Grożne bakterie na sklepowych wózkach

Mama apeluje: Uważajcie na... wózki sklepowe!

Kto z nas podczas zakupów nie sadza dziecka w wózku sklepowym? Ta historia mogłaby się przydarzyć każdej z nas.
Marta Kabulska
Grożne bakterie na sklepowych wózkach
Ten 10-miesięczny chłopiec zachorował na zapalenie opon mózgowych po kontakcie z wózkiem sklepowy!

Młoda mama Vivienne Wardrop zamieściła w internecie zdjęcia swojego chorego dziecka, by ostrzec innych rodziców, aby zachowali większą ostrożność, wkładając swoje dzieci do sklepowych wózków. Kobieta w trakcie zakupów włożyła dziecko do siedziska w sklepowym wózku. Zaledwie w ciągu 24 godzin od zakupów, u chłopca pojawiły się pierwsze niepokojące objawy: wymioty, biegunka, gorączka. Niestety lekarz pierwszego kontaktu zbagatelizował je, uznając za niegroźny wirus. Dopiero krew w pieluszce, którą zauważyła matka, skłoniła ją do zawiezienia dziecka do szpitala. Chłopiec natychmiast trafił na intensywną terapię z diagnozą zapalenia opon mózgowych. Lekarze wspólnie z matką chłopca analizowali ostatnia dobę, by odkryć przyczyny choroby. Okazało się, że dziecko przez cały czas przebywało w domu, a jedynym miejscem, do którego wyszło, był sklep. W wyniku kontaktu z wózkiem sklepowym maluch zaraził się adeno- i rotawirusami oraz salmonellą, które doprowadziły do zapalenia opon mózgowych. 
 

Chłopiec spędził 8 dni na intensywnej terapii. Zaledwie w 3 dni od zachorowania stracił 10% wagi. Choć po 10 dniach pobytu w szpitalu, wrócił do domu, jednak powrót do pełni zdrowia zajmie mu jeszcze sporo czasu. 

Lekarze i mama ostrzegają: Wózki sklepowe to siedlisko różnego rodzaju bakterii. Zdezynfekujmy je, zanim włożymy do nich dziecko. 

Zobacz też: Biedna współczesna matko, nic ci nie wolno! - felieton matki, która narażała życie dzieci
Redakcja poleca: Szczepienie przeciw rotawirusom: czy warto szczepić? [WIDEO]
Zakażenie rotawirusem to ciężka choroba, nie warto jej fundować dziecku. Każdy rodzic, którego dziecko znalazło się w szpitalu z powodu biegunki rotawirusowej, poleci szczepienie przeciw rotawirusom – mówi dr Paweł Stefanoff.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 34 głosy

Zobacz także

Popularne tematy