Mama pięcioraczków z Poznania wypisana ze szpitala
fot. Adobe Stock/Facebook

Mama pięcioraczków wyszła ze szpitala! Mamy ZDJĘCIA maluszków!

Poród pięcioraczków odebrali lekarze z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Mama maluchów nie wymaga już hospitalizacji, jednak dzieci pozostaną jeszcze pod opieką lekarzy.
Aleksandra Zaborowska
Mama pięcioraczków z Poznania wypisana ze szpitala
fot. Adobe Stock/Facebook
Mama pięcioraczków, które przyszły na świat w poznańskim szpitalu ginekologiczno-położniczym, została już wypisana z placówki. Piątka maluchów jednak spędzi w szpitalu jeszcze nawet trzy miesiące. Mama wraz z narzeczonym jednak codziennie odwiedzają swoje pociechy.

Poznańskie pięcioraczki pozostają pod opieką lekarzy

Rzecznik prasowy szpitala przekazał, że stan zdrowia dzieci jest dobry, jednak w dalszym ciągu pozostają one pod opieką lekarzy. Chodzi o kontrolę nad nabieraniem masy i obserwację dojrzewania narządów takich jak np. płuca.

Lekarze informują, że mama pięcioraczków leczyła się z powodu niepłodności, jednak ciąża mnoga została poczęta w sposób naturalny. Statystyki pokazują, że szanse na urodzenie pięcioraczków wynoszą 1 do 50 milionów.
 

W niedzielę na świat przyszły w naszym szpitalu pięcioraczki <3 Powitajcie na świecie Anastazję (680g), Klarę (845g),...

Opublikowany przez Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny - Polna Wtorek, 19 stycznia 2021
Źródło: Radio Zet

Zobacz też:
Redakcja poleca: Wcześniaki to zwycięstwo medycyny - film
Kilka lat temu udało się uratować słynne pięcioraczki kieleckie, które dziś prowadzą swój blog. Wiktoria, która urodziła się z wagą 600 g w wieku 5 lat napisała własnoręcznie do profesora kartkę świąteczną. Od czego zależy prawidłowy rozwój wcześniaka - tłumaczy prof. Lauterbach.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy