udar u dziecka
fot. Facebook

Mama ostrzega przed upałami: jej córka trafiła do szpitala przez jeden błąd!

Mama dwulatki nie spodziewała się, że zwykła wycieczka na plażę skończy się w szpitalu. Dzień był upalny, a dzieci bawiły się nad morzem. Kiedy najmłodsza dziewczynka źle się poczuła, mama popędziła do lekarza. Okazało się, że dziecko ma udar słoneczny!
Magdalena Drab
udar u dziecka
fot. Facebook
Mama trójki dzieci zabrała maluchy na plażę w ciepły, słoneczny dzień. Dzięki chłodnej morskiej bryzie rodzina nie odczuwała gorąca zbyt dotkliwie, skutki przegrzania okazały się jednak fatalne dla dwuletniej dziewczynki.

Mama popełniła błąd: jej dziecko miało udar!

Chłodne powietrze znad morza zmyliło 30-letnią mamę, która spędzała z dziećmi dzień na plaży w południowo-zachodniej Anglii. Kobieta zorientowała się, że z jej córką dzieje się coś złego, dopiero gdy rodzina szykowała się do powrotu. Dwulatka osłabła i miała gorącą głowę. W domu upadła na łóżko, a mama zmierzyła jej temperaturę – miała ponad 39°C!

Dzieckiem szybko zajęli się lekarze, którym w końcu udało się obniżyć temperaturę ciała dziewczynki, m.in. przez podawanie jej chłodnych napojów. Dwulatka została wypisana ze szpitala tego samego dnia, a mama dowiedziała się, że przyczyną kłopotów był udar słoneczny – szczególnie groźny dla małych dzieci.

W rozmowie z „The Mirror” mama dziewczynki wyjaśniła, że przed wycieczką właściwie zadbała o bezpieczeństwo dzieci: posmarowała je kremem z wysokim filtrem i założyła nakrycia głowy. Popełniła jednak jeden błąd: wystawiła dzieci na działanie słońca w środku dnia. Zapewniła jednocześnie, że w najbliższym czasie nie będzie już chodzić na plażę w czasie największego nasłonecznienia.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy