Mama Ginekolog: „Nie bójcie się szczepień, bójcie się powikłań”
fot. instagram Mama Ginekolog/Adobe Stock

Mama Ginekolog: „Nie bójcie się szczepień, bójcie się powikłań”

Nicole Sochacki-Wójcicka, znana jako Mama Ginekolog, gorąco zachęca kobiety do szczepień przeciw COVID-19. „Jeżeli planujecie ciążę – szczepcie się, jeżeli jesteście w ciąży – szczepcie się”.
Mama Ginekolog: „Nie bójcie się szczepień, bójcie się powikłań”
fot. instagram Mama Ginekolog/Adobe Stock
Lekarka nagrała filmik, w którym przekonuje, że  bezpieczeństwo kobiet w czasie pandemii gwarantują wyłącznie szczepionki.

Nicole Sochacki-Wójcicka: „Jestem absolutnie za szczepieniami”

Mama Ginekolog ma świadomość, że wiele osób zalicza się do grona tzw. koronasceptyków. Ostatnio zdumiało ją, że koronasceptykiem jest jej ulubiony piosenkarz. Według Nicole Sochacki-Wójcickiej najbardziej niepokojące jest jednak to, że w groźne powikłania po COVID-19 nie wierzą również kobiety. I przekonuje, że to może być niebezpieczne zwłaszcza dla przyszłym mam.

Mama Ginekolog: „Szczepienia to dobro”

Zdaniem lekarki kwestia konieczności szczepień nie podlega żadnej wątpliwości: „O wielu rzeczach można dyskutować, natomiast kwestia tego, że szczepienia to dobro i że wszyscy powinniśmy się szczepić dla dobra społeczeństwa – jest dla mnie oczywista”.

Mama Ginekolog podkreśla, że szczepionki są zalecane zarówno kobietom, które planują ciążę, jak i tym, które już spodziewają się dziecka. Nie kryje, że lekarze nieustannie diagnozują  wiele powikłań u pacjentek, które zachorowały na COVID-19. Bardzo trudny bywa również sam przebieg choroby.

„Nie bójcie się szczepień, bójcie się powikłań” – apeluje Nicole Sochacki-Wójcicka.

Źródło: Fb/Mama Ginekolog

Zobacz także:
Redakcja poleca: Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]
Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy