duże dziecko
fot. Screen/You Tube/InsideEdition

Przy porodzie pielęgniarka aż krzyknęła gdy zobaczyła, jak duże jest dziecko [FOTO]

Wydaje się, że mamę czwórki dzieci już nic nie zaskoczy. Ta niespodzianka była naprawdę ogromna.
Agnieszka Majchrzak
duże dziecko
fot. Screen/You Tube/InsideEdition
Mama spodziewała się bliźniaków, tymczasem na świecie przywitała córeczkę ważącą za dwoje.

Ciąża pełna niespodzianek

Amerykańskie małżeństwo z Florydy Chrissy i Larry Corbitt mieli zostać rodzicami po raz piąty. Chociaż mieli już czwórkę dzieci, ucieszyli się bardzo, że rodzina powiększy się. Szybko wszystko zaczęło wskazywać, że tym razem mogą być bliźniaki, gdyż w przeciwieństwie do poprzednich ciąż brzuch mamy bardzo szybko urósł do pokaźnych rozmiarów. Jakże bardzo się pomylili.

Badanie USG pokazało, że to nie bliźniaki, tylko jeden maluch rośnie w brzuchu Chrissy - bardzo duży i bardzo zdrowy. Lekarze nie mieli wątpliwości, że nie będzie to łatwy poród – dziecko zapowiadało się na naprawdę pokaźnych rozmiarów. Był to efekt cukrzycy ciążowej, którą miała jego mama. 
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?

Nawet lekarze nie przewidzieli takiej niespodzianki

I rzeczywiście tak było. Jednak lekarze nie przewidzieli, że dziecko będzie aż tak duże. Córka Chrissy urodziła się znaczenie większa i nawet medycy byli zaskoczeni. Wiadomo było, że przy tak dużym dziecku rozwiązanie odbędzie się z pomocą cesarskiego cięcia. Zabieg przebiegł bez komplikacji, ale obecna na sali pielęgniarka aż zakrzyknęła z wrażenia.Zarówno położna, jak i mama miały wrażenie, że nie patrzą na noworodka, ale na kilkumiesięczne dziecko. Mąż Chrissy także był zaskoczony. Córeczka ważyła 6 kg, czyli tyle ile 6-miesięczne dziecko. Lekarz ginekolog nazwał ich córeczkę Carleigh największym dzieckiem, jakie przyjmował.Chrissy i Larry byli szczęśliwi, że córka jest zdrowa i wcale nie byli przerażeni, iż nie są przygotowani na powitanie na świecie tak dużego dziecka. Wszak po starszej czwórce rodzeństwa zostało sporo ubranek. Jak mówił tata, musieli skontaktować się z firmami produkującymi pieluchy, aby sprawdzić, czy mogą wymienić pieluszki, które wcześniej kupili na większe, gdyż już w wieku 3 tygodni, Carleigh miała na sobie ubrania dla dziewięciomiesięcznego dziecka.
 

Czy wasze ciąże też kryły takie niespodzianki? Podzielcie się swoimi wspomnieniami w komentarzach!

Źródło: buzz.gazeta.pl, Inside Edition

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy