utrwalanie stereotypów, komentarz Doroty Zawadzkiej
fot. Adobe Stock, Facebook/Dorota Zawadzka

Mama przytuli, tata zapewni byt – reakcja Doroty Zawadzkiej na utrwalanie krzywdzących stereotypów

Dorota Zawadzka odniosła się do komentarza jednej z internautek. Superniania sprzeciwiła się stereotypowi, że mama zawsze lepiej zaopiekuje się dzieckiem niż jego tata.
Joanna  Biegaj
utrwalanie stereotypów, komentarz Doroty Zawadzkiej
fot. Adobe Stock, Facebook/Dorota Zawadzka
Choć w dzisiejszych czasach wypierany zostaje model rodziny, w którym to kobieta jest od zajmowania się dziećmi, a mężczyzna od zarabiania, to w niektórych domach nadal pokutuje ten krzywdzący stereotyp. Zdarza się również, że niektóre osoby wciąż są przekonane, że to właśnie mama „zrobi wszystko lepiej” od taty. 

Krzywdzące stereotypy

Dorota Zawadzka na swoim profilu na Facebooku odniosła się do komentarza jednej z internautek. Superniania przyznała, że „aż się zagotowała”, gdy przeczytała te słowa:

Żródło: Facebook/Dorota Zawadzka
Stanowisko Doroty Zawadzkiej na temat takich stereotypów jest bardzo stanowcze. Jest ona zdania, że kobiety, mówiąc i myśląc w ten właśnie sposób, dają mężczyznom jawne pozwolenie na to, by w mniejszym stopniu brali udział w wychowaniu dziecka, a wręcz same popychają ich do tego: „Dopóki kobiety tak będą mówić i myśleć NIC się nie zmieni. Kobiety będą nadal uważały i wierzyły, że »one lepiej«, a potem uwierzą i wykorzystają to mężczyźni. Bo »ona wie i zrobi lepiej«! Absolutnie się nie zgadzam z tym postem!”.
 
Owszem, być może w niektórych przypadkach słowa autorki komentarza są uzasadnione, jednak z pewnością nie jest tak w każdej rodzinie. Przecież ojcowie nie są gorszymi rodzicami niż mamy! Co myślicie na ten temat? Jak wasi partnerzy radzą sobie w opiece nad maluchem? 


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy