Kobieta karmiąca dziecko piersią przy kawie
fot. Adobe Stock

„Ohyda!”, „Wstydu nie masz!” - mama skrytykowana za karmienie piersią w kawiarni

Kobieta udostępniła na Instagramie zdjęcie, na którym karmi córkę piersią. Wśród komentarzy pojawiły się głosy krytyki i zarzuty… braku szacunków do innych klientów kawiarni.
Aleksandra Zaborowska
Kobieta karmiąca dziecko piersią przy kawie
fot. Adobe Stock
Pewna mama opublikowała na swoim profilu fotografię, na której karmi swoje dziecko piersią w miejscu publicznym – kawiarni. Chociaż zdjęcie otrzymało wiele polubień i pozytywnych komentarzy, na kobietę spadła także lawina krytyki.
Wiele internautek zarzucało jej „brak poczucia wstydu” oraz potrzebę uwagi i wykorzystywanie córki do zdobycia większej ilości „lajków”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

☕&🥛

Post udostępniony przez Fran Marsico Rossignoli (@fdmarsico)

Matka karmiąca piersią publicznie w ogniu krytyki

„Czy zostając matką tracisz poczucie przyzwoitości? To straszne”, „Ohydne”, „Popieram karmienie piersią, ale robienie tego publicznie jest brakiem szacunku dla ludzi wokół Ciebie. Przykryj się przynajmniej jakimś kocykiem lub szmatką, żeby ludzie nie czuli się tak niekomfortowo” – komentowały obserwatorki.
Krytyczne komentarze pod zdjęciem matki karmiącejKrytyka dla karmiącej publicznie matki

Część komentujących wzięła jednak stronę matki: „Ciesze się, że udostępniła to zdjęcie. Ludzie są niezadowoleni, kiedy matki karmią publicznie swoje dzieci, ale ja uważam, że to coś czego potrzebujemy. To jest zupełnie normalne i im więcej osób będzie to pokazywać, tym mniej osób będzie z tego powodu w szoku” – napisała jedna z obrończyń.
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Publiczne karmienie piersią nadal kontrowersyjne

Jak widać, karmienie piersią w miejscach publicznych nadal jest tematem tabu. Część osób zarzuca matkom „nieprzyzwoite obnażanie się” i wymusza na nich poczucie wstydu przy wykonywaniu tej naturalnej czynności. Drudzy z kolei nie widzą w tym temacie niczego zdrożnego i dziękują odważnym kobietom za autentyczność. Zwolenników jednej i drugiej racji jest jednak bardzo wielu.

Czy kobiety powinny chować się w ustronnych miejscach bądź przykrywać ciało podczas karmienia piersią, czy może jednak nie ma się co wstydzić tak powszechnej i naturalnej czynności?

Źródło: Instagram, edziecko.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy