selfie podczas akrmienai piersią
fot. Facebook/Maria Corry

Dlaczego zdjęcie tej karmiącej mamy jest najlepszym, jakie widzieliście?

To genialne zdjęcie kalifornijskiej mamy ukazuje całą prawdę o naszym stosunku do piersi. Przeczytaj, co pchnęło Marię Corry do zamieszczenia tej zabawnej (i poruszającej!) fotki na Facebooku.
Karolina Stępniewska
selfie podczas akrmienai piersią
fot. Facebook/Maria Corry
Pewna mama z Kalifornii, Maria Corry, opublikowała na Facebooku zdjęcie, a na którym karmi swoje dziecko. Zdjęcie wyglądało tak:Pod fotografią zamieściła komentarz: "Zwykle nie robię takich rzeczy, bo jestem bardzo dyskretna, kiedy karmię, ale przez całe to bezsensowne krytykowanie innych matek za karmienie piersią, postanowiłam zamieścić to zdjęcie. Niewiele widać, więc dlaczego ludzie tak bardzo się tym ekscytują? NIECH KARMIENIE PIERSIĄ BĘDZIE NORMALNE! To natura! To po to są piersi!!!!!"

Musicie przyznać, że zdjęcie rzeczywiście jest bardzo dyskretne i estetyczne. A jednak aż 5 osób zgłosiło je do Facebooka jako zawierające elementy nagości! I chociaż zdjęcie nie naruszało standardów portalu, Maria zirytowała się podejściem internautów do karmienia piersią. Jej odpowiedź była świetna! Nie tylko zabawna, ale też celnie punktująca hipokryzję krytykujących. Amerykanka zamieściła po prostu kolejne zdjęcie wykonane podczas karmienia swojego dziecka... ale tym razem takie:
 

So since my breastfeeding photo which showed NOTHING got reported more than FIVE times, I'm posting this. I bet this won...

Opublikowany przez Maria Corry na 18 luty 2016


Maria zakryła się zdjęciem roznegliżowanej modelki w bieliźnie Victoria's Secret. Poniżej napisała: "Skoro moje zdjęcie, na którym karmiłam piersią nie pokazywało NICZEGO, ale i tak zostało zgłoszone PIĘĆ razy, publikuję takie. Założę się, że tego nie zgłosicie, bo to zdjęcie widzicie w każdym centrum handlowym w ogromnym powiększeniu przed wejściem do sklepu. Nie marszczycie brwi z oburzenia na ten widok, nie zgłaszacie tego nigdzie, a wisi wszędzie. Ale kobieta karmiąca swoje dziecko zasługuje na potępienie. To kompletny absurd! (...)"

W dalszej części postu Maria Corry apeluje do innych mam, żeby zamieszczały swoje zdjęcia ukazujące je podczas karmienia i żeby karmiły publicznie. Post Corry został udostępniony ponad 7 tysięcy razy, a polubiony przez prawie 35 tys. osób. Kobiety z radością odpowiadają na apel Marii i w komentarzach pod zdjęciem zamieszczają selfie zrobione podczas karmienia piersią, czyli tzw. brelfie - od ang. "breast" (pierś) i "selfie". 

To nie pierwszy raz, że zdjęcie karmiącej matki wywołało oburzenie i nie pierwsza akcja nawołująca do odrzucenia tabu, jakim wciąż pozostaje naturalny sposób karmienia niemowląt. Zdjęcie Marii Corry jednak w bardzo dosłowny, a zarazem uroczy sposób, ukazuje to, co jest najważniejsze w całym zamieszaniu wokół piersi: jako obiekt seksualny są w porządku, używane zgodnie ze swoim naturalnym przeznaczeniem – oburzają. 

Co wy sądzicie o takich zdjęciach i karmieniu piersią publicznie? Czy podoba się wam odpowiedź Marii Corry. Napiszcie w komentarzu.

Przeczytaj też:
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy