Instagram
fot. Instagram

„Mama ma wychodne”. Emily Ratajkowski wywołała wśród fanek burzę

Emily Ratajkowski, jedna z najpopularniejszych modelek świata, na początku marca została mamą. Modelka często publikuje na swoim profilu na Instagramie zdjęcia, na których karmi syna piersią. Po tym, jak opublikowała fotografię, na której pozuje z drinkiem, w sieci zawrzało.
Sylwia Arlak
Instagram
fot. Instagram
Emily Ratajkowski jako świeża upieczona mama (8 marca urodziła synka – Sylvestra Apollo Beara) chętnie dzieli się swoją prywatnością w sieci. Na instagramowym profilu modelki widziałyśmy już zdjęcia z sali porodowej i te, na których karmi piersią swojego synka. Żadne z nich nie wywołało jednak tak dużych emocji, jak to ostatnie. Tym razem Emily Ratajkowski opublikowała zdjęcie z restauracji. Pozuje na nim z drinkiem. 

Zdjęcie Emily Ratajkowski podzieliło fanów

„Mama ma wychodne” – podpisała zdjęcie, które zostało polubione przez ponad dwa miliony fanów. Nie brakuje też komentarzy, te jednak są bardzo podzielone. Część fanów komplementuje jej wygląd (modelka ma na sobie bluzkę z głębokim dekoltem odsłaniającym piersi) i szczupłą sylwetkę po ciąży, a część jest oburzona tym, jak bawi się młoda mama. 

„Nie pij alkoholu, jeśli karmisz piersią”  – napisał jeden z użytkowników.

„Zachowuj się dobrze. Dobro i zło wraca do nas w tej, czy innej postaci”  – dodała inna obserwatorka.
 

Picie alkoholu podczas karmienia piersią jest zabronione

Część fanów broni modelki, pisząc, że drink na pewno jest bezalkoholowy. Niektóre obserwaotrki powielają jednak szkodliwy mit, że jeden drink podczas karmienia piersią z pewnością nie zaszkodzi. „Możesz napić się podczas karmienia piersią, o ile wcześniej odciągnęłaś mleko”  – skomentowała jedna z internautek, a inna dodała: 

„Umiarkowane spożycie alkoholu przez matkę karmiącą, czyli jednego standardowego drinka dziennie, nie jest szkodliwe dla niemowlęcia, zwłaszcza jeśli matka odczekuje co najmniej dwie godziny przed karmieniem”.

Modelka nie odniosła się do żadnego z komentarzy. Specjaliści nie mają jednak wątpliwości, że spożywanie alkoholu przez karmiącą matkę, nawet w minimalnej ilości, jest szkodliwe. Picie alkoholu podczas karmienia piersią jest zabronione!

Zobaczcie też:
Redakcja poleca: Poznaj świąteczne plany Joanny Koroniewskiej - VIDEO
Joanna Koroniewska zdradza nam, jaka jest jej ulubiona potrawa i co kupi dziecku pod choinkę.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy