niebezpieczne ramki nad łóżeczkiem dziecka
fot. Adobe Stock

Takie dekorowanie pokoju dziecka może być niebezpieczne! Zdruzgotana mama ostrzega

Ta kobieta czuje się jak najgorsza matka świata! Ostrzega inne mamy przed błędem, który mógł skończyć się tragedią. I który może popełnić każdy, bo przecież rzadko kto widzi śmiertelne zagrożenie w... zdjęciach wieszanych na ścianie dziecięcego pokoju.
Magdalena Drab
niebezpieczne ramki nad łóżeczkiem dziecka
fot. Adobe Stock
Mama, która urządza dziecięcy pokoik, dobiera pasujące kolory i kupuje słodkie maskotki. Nie myśli o zagrożeniach, które mogą czyhać na niemowlę... w ramkach na zdjęcia. Pewna kobieta podzieliła się swoją dramatyczną historią i ostrzegła inne mamy – nie popełnijcie jej błędu!

Zdjęcia nad łóżeczkiem dziecka to poważne niebezpieczeństwo!

Szykując miejsce do spania dla swojego maluszka, chciała, by wszystko wyglądało idealnie – jak na zdjęciach z Instagrama! Jej mama przestrzegała ją przed wieszaniem na ścianach zdjęć w szklanych ramkach, ale ona zignorowała te uwagi, uznając je za irracjonalne. Bardzo się myliła! Na portalu Mumsnet opisała, co wydarzyło się później:

„W pewnym momencie mój maluch albo sam ściągnął na siebie jedną z ramek, albo ta sama spadła. Obudziły nas krzyki dobiegające z elektronicznej niani, a gdy podnieśliśmy kołdrę naszego dziecka, znaleźliśmy ramkę i potłuczone szkło! Krew była na materacu, rany na czterech palcach jednej ręki, dwie w drugiej, inne na dłoniach, policzkach, brzuchu!”.

Kobieta przyznała z żalem, że ​​przepłakała cały dzień, a po powrocie do domu z izby przyjęć czuła się jak najgorsza mama na świecie. Choć jednocześnie zdawała sobie sprawę, że cała sytuacja mogła skończyć się o wiele gorzej.

Teraz namawia inne mamy, by uczyły się na jej błędach. Jej opowieść spotkała się z dużym zrozumieniem i współczuciem. Rodzice komentowali, że dekorowanie pokoju i wieszanie zdjęć na ścianach to nie jest coś, o czym myśli się jako o śmiertelnym niebezpieczeństwie. „Ramy nad łóżkiem to zły pomysł. Tak samo jak półki z obrazkami, baldachimy, ochraniacze do łóżeczka czy mnóstwo zabawek wkładanych do łóżka” – zgodzili się inni. Jedna z mam podziękowała za ostrzeżenie, bo właśnie sama miała ozdobić w podobny sposób pokój dzieci: „Właśnie oglądałam oprawione odbitki, które można zawiesić na ścianie w pokoju moich synów, ale teraz kupię miękkie płócienne dekoracje”.

Jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa przy urządzaniu pokoju dziecka?
  • Nie umieszczaj żadnych zbędnych przedmiotów w łóżeczku ani wokół niego.
  • Nie wieszaj nic na ścianach bezpośrednio nad łóżeczkiem.
  • Nie stawiaj łóżeczka w pobliżu okna ani w miejscu, obok którego wiszą zasłony.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak przygotować miejsce do spania dla niemowlaka - film
Sprawdź, gdzie powinno spać niemowlę, czym przykrywać dziecko na noc i w jakiej pozycji układać niemowlaka do snu.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy