewskiej pojawił się wpis, w którym jednoznacznie wyraziła swój sprzeciw. Okazało się, że jej słowa nie spodobały się niektórym internautom. Pisali, że skoro jest za zabijaniem, to może powinna sama stracić dzieci… Aktorka nie wytrzymała. Choć przyznała, że nie czuje się gotowa na takie wyznanie, opowiedziała, jak wiele trudności ją spotkało, zanim na świecie pojawiły się jej obie córki. W bardzo poruszającym wpisie zdradziła:

„Teraz aż się cała trzęsę, odpowiadając na zarzuty co poniektórych, że może powinnam stracić swoje dzieci, skoro jestem za zabijaniem. Nie jestem. Nigdy nie byłam. Nigdy nie będę. Ale w moim życiu przeżyłam wiele. Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały”. Gwiazda wyznała też, że ból, jaki za każdym razem odczuwała, jest nie do opisania. Nie dość, że cierpiała, to jeszcze starała się wszystko ukrywać, wstydziła się, czuła, że to tylko jej sprawa i nie może o tym mówić.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Koroniewska - Dowbor (@joannakoroniewska)

Ostatnia decyzja Trybunału Konstytucyjnego skłoniła ją do wyjawienia tej bolesnej prawdy. Napisała: „A przecież moja tak głęboko skrywana historia i przeżycia są niczym wobec kobiet, które będą wiedzieć, jaki los spotka ich dziecko. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. I szczerze?! Kiedy słyszę, że „miało być chore, a urodziło się zdrowe” to aż mnie krew zalewa. Graj w ruletkę. Próbuj. Ile wytrzymasz. NIKT NIE SIEDZI w naszych głowach. Nikt nie wie, ILE jesteśmy jeszcze w stanie udźwignąć”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Koroniewska - Dowbor (@joannakoroniewska)

Całkowity zakaz aborcji wywołał ogromne poruszenie w polskim społeczeństwie. Nie obyło się też bez protestów kobiet, które całkowicie nie zgadzają się z decyzją TK. Joanna Koroniewska, podobnie jak wiele innych gwiazd, również publicznie się jej sprzeciwiła. Nikt się nie spodziewał, że jej pogląd w tej niezwykle delikatnej sprawie, został ukształtowany przez tak trudne doświadczenia.

Źródło: Instagram

Zobacz także:
Redakcja poleca: Ciążowe brzuszki polskich gwiazd [WIDEO]
Wszystkie przyszłe mamy są piękne, a rosnący brzuszek to powód do dumy i chwalenia się. Zobaczcie najpiękniejsze zdjęcia z sesji magazynu Viva! polskich gwiazd w ciąży i... zainspirujcie się! Sesja zdjęciowa z brzuszkiem to niesamowita rodzinna pamiątka – nie tylko dla celebrytek!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy