apel mamy o zostawianie rysunków dziecka na pamiątkę
fot. AdobeStock

Nie wyrzucaj do kosza, gdy dziecko ci to daje - zostaw, kiedyś za tym bardzo zatęsknisz!

Gdy maluch je stworzy, buźka puchnie mu z dumy. Robi to dla mamy, taty, ale zabiegani nie pamiętają o tym... Przeczytaj apel nauczycielek z przedszkola. Chciałybyśmy, aby wszystkie dzieci miały takie wspaniałe i empatyczne opiekunki poza domem.
Agnieszka Majchrzak
apel mamy o zostawianie rysunków dziecka na pamiątkę
fot. AdobeStock
Pani Aleksandra sama bije się w piersi i szczerze przyznaje, że zapomina. Ale ma to szczęście, że jej synek chodzi do super przedszkola. Tam codziennie przez kilka godzin wraz z innymi dziećmi tworzy malutkimi łapkami swoje dzieła. Niestety nie zawsze trafiają one do swoich adresatów…

Ten rysunek jest dla ciebie, mamo!

„Kurcze dobrze wiedzieć, że ktoś z taką czułością i uwagą patrzy na to co robi Kosmitek Jo i inne dzieci” – napisała mama, po otrzymaniu maila z przedszkola. Pani Aleksandra jest mamą Kosmitka, który tak naprawdę ma na imię Jonatan. Chłopiec urodził się z zespołem Downa i jego mama sporo przeszła, aby nauczyć się żyć z tą świadomością i cieszyć się nadal życiem. Bardzo ładnie i szczerze o swoich trudnych emocjach, godzeniu się z zespołem Downa u synka opowiedziała w wywiadzie dla mamotoja.pl.

W mailu do pani Aleksandry, ale i innych rodziców panie opiekunki najdelikatniej jak tylko można, przypomniały, jak ważne dla ich maluchów są rysunki, które tworzą w przedszkolu. „Najwięcej radości sprawia im świętowanie swoich małych sukcesów z Państwem – z Rodzicami. Szczególnie młodsze Dzieci często podkreślają, że książeczkę przygotowują dla Mamy, serce dziurkują dla Taty, a fortepian Chopina malują dla Rodziców” – napisały panie z przedszkola.

Maluchy są tak podekscytowane swoimi pracami, że chcą jak najszybciej pokazać je rodzicom. Zabierają więc rysunki do szatni, aby o tym nie zapomnieć. Niestety "dzieła" często w tym miejscu kończą swój żywot. Leżą podeptane na podłodze w szatni.
Redakcja poleca: Kiedy dziecko jest gotowe, by pójść do przedszkola? - film
Kiedy dziecko jest gotowe do pójścia do przedszkola? Jakie umiejętności powinno posiadać?

„Małe papierowe sukcesy”

„Chcemy dziś poprosić, by te „małe papierowe sukcesy” zabierali Państwo ze sobą do domu. Rozumiemy, że w pośpiechu dzisiejszego świata czasem po prostu można o tym zapomnieć. Ale może uda się zatrzymać na chwilę nad tą niewielką kartką, w którą Państwa Dziecko włożyło tyle pracy i serca. Może będzie ona wstępem do wspólnie spędzonej chwili, rozmowy o przedszkolu, o ulubionych aktywnościach dziecka… To bardzo ważne…” – napisały panie opiekunki.

„Łza pociekła mi do kawy, biję się w piersi i w ogóle :) Może wam też się przypomni jakiś obrazek, który mieliście powiesić, ale zapomnieliście <3”- przyznała się mama.
  [content:0_20946,0_19844,,1_4148,2_1196:PsychologicalTest]Dziękujemy Pani Aleksandrze za „przypominajkę” i podzielenie się tą refleksją. Sama w domu przechowuję w kilku opasłych teczkach prace moich córek.

Dla mnie największym zaskoczeniem jest fakt, jak bardzo córki same uwielbiają sięgać do swoich teczek. Wyciągają rysunki, komentują, opowiadają, w jakich okolicznościach powstawały, bo jak się okazuje, sporo pamiętają z tamtych czasów. To rozczulający widok. Często daje mi to dobrego kopa, aby w chwilach zwątpienia, kiedy już na nic nie mam siły, jednak się przemóc i wbrew zmęczeniu i zabieganiu, być jednak uważną i dbać o takie różne "drobiazgi".

A jak jest u was? Zbieracie, przechowujecie rysunki swoich dzieci? Mają one dla was znaczenie? Napiszcie w komentarzach!

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:
 

Źródło: Facebook

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy