mama sześcioraczków o swoim macierzyństwie
fot. screen/Facebook szescioraczki_pl_sextuplets

Mama sześcioraczków o swoim macierzyństwie: „Są bardzo trudne momenty"

Mama sześcioraczków szczerze wyznała, jak wygląda jej codzienność. Opieka nad tyloma malutkimi dziećmi naraz to wręcz niewyobrażalna praca.
Agnieszka Majchrzak
mama sześcioraczków o swoim macierzyństwie
fot. screen/Facebook szescioraczki_pl_sextuplets
Pani Klaudia Marzec zamieściła nowe zdjęcie na Instagramie swoich maleństw. Przy okazji odpowiedziała na kilka pytań internautów i opisała, jak wygląda życie z szóstką dzieci, na dodatek wcześniaków i jeszcze starszym 3-letnim synkiem.

Kaja i Nela zdradzają już swój charakter

Na najnowszym zdjęciu mama pokazała dwójkę maluchów - Kaję i Nelę. Te dwie córeczki jako pierwsze przyszły na świat z całej szóstki. I chociaż są bliźniaczkami, od razu widać, że różnią się nie tylko wyglądem, ale i temperamentem. Kaja wydaje się spokojniejsza, uważnie wpatruje się w obiektyw, podczas gdy Nelę rozpiera energia, swobodnie rozłożyła rączki, szeroko się uśmiecha, jakby chciała już coś powiedzieć.

Nela została okrzyknięta w komentarzach niepokorną duszą. „Ale kochane ❤️❤️❤️ uśmiech Neli mistrzostwo świata! Słodziak 😘😘😘" - napisała jedna z kobiet. Z kolei Kaja to wykapany tata - przyznała sama mama. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nela zaczepia siostrę 😍 #siostry #sześcioraczki #szescioraczki #dumnytata #dumnamama #duzarodzina #wielodzietni

Post udostępniony przez Klaudia Marzec (@szescioraczki_pl_sextuplets)

Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.

Mama ma pomoc, ale i tak bywa ciężko

Polskie sześcioraczki są fenomenem medycznym, nic więc dziwnego, że wzbudzają bardzo duże zainteresowanie. Dumna mama zdecydowała się odpowiedzieć na kilka pytań internautów. Wszystkich bardzo ciekawi, jak daje radę pogodzić obowiązki w opiece nad taką gromadką dzieci.

„Nawet z pomocą są bardzo trudne momenty" - wyznała szczerze mama polskich sześcioraczków. Pani Klaudia przyznała, że pomaga jej kilka osób. „Nie ukrywam, że pomoc mam. Wydaje mi się, że póki dzieci są tak małe nieodpowiedzialnie byłoby zostać sama z szóstką niemowlaków i trzylatkiem" - napisała.

Sześcioraczki rosną zdrowo

Maluchy bardzo dobrze się rozwijają, ale ponieważ urodziły się jako wcześniaki, wymagają regularnej kontroli. Dowiadujemy się, że sześcioraczki cały czas jeżdżą na rehabilitację i mają robione różne badania. Mama przyznała, że w domu robi się już teraz coraz głośniej. Maluszki zaczynają interesować się wszystkim dookoła.

Medal za siłę dla rodziców sześcioraczków

Pod zdjęciem pojawiło się bardzo wiele ciepłych słów pełnych podziwu i wsparcia dla rodziny. „Powinna Pani i Pani mąż dostać medal za siłę" - napisano. „Ale śliczne, podziwiam naprawdę", „Wspaniale dziewczynki ❤️❤️❤️ Jesteście niesamowici❤️" - podkreślono. 

Nam bardzo spodobało się także, jaka mała ubrała swoje córeczki. Mają na sobie spódniczki tiulowe tutu, jak u baletnicy, które są nieustannie na szczycie list modowych przebojów dla dzieci.


Taka mnoga ciąża, jak pani Klaudii to bardzo rzadki przypadek w medycynie i zdarza się zaledwie raz na 4,7 miliarda urodzeń na świecie. ​Zosia, Kaja, Malwina, Nela, Filip i Tymon 2 urodziły się 20 maja 2019 roku. Dzieci były wcześniakami z 29 tygodnia ciąży i ważyły od 890 gramów do 1300 gramów. Aktualnie to 7-kilogramowe ośmiomięsięczne bobasy. Dzieci rosną jak na drożdżach i opiekujący się nimi lekarz jest pełen zachwytu, jeżeli chodzi o stan zdrowia maluchów.

Każdy rodzic wie, jak wiele energii trzeba mieć do opieki nad maleństwem w pierwszych miesiącach jego życia (później niestety też!). Przy szóstce dzieci, i to wcześniaków, macierzyństwo staje się ogromnym wyzwaniem. Jesteśmy pełne podziwu dla rodziców sześcioraczków i życzymy im dużo siły, uśmiechu, zdrowia i szczęścia.

Źródło: kobieta.onet.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy