Jak polubić swoje ciało po ciąży
fot. Instagram/@talltumbleweedvintage

"Noście, co wam się podoba i nie przejmujcie się!" - świetny apel!

"Mówię ci, kochana: jesteś doskonała. Właśnie teraz" - przeczytaj słowa tej mamy, która zachęca wszystkie mamy do pokochania swoich pociążowych ciał. Podpisujemy się pod nimi obiema rękami, a jak!
Karolina Stępniewska
Jak polubić swoje ciało po ciąży
fot. Instagram/@talltumbleweedvintage
"Waga. Po porodzie nie rozpoznawałam siebie. Nie rozpoznawałam swojego ciała, swojej tożsamości, swoich ramion, mózgu i słów. Zmieniłam się w sposób niemożliwy do ogarnięcia. Minęło 15 miesięcy i czuję się sobą. Nie tą, którą byłam wcześniej. Nie dlatego, że traktuję swoje ciało jako jakiś rozwalony plac budowy. Nie patrzę wstecz, nie mam obsesji na punkcie tego, co będzie. Jestem tutaj. Teraz. 83 kg i wciąż staram się znaleźć nowe sposoby na oddanie czci swojemu ciału i sercu. Odnalezienie w sobie wdzięczności za to wszystko, co moje ciało ma i co pozwala mi robić".

W taki właśnie sposób mama 15-miesięcznej córeczki, Amelia Olson-Hendrickson, opisała selfie, które opublikowała na swoim profilu na Instagramie.
 
 

Weight. After having birdie I didn't recognize myself. I didn't recognize my body or my identity or my arms or my brain or my words. I had changed in an impossible to trace way. 15 months later, I feel like myself. Not who I was before her. Not because I treat my body like some fucked up work in progress. Not going backwards, not obsessed with forwards. Just here. Right now. 184 IBS and still trying to find ways to honor my body and heart. Ways to find gratitude for all the things my body has and does allow me to do. And when your pal @choloclown gives you an amazing, super thin vintage Las Vegas showgirls crop top you wear tf out of it even if it's scary and you worry it doesn't look good on your mom bod. So, today, I feel thankful. For my body, my cellulite, my scars, my stretch marks my periodic adult acne. All of it. Because this is me, and I haven't anything smarter than to love myself and feel absolutely beautiful no matter WHAT. And I'm tellin you right now, baby- you're perfect. You're beautiful. Exactly right now. Look in the mirror and find one thing to admire. Now do it everyday. You deserve to be your biggest admirer. ❤️

Post udostępniony przez Tall Tumbleweed Vintage (@talltumbleweedvintage)


Amelia otrzymała od swojej koleżanki koszulkę, w której być może nie wyglądała najlepiej, ale nie przejęła się tym:

"Dzisiaj jestem wdzięczna. Za moje ciało, mój cellulit, moje blizny, moje rozstępy, mój miesiączkowy trądzik. Za wszystko. Bo to jestem ja, a nie mogłabym zrobić nic mądrzejszego od kochania samej siebie i czucia się piękną bez względu na wszystko. I mówię ci, kochana – jesteś doskonała. Właśnie teraz. Spójrz w lustro i znajdź jedną rzecz do podziwiania. Rób to każdego dnia. Zasługujesz na to, by być swoją największą wielbicielką".

Nie zawsze jest jednak różowo, Amelia jest dokładnie taka jak my. Prawdziwa. W wywiadzie dla "Huffington Post" powiedziała: "Są takie dni, kiedy chciałabym się schować w sklepowej przymierzalni i płakać, i do końca życia nosić tylko bluzy dresowe. Ale są też dni, takie jak ten, kiedy opublikowałam swoje selfie, że czuję się jak królowa, która może nosić śliczne ubrania i czuć się dobrze ze sobą". Dodała też apel do innych kobiet: "Noś, co ci się żywnie podoba, a jak komuś to się nie podoba, może się odwrócić. Ty jesteś doskonała!".

Podoba nam się apel tej mamy i zgadzamy się z każdym jej słowem. Spędzamy zbyt dużo czasu i trwonimy zbyt wiele energii na martwienie się swoimi brzuchami, fałdami, kilogramami, rozstępami. Zbyt wiele naszego cennego czasu pochłania nam nienawiść do własnych niedoskonałości. Postawa Amelii jest godna naśladowania, może wszystkie tak spróbujemy? Nośmy, co chcemy, kochajmy się i doceniajmy to, jakie jesteśmy wspaniałe! 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dlaczego warto iść na masaż ciała po urodzeniu dziecka? (film)
Czas połogu to idealny moment, aby zacząć swoją pracę z ciałem – uważa Arkadiusz Miziołek, masażysta z salonu Terra Spa.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy