fot. Be Fit Mom/Fanpage Facebook

Mamy ćwiczą z wózkami w parku. Dołącz do nich na żywo, albo oglądając trening video

Masz dziecko, wózek i chcesz dołączyć do innych świeżo upieczonych mam, które spacerując po parku równocześnie biorą udział w treningu?
Aneta Grinberg
fot. Be Fit Mom/Fanpage Facebook

Zwiedziłaś już osiedle, pobliski park, wydzwoniłaś przyjaciółki i nie wiesz co jeszcze możesz zrobić podczas spaceru z maluchem? Zadbaj o swoją figurę i dołącz do mam ćwiczących z wózkami.


Dziecko + wózek + spacer =  trening na świeżym powietrzu

Mamy mieszkające w Warszawie mogą wziąć udział w II Edycji programu Be Fit Mom, którego misją jest stworzenie społeczności świeżo upieczonych mam –fit mam. Jest to autorski program instruktorki fitness, który ma na celu aktywizacje mam, które urodziły dzieci i chcą uprawiać sport równocześnie spędzając czas z dzieckiem na świeżym powietrzu.
– Napotykałam wiele mam, które nudzą się spacerując z dzieckiem a jednocześnie narzekają na to, że nie mają kiedy chodzić na zajęcia fitness - opowiada Ania Dziedzic, instruktorka i trenerka fitness.- Stąd pomysł na połączenie spaceru z aktywnością fizyczną. Dziecko będzie przebywało na świeżym powietrzu a mama zaliczy trening i wzmocni swoją kondycję i powalczy o figurę po ciąży.
- Do grupy może dołączyć każda mama, ale musi być minimum 6-8 tygodni po porodzie naturalnym i około 12. tygodni po cesarskim cięciu – informuje Ania Dziedzic.

Redakcja poleca: Ćwiczenia na żylaki w ciąży – podpowiada Fit Mom [FILM]
Żylaki w ciąży to problem, który może spotkać każdą z kobiet. Na ich powstanie wypływają geny, styl życia i waga w ciąży. Na szczęście można im zapobiegać. Jak? Poznaj sposoby Fit Mom, Ani Dziedzic!

Na czym polega program: Be fit mom?

W ramach zajęć  mama, razem z dzieckiem w wózku (nie biegowym, ale zwykłym spacerowym), podąża alejkami parku na Polach Mokotowksich, wykonując po drodze ćwiczenia zawarte w programie Be Fit Mom. Ćwiczenia moduluje instruktorka fitness podpowiadając ich prawidłowe wykonanie i tempo. Ćwiczące mamy w razie potrzeby, mogą liczyć na natychmiastową korektę. Dzięki takiej interpersonalnej formule, trenerka pozostaje w ciągłym kontakcie z uczestniczkami, na bieżąco monitoruje ich postępy, motywuje, mobilizuje i wspiera – doświadczeniem i pozytywną energią. 
Zaletą tych zajęć jest to, że mama jest cały czas z dzieckiem, a przemieszczając się zapewnia maluchowi jak i sobie ciągłą zmianę otoczenia. Dzięki temu nikt się nie nudzi.
– W tym programie dziecko nareszcie przestało być „przeszkodą” w treningu – ba, rosnąca z tygodnia na tydzień waga ciała bobasa jest jego atutem – zapewnia instruktorka. - Koniec z wymówkami, czas na idealną sylwetkę jeszcze przed latem!

Obejrzyj jak wyglądają zajęcia Be fit mom w parku na Polach Mokotowskich:
Zajęcia ruszyły wraz z wiosną. Odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 10 w kameralnych grupach, aby każda z mam była mogła w pełni skorzystać z fachowej porady instruktorki.

Więcej informacji na fanpeg'u Fit mom
Dla mam spoza Warszawy – video treningi Be fit mom na stronie: www.fitmom.pl

Obejrzyj trening z wózkiem Ani Dziedzic.

Ania Dziedzic: trener personalny, instruktor fitness, pływania. Mama dwóch córek: 1,5 roku i 3 lata.

Czytaj też: Jak spacerować, żeby schudnąć i poprawić sylwetkę
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy