GRY
 
 

Mama ostrzega: "Byłam przeciw szczepieniom, póki moje córki nie zachorowały"

Szczepionki chronią dzieci przed groźnymi chorobami. Kristen, która nie zaszczepiła żadnej ze swoich 3 córek, pożałowała swojej decyzji dopiero w chwili, gdy dziewczynki zachorowały.

Mama przyznała, że popełniła błąd, gdy nie zaszczepiła dzieci
fot. Facebook/Kristen O'Meara
Kristen O’Meara wierzyła w mity na temat szczepionek i nie zaszczepiła żadnej ze swoich 3 córek. Decyzji o nieszczepieniu pożałowała dopiero w momencie, gdy jej córeczki poważnie zachorowały.

"To było koszmarne i wcale by się nie wydarzyło, gdyby je zaszczepiła. Czuję się winna. Czuję się naprawdę winna. Naraziłam życie moich dzieci. Żałuję, że nie poświęciłam więcej czasu na zapoznanie się z racjami obu stron" – przyznała Kristen w rozmowie z ABC News.

Infekcja rotawirusowa

W marcu 2015 roku, dziewczynki (3-letnie bliźniaczki i 5-latka) przez kilka tygodni cierpiały z powodu biegunki. Okazało się, że to infekcja rotawirusowa. "Nigdy nie zapomnę strachu na twarzach moich córek i bólu, jakiego doświadczały przez trzy tygodnie. To koszmarne doświadczenie udowodniło nam, że nawet żyjąc wśród zaszczepionych osób, jesteśmy podatni na zakażenia" – przyznała O’Meara. Nic dziwnego – niezaszczepione dzieci są mniej odporne na infekcje i wirusy niż dzieci szczepione. Szczepienie przeciw rotawirusom jest możliwe tylko u niemowląt. Chociaż nie chroni przed zakażeniem, minimalizuje ryzyko wystąpienia ciężkich, zagrażających życiu biegunek.
Redakcja poleca: Szczepienie przeciw rotawirusom: czy warto szczepić? [WIDEO]
Zakażenie rotawirusem to ciężka choroba, nie warto jej fundować dziecku. Każdy rodzic, którego dziecko znalazło się w szpitalu z powodu biegunki rotawirusowej, poleci szczepienie przeciw rotawirusom – mówi dr Paweł Stefanoff z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny.

Zaszczep dziecko!

Dziś wszystkie 3 dziewczynki są w pełni zaszczepione. Infekcja rotaowirusowa okazała się ostrzeżeniem i najlepszą lekcją. Kristen i jej mąż uświadamiają przeciwników szczepionek, że decyzja o nieszczepieniu zagraża zdrowiu dzieci. "Jestem tutaj, bo chcę się podzielić moją historią. Jeśli to pomoże komuś zmienić zdanie, to wspaniale" – przyznała Kristen.

Przykład Kristen po raz kolejny nam udowadnia, że człowiek uczy się na błędach. W przypadku dzieci jeden błąd rodziców może być bardzo niebezpieczny. Rezygnując ze szczepień, narażasz zdrowie i życie nie tylko swojego dziecka, ale także innych dzieci!

Czytaj także: Kalendarz szczepieńźródło: nypost.com
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci